VI kolejka Business League: zwycięstwo ZSRG Żory

2012-06-05, Autor: Marcin Maguda - Business League
Na kolejkę przed zakończeniem II edycji Business League drużyna ZZRG KWK Jankowice zapewniła sobie tytuł mistrzowski pokonując mistrza poprzedniej edycji rozgrywek, zespół OBI Jastrzębie Zdrój 2:1.

Pojedynek był widowiskiem przypominającym tzw. „piłkarskie szachy”, ponieważ obydwa zespoły były znakomicie przygotowane taktycznie do rywalizacji. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli zawodnicy OBI, a szczęśliwym strzelcem był Damian Nowok. Tuż przed przerwą tzw. „bramkę do szatni” dla ratowników z Jankowic zdobył Dariusz Ciopała. W drugiej części obydwa zespoły nastawiły się na grę z kontrataku. Decydującą akcja meczu miała miejsce na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, w której Tomasz Stoszko skutecznie zakończył kontratak swojej drużyny i tym samym zapewnił tytuł mistrzowski drużynie ZZRG KWK Jankowice.

Emocji nie brakowało w pojedynku pomiędzy drużynami ZSRG Żory oraz Lubar & DomBud. Było to spotkanie o tzw. „sześć punktów”, gdyż drużyna przegrywająca ten pojedynek do minimum zmniejszała swoje szanse na zdobycie miejsca na podium w II edycji Business League. Lepiej to spotkanie rozpoczęła drużyna z Żor, gdyż pierwszą część gry zwyciężyła 2:1. Druga połowa meczu rozpoczęła się od dwóch bramek ZSRG Żory i przy prowadzeniu 4:1 wydawało się, iż losy tego pojedynku są już rozstrzygnięte. Było to jednak mylne myślenie, gdyż zespół Lubar & DomBud rozpoczął pościg za ekipą z Żor i na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku pojawił się już wynik 4:3 dla ZSRG Żory. Do pełni szczęścia drużynie Lubar & DomBud zabrakło już czasu i trzy punkty zawędrowały do zawodników z Żor.

W meczu derbowym pomiędzy drużynami Elektrowni RybnikEPE Rybnik tym razem nie było zapowiadanych emocji i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem zawodników z Elektrowni 8:0. Drużyna EPE Rybnik swoją słabą dyspozycję może wytłumaczyć brakiem ławki rezerwowych w tym pojedynku oraz niemocą strzelecką, która tego dnia ogarnęła zawodników EPE. Jak należy zdobywać bramki w spotkaniu, zaprezentował drużynie EPE Hubert Szopa, który czterokrotnie umieścił piłkę w siatce.

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna Rettig Heating, która pokonała OBI Zabrze 11:2. Drużyna OBI Zabrze tylko w pierwszej części gry potrafiła nawiązać walkę z zespołem Rettig Heating i przegrała tą część spotkania 3:1. W drugiej połowie pojedynku zawodnicy Rettig z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali i nie pozostawili złudzeń, komu należą się trzy punkty. Świetną formę strzelecką zaprezentował po raz kolejny Kamil Piekarski, który zdobył aż sześć bramek i wspólnie trafieniami Radosławem Sokołkiem z czternastoma trafieniami prowadzi w klasyfikacji na Najlepszego strzelca II edycji Business League.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.