zamknij

Wiadomości

W czwartek radni spotkają się na sesji Rady Miasta Żory. Co w porządku obrad?

2015-08-26, Autor: wk
27 sierpnia odbędzie się sesja Rady Miasta Żory. Radni rozpoczną obrady o godzinie 13:00 w sali narad Urzędu Miasta, przy ul. Rynek 9.

Reklama

Jutro żorscy radni wracają do pracy po dwóch miesiącach przerwy. Nad jakimi tematami będą debatować radni? Zapoznaj się z porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu nr IX/2015 z sesji Rady Miasta.

> Absolutorium dla prezydenta uchwalone. Przeciw była tylko Żorska Samorządność

5. Rozpatrzenie spraw:

5.1. Poręczenie zobowiązań wynikających z emisji obligacji i udzielenia zabezpieczeń.
5.2. Wyrażenie zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Żory Sp. z o.o. w Żorach.
5.3. Zmiany Uchwały Rady Miasta Żory nr 180/XVI/11 z dna 24 listopada 2011 r. o wyrażaniu zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Żory Sp. z o.o. w Żorach.
5.4. Uchylenie Uchwały Rady Miasta Żory nr 185/XVII/11 z dna 29 grudnia 2011 r. o wyrażaniu zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Żory Sp. z o.o. w Żorach.
5.5. Zmian w budżecie miasta Żory na 2015 rok.
5.6. Zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta Żory na lata 2015-2026.
5.7. Zaciągnięcie pożyczki długoterminowej.
5.8. Zmiany uchwały Rady Miasta Żory nr 226/XXI/08 z dnia 24.04.2018 r. w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami.
5.9. Warunków i trybu finansowania działań mających na celu pobudzenie lub agregację popytu mieszkańców Żor na usługi związane z szerokopasmowym dostępem do Internetu.
5.10. Uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Żory.
5.11. Określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Żory i zagospodarowania tych odpadów w zamian na uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
5.12. Utworzenia w mieście Żory odrębnych obwodów głosowania.
5.13. Określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych oraz wysokości środków przekazanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację tych zadań w 2015 roku.
5.14. Zmiana Uchwały nr 593/LIV/10 Rady Miasta Żory z dnia 10.11.2010 w sprawie przekształcenia jednostki budżetowej w zakład budżetowy.
5.15. Wyboru podmiotu uprawnionego do zbadania sprawozdania finansowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.
5.16. Ustalenia planu sieci i granic obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjów miasta Żory.

6. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności za okres między sesjami.
7. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.
8. Sprawy różne, wolne wnioski.
9. Zamknięcie obrad.

> Ranking Radnych Rady Miasta Żory 2014-2018 - sprawdź

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~gestskoczka 2015-08-26
  18:05:29

  5 0

  Ja już chyba jestem stary pierdoła, bo za każdym razem, gdy zbliża się sesja RM, powtarzam jak mantrę dwie kwestie: kolejna pożyczka długoterminowa i prośba by w końcu móc normalne oglądnąć posiedzenie przez internet. Ja już nie wiem, czy to ja mam taki słaby odbiór że zanika głos i zatrzymuje się obraz, albo czasem się film urywa (choć nie piję od lat kilkunastu), ale jeszcze nie widziałem sesji w internecie w całości. Wracając do porządku obrad, w sprawie pożyczki długoterminowej. Ile rocznie musimy płacić banksterom z tytułu odsetek i ile to metrów czy kilometrów nowych, lub wyremontowanych ulic, a może roczne jedno skrzyżowanie bezkolizyjne nad Wiślanką lub Aleją Zjednoczonej Europy zamiast wybudować, to pieniążki wpłacamy na, jak to się ładnie mówi: „Obsługę zadłużenia”. Druga sprawa, że łatwo brać kredyt gdy się wie że się nie będzie go spłacać, spłacą go następcy w kolejnych kadencjach głębiej sięgając do naszych kieszeni. Dlatego między innymi chciałbym oglądać sesję, by wiedzieć na co tym razem pożyczamy i czy to jest konieczne. I jeszcze jedno pytanie (byle nie skierowane na Berdyczów), Czy są może w Żorach jacyś radni co czytają komentarze i na podstawie takich komentarzy składają interpelacje?, a może to niewygodne..., sesja, dieta i do domu... Owocnych obrad.

 • ~jasnypieron 2015-08-27
  07:52:19

  6 0

  a kiedy o :"Miasto Żory straciło 2 mln zł. Gdzie jest ta kasa?" to cytat za zorynaszemiasto.pl....żeby nie było

 • ~gestskoczka 2015-08-27
  17:11:54

  0 0

  Oglądnąłem transmisję na żywo z posiedzenia sesji. Jeżeli miałbym subiektywnie ocenić odbiór przekazu w skali 1-10 punktów, to obraz oceniłbym na 8 punktów, głos na 1, a momentami to –1 punktu (minus jeden). Jeden punkt w ocenie to jak słyszę wypowiedź i pośród szelestów i innych dźwięków rozumiem niektóre słowa i z nich jakoś mogę domyślać się sensu wypowiedzi. Minus jeden, to jak inne dźwięki były głośniejsze od wypowiedzi. Chciałem dowiedzieć się na co miasto, czyli również ja, na co zaciągamy kolejny kredyt długoterminowy. Z wypowiedzi Pani Zdziebło, pośród szeleszczenia i tupania zrozumiałem jedynie coś o błękitnych Żorach. Dość wyraźnie usłyszałem jedynie, że uchwała przeszła przy 16 głosach za, czyli jednogłośnie. Reasumując, trzy godziny spędziłem mało pożytecznie ale chciałem wytrwać do końca choć te spory w dyskusji o „zeszyt” już do minie prawie nie docierały – percepcja mi siadła. Zauważyłem jedno, że głos niektórych radnych był wyraźniejszy, a najmniej wyraźne były wypowiedzi z tego miejsca gdzie mówiły Pani Ujma i Pani Zdziebło. Choć głos Pana Pruchnickiego był wyraźniejszy. Moja propozycja jest taka, by do przekazu na żywo, mówić do mikrofonów, może w ten sposób słowo będzie bardziej słyszalne. Jeżeli te sesje mają być oglądane przez mieszkańców, to koniecznie trzeba poprawić jakość dźwięku. Jak się popatrzy na oglądalność sesji RM w TV Żory, to widać że z początku ludzie chcieli oglądać: styczeń: 2012 widzów, kwiecień: 374 widzów. Dlaczego się zniechęcili?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1172