zamknij

Wiadomości

Ulica Wodociągowa w "fatalnym stanie". Wkrótce może się to zmienić

2023-02-01, Autor: kb

Ulica Wodociągowa w Żorach nie jest w najlepszym stanie - choć to i tak łagodne określenie. Jest jednak dobra informacja dla osób, które z niej korzystają. Planowana jest jej przebudowa.

Reklama

Kilka dni temu skontaktował się z nami mieszkaniec Żor, który poinformował o stanie ulicy Wodociągowej. Jest ona w fatalnym stanie, co bardzo utrudnia poruszanie się po niej, szczególnie w okresie zimowym.

Droga jest w fatalnym stanie, zamiast asfaltu są betonowe płyty - mówił rozgorączkowany czytelnik.

Ulica Wodociągowa już wielokrotnie była oznaczana jako ta "niebezpieczna" w mieście. Mieszkańcy zaznaczali, że ma ona nieprawidłową infrastrukturę.

Budowa stacji ładowania i przebudowa drogi?

Już wkrótce stan ul. Wodociągowej może się zmienić. W niedalekim sąsiedztwie ulicy planowane jest wybudowanie stacji ładowania dla autobusów elektrycznych. Wówczas droga miałaby być przebudowana. Powstałby także łącznik z ul. Nad Rudą oraz centrum przesiadkowym.

W bezpośrednim sąsiedztwie ul. Wodociągowej planowana jest budowa stacji ładowania dla autobusów elektrycznych. W ramach tej inwestycji planuje się również przebudowę drogi i budowę łącznika do ul. Nad Rudą oraz do centrum przesiadkowego - mówi Adrian Lubszczyk, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Żorach.

Na to jednak trzeba będzie jeszcze poczekać. Póki co powstaje umowa na opracowanie projektu. Miasto czeka także na decyzje ZRiD.

Obecnie przygotowywana jest umowa na opracowane projektu i uzyskanie decyzji ZRiD dla tej inwestycji - dodaje Adrian Lubszczyk.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Filip Palarczyk 2023-02-01
    12:14:20

    11 4

    Ul.Wodociągowa z miesiąca na miesiąc staje się coraz to bardziej dziurawa po roztopach zimowych pokazało się tyle nowych dziur ze ja na ten moment mam problem jechać ta ulica swoim samochodem, a jeżdżę tam prawie codziennie.Na fontannę nowa pieniądze są a na remonty dróg pieniędzy brak WSTYD DLA ŻOR.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 91