Wiadomości
Ulica Wodociągowa w "fatalnym stanie". Wkrótce może się to zmienić
Ulica Wodociągowa w Żorach - zdjęcie poglądowe
Ulica Wodociągowa w Żorach nie jest w najlepszym stanie - choć to i tak łagodne określenie. Jest jednak dobra informacja dla osób, które z niej korzystają. Planowana jest jej przebudowa.
Kilka dni temu skontaktował się z nami mieszkaniec Żor, który poinformował o stanie ulicy Wodociągowej. Jest ona w fatalnym stanie, co bardzo utrudnia poruszanie się po niej, szczególnie w okresie zimowym.
Droga jest w fatalnym stanie, zamiast asfaltu są betonowe płyty - mówił rozgorączkowany czytelnik.
Zobacz także
Ulica Wodociągowa już wielokrotnie była oznaczana jako ta "niebezpieczna" w mieście. Mieszkańcy zaznaczali, że ma ona nieprawidłową infrastrukturę.
Budowa stacji ładowania i przebudowa drogi?
Już wkrótce stan ul. Wodociągowej może się zmienić. W niedalekim sąsiedztwie ulicy planowane jest wybudowanie stacji ładowania dla autobusów elektrycznych. Wówczas droga miałaby być przebudowana. Powstałby także łącznik z ul. Nad Rudą oraz centrum przesiadkowym.
W bezpośrednim sąsiedztwie ul. Wodociągowej planowana jest budowa stacji ładowania dla autobusów elektrycznych. W ramach tej inwestycji planuje się również przebudowę drogi i budowę łącznika do ul. Nad Rudą oraz do centrum przesiadkowego - mówi Adrian Lubszczyk, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Żorach.
Na to jednak trzeba będzie jeszcze poczekać. Póki co powstaje umowa na opracowanie projektu. Miasto czeka także na decyzje ZRiD.
Obecnie przygotowywana jest umowa na opracowane projektu i uzyskanie decyzji ZRiD dla tej inwestycji - dodaje Adrian Lubszczyk.
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Zagmatwana historia w Żorach. Mężczyzna został potrącony na pasach, a pasażerki pojazdu nie wiedziały z kim jechały [wideo]
6786 -
Będzie przebudowa Al. Jana Pawła II. Ile będzie kosztować?
3512 -
Gorączka sobotniej nocy w restauracji. Uderzali w samochody, wyzywali klientów i policjantów
2838 -
Podczas interwencji w sprawie kasetki ujawnili... nielegalne automaty do gier. Sprawą zajmie się KAS
2654 -
Uwaga. Przerwa w dostawie wody!
2594
Najwyżej oceniane
-
Sukces Tomasza Wędzonego w "Farmie". Rozmawiamy z finalistą programu!
+344 / -26 -
"Krwawe" walentynki w Żorach. Gruzin zaatakował przechodnia i złamał mu nos
+24 / -2 -
Podczas interwencji w sprawie kasetki ujawnili... nielegalne automaty do gier. Sprawą zajmie się KAS
+20 / -1 -
Ulica Ogrodowa zamknięta dla ruchu. Ruszył remont, wyznaczono objazdy
+20 / -6 -
Pałac w Baranowicach już po odbiorze. Trwają jeszcze prace w parku
+17 / -4
Najczęściej komentowane
-
Karny Kopciuch sprawdził ile w lutym było kontroli pieców w regionie
3 -
Ulica Ogrodowa zamknięta dla ruchu. Ruszył remont, wyznaczono objazdy
2 -
Będzie przebudowa Al. Jana Pawła II. Ile będzie kosztować?
1 -
Pandemia, wojna, a już za chwilę dodatkowy czynnik stresu – czy i kiedy przestaniemy majstrować przy zegarach? - analizuje dr Bartłomiej J. Gabryś.
0 -
Po długiej zimie, wreszcie jest! Wiosna - czas odnowy, wzrostu i piękna
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Filip Palarczyk 2023-02-01
12:14:20
Ul.Wodociągowa z miesiąca na miesiąc staje się coraz to bardziej dziurawa po roztopach zimowych pokazało się tyle nowych dziur ze ja na ten moment mam problem jechać ta ulica swoim samochodem, a jeżdżę tam prawie codziennie.Na fontannę nowa pieniądze są a na remonty dróg pieniędzy brak WSTYD DLA ŻOR.