zamknij

Wiadomości

W czwartek sesja Rady Miasta Żory. Co w porządku obrad?

2015-09-21, Autor: wk
24 września odbędzie się sesja Rady Miasta Żory. Radni rozpoczną obrady o godzinie 14:00 w sali narad Urzędu Miasta, przy ul. Rynek 9.

Reklama

Jutro żorscy radni wracają do pracy po dwóch miesiącach przerwy. Nad jakimi tematami będą debatować radni? Zapoznaj się z porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu Nr X/2015 z sesji Rady Miasta.

> Ranking Radnych Rady Miasta Żory 2014-2018 - sprawdź

5. Rozpatrzenie spraw:

5.1. Zmian w budżecie miasta Żory na 2015 rok.
5.2. Zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta Żory na lata 2015 – 2026.
5.3. Udzielenia dotacji na pokrycie nakładów koniecznych za wykonanie prac konserwatorskich przy kamiennym portalu zlokalizowanym na elewacji budynku Szeptyckiego 9 w Żorach wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A/593/66.
5.4. Przygotowania projektu uchwały ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane w mieście Żory.
5.5. Zmiany Uchwały Nr 593/LIV/10 Rady Miasta Żory z dnia 10.11.2010 r. w sprawie przekształcenia jednostki budżetowej w zakład budżetowy.
5.6. Zmiany nazw szkół.
5.7. Zaopiniowania propozycji planu Aglomeracji Rybnik.

6. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności za okres między sesjami.
7. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.
8. Sprawy różne, wolne wnioski.
9. Zamknięcie obrad.

Przypominamy, że każdy mieszkaniec może przyjść na sesję Rady Miasta lub może śledzić jej przebieg na bieżąco w Telewizji Żory.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~gestskoczka 2015-09-21
    12:44:48

    6 0

    To prawda, że na sesję może przyjść każdy mieszkaniec, tylko czy to ma sens. Galeryjka jest mała i w większości zajęta jest przez tych co nie są radnymi, ale zawodowo są zobligowani do bycia na sesji. Natomiast twierdzenie że można śledzić sesję w Telewizji Żory jest kpiną, a rybnicka redakcja ma wiedzę teoretyczną w tym temacie. Niech redakcja napisze jak będzie wiedzieć na temat zmiany operatora telewizyjnego, może następny będzie lepszy i będzie można słuchać i oglądać sesje. Chciałbym oglądać sesję na żywo, ale to szeleszczenie i mlaskanie prawie kompletnie zagłuszające radnych jest bardziej sprawne, niż w czasach PRL-u zagłuszanie Radia Wolnej Europy, czy Radia Luksemburg. A chciałbym się dowiedzieć o co chodzi w punkcie 5,7 odnośnie „planu Aglomeracji Rybnik”. Jeżeli chodzi o aglomerację w której są takie miasta jak Żory, Rybnik, Jastrzębie, Wodzisław, to jest to aglomeracja policentryczna, a aglomeracja rybnicka jest takim samym składnikiem tej aglomeracji, jak aglomeracja żorska. Oczywiście chciałbym też posłuchać sprawozdania Prezydenta Miasta, bo Pan Prezydent ostatnio w ogóle chyba się nie spotyka z mieszkańcami, przynajmniej na Pawlikowskiego. No i chciałbym posłuchać interpelacji radnych.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1173