zamknij

Wiadomości

W czwartek radni spotkają się na sesji

2017-02-01, Autor: wk; źródło: UM Żory

Kolejna sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 2 lutego w sali narad Urzędu Miasta, przy Rynku 9. Początek o godzinie 15:00.

Reklama

Oto porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Ewaluacja Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Żory na lata 2014-2020. 

5. Rozpatrzenie spraw:

5.1. Zaciągnięcia kredytu bankowego długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek.

5.2. Poboru i wynagrodzenia za inkaso opłaty targowej.

5.3. Opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest miasto Żory.

5.4. Projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

5.5. Zawarcia porozumienia z powiatem oleskim na realizację zadania Miasta Żory, jakim jest kształcenie uczniów klas wielozawodowych Zasadniczej Szkoły Zawodowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach, w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych.

5.6. Zamiaru likwidacji Technikum Uzupełniającego nr 1, Technikum Uzupełniającego nr 1 dla Dorosłych, Szkoły Policealnej nr 1 oraz Szkoły Policealnej nr 1 dla Dorosłych wchodzących w skład Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach.

5.7. Nadania odcinkom dróg nazw: Józefa Mikołajca, Antoniego Hupki, Krzyżowicka.

5.8. Przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Żory w 2017 r.

5.9. Zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Miasta na 2017 rok.

5.10. Przyjęcia „Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2017 - 2019” przedłożonego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory Sp. z .o. o.

6. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.

7. Sprawy różne, wolne wnioski.

8. Zamkniecie obrad.

Przypominamy, że transmisję z sesji można śledzić na żywo na stronie www.tvzory.pl.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~gestskoczka 2017-02-01
  18:05:44

  6 0

  Dwie sprawy. Pierwsza – kolejny kredyt długoterminowy na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek. Proponuję, aby obsługa takich kredytów (odsetki) była spłacana z diety radnych którzy będą „ZA”.

  Druga sprawa – pytanie kim są lub byli Józef Mikołajec i Antoni Hupka.
  Znalazłem w wikipedii: Józef Mikołajec, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Boguszycach, autor między innymi „Posługa teologów świeckich w Kościele. Studium pastoralne z serii Opolska Biblioteka Teologiczna 1234-835X 37 WT UO, Opole 2000” [/c]
  Natomiast odnośnie Antoniego Hupki znalazłem (też w wikipedii) informację, cytuję: [c] Jan Antoni Ernest Hupka (ur. 22 stycznia 1866 w Niwiskach, zm. 27 marca 1952 w Kolbuszowej Dolnej) - polski doktor prawa, poseł, starosta, ostatni właściciel Niwisk, syn Kazimierza i Marii Zubrzyckiej. [/c]

  Według tych informacji obaj panowie nie mieli nic wspólnego z Żorami. Nie można by honorować nieżyjących ale coś wnoszących dla miasta za swojego żywota?
  (Humorystycznie) Moja propozycja – choć nie znam nazwiska – to uhonorowanie tego pracownika MOK co napisał ciekawy pamiętnik. Byłem na tym spektaklu, podobał się nie tylko mnie, ale wszystkim widzom. Co do ul. Krzyżowickiej, to propozycja jest zrozumiała jeżeli to ma być ulica w Osinach.

 • ~Arteks 2017-02-03
  19:15:54

  2 0

  Punkt 5.1 który oburzył nawet @gestskoczka to obowiązkowy punkt każdej pierwszej w roku sesji rady miasta Żory. To miasto jest tak uzależnione od pożyczek, że bez nich nie ma już w zasadzie możliwości funkcjonowania budżetu! I pomyśleć, że te pożyczki idą na przejedzenie, na odsetki od kredytów i spłatę poprzednich pożyczek. Pożyczki dla pożyczek to specjalność żorska, a bankowcy zacierają ręce, że znaleźli takich jeleni... ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1173