zamknij

Wiadomości

W poniedziałek nadzwyczajna sesja Rady Miasta

2019-06-28, Autor: maj, źródło: UM Żory

W najbliższy poniedziałek, 1. lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Początek o godz. 14:00 w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9.

Reklama

Obrady będzie można śledzić na żywo na stronie Urzędu Miasta Żory.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Rozpatrzenie spraw:
4.1 Zmian w budżecie miasta Żory na 2019 rok.
4.2 Zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta Żory na lata 2019-2031.
4.3 Przekazania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Gliwicach skargi na Uchwałę Nr 384/XXXI/17 Rady Miasta Żory z dnia 27 kwietnia 2017r. i udzielenia odpowiedzi na skargę.
5. Interpelacje, zapytania do Prezydenta Miasta oraz odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
6. Sprawy różne, wolne wnioski.
7. Zamknięcie obrad.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~gestskoczka 2019-07-01 19:42:32

  A Redakcja z uporem powtarza swoje: „Obrady będzie można śledzić na żywo na stronie Urzędu Miasta Żory.” Do śledzenia wzrokowego zastrzeżeń nie mam, ale przy śledzeniu sesji gdzie się mówi, MÓWI, nie pokazuje, ważna jest jakość głosu. Niech Redakcja posłucha sesji z Rybnika. Nie jest to jakaś super jakość dźwięku, ale w porównaniu z żorską sesją to jest niebo a ziemia. W Rybniku mówi się do mikrofonu, a w Żorach mikrofony podwieszone wyłapują wszystkie dźwięki tak, że mowa radnych i prezydenta kryje się za szuraniem buciorów i przesuwanych krzeseł. Wygląda na to, że żorskiej Radzie Miasta zależy na dyskrecji, ale wymogi demokracji nakazują upubliczniać sesje. Więc aby wilk był syty i owca całą, wymyślili podwieszane mikrofony.

  Ale patrząc na to z drugiej strony, może to dobre i celowe. Zarówno Pan Prezydent jak i radne z radnymi ładnie wyglądają. A gdyby tak wymowa ich była bezpośrednio do mikrofonu, może – przynajmniej u niektórych – ten piękny wygląd i marsowe miny straciłyby na wyglądzie...

  2 4
 • ~bestia_wojny 2019-07-02 16:47:03

  Józefie, choć potrafisz napisać coś interesującego to w tej kwestii jesteś nudny jak... Arteks.

  Obrady są jawne z mocy prawa każdy może wejść i słuchać. A krzesła na brzegach sali zawsze puste.

  Idź, posłuchaj, jak Ci się chce to napisz relację A jak nie to nie. Po co narzekasz?

  4 3
 • ~gestskoczka 2019-07-02 17:37:27

  @bestia_wojny Znasz moje imię, to z pewnością wiesz że taki stary dziad, stara pierdoła, to tylko narzekać potrafi. Ja wiem że w posiedzeniach sesji każdy może biernie uczestniczyć, ale mnie chodzi o coś innego.

  Porównujesz mnie do Arteksa… hm, nie wiem jak to odczytać, czy jako despekt czy może dytramb?

  4 0
 • ~Arteks 2019-07-02 23:21:25

  @gestskoczka - a pomyślałeś o tym, że oni mogą nie chcieć aby mieszkańcy słyszeli jak... zaciągają kolejną pożyczkę? ;) Oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ludzie się z nich śmieją z tego powodu.
  @bestia_wojny - Arteks nudny? Od kiedy? To już prędzej można by napisać, że ktoś jest nudny jak Socha albo nudny jak Pruchnicki... Ale ja zawsze coś ciekawego wnoszę w dyskusjach, pomysłach lub obserwacjach. I odnoszę wrażenie, że w przypadku Żor przyczyniłem się do podjęcia rewitalizacji kilku obiektów. Miały być niepotrzebne nikomu kolejne gadżety typu tężnia, mediateka czy Yatenga a będzie wreszcie remont dworca, dworka w Baranowicach czy młyna na Rybnickiej. Brawo Arteks!

  3 7
 • ~boblas 2019-07-03 17:45:53

  @Arteks - proszę Cię tylko o jedno, nie dopisuj sobie takich zasług, że w związku z Twoimi komentarzami miasto wzięło się za rewitalizację dworku w Baranowicach czy dawnego młyna.
  Władze miasta już dawno dawno temu zdawały sobie sprawę, że z tymi budynkami trzeba coś zrobić, jednak potrzebne były na to środki, kiedy się pojawiły rozpoczynają się rewitalizację.
  Akurat tutaj przeczytałem po raz drugi, to że napisałeś że to dzięki Twoim wpisom, aż się poplułem herbatą.
  Nie żebym Ci nie przyznał racji i Twojej aktywności w tych tematach ale proszę nie przypisuj sobie tych zasług.... bo niestety zachowujesz się jak ludzie z jedynej słusznej partii... (jeżeli wiesz co mam na myśli).

  1 0
 • ~gestskoczka 2019-07-03 19:26:13

  @Arteks, nie rozumiem co chciałeś przekazać pisząc: „@gestskoczka - a pomyślałeś o tym, ...”. Ja pomyślałem i pisałem w pierwszym komentarzu, cytuję: „Wygląda na to, że żorskiej Radzie Miasta zależy na dyskrecji, ale wymogi demokracji nakazują upubliczniać sesje.” Ale pomyślałem też, że Twoje palce na klawiaturze są szybsze niż Twoje oczy.

  @boblas, nie wymagaj od Arteksa rzeczy niemożliwych. On ma charakter podobny do typowego katechety – On ma zawsze rację, a jak próbujesz udowodnić że nie, to Boga obrażasz. Był czas, że czytałem sporo komentarzy i przemyśleń Korwina-Mikke’go. Były to mieszanki w skład których wchodziło 80 % pieprzenia, 10 % zjadliwych idiotyzmów i 10 % naprawdę głębokich myśli. Rzecz w tym, że te 80% łagodziło te zjadliwe 10% i zakrywało te rozumne idee. U Arteksa jest podobnie. W Jego komentarzach przeważnie jest 10% racjonalnej treści, 70% jest to gnojenie Żor, by wywyższyć Rybnik, a 20% to zarozumialstwo. I właśnie te 70% gnojenia przysłania te mądre i racjonalne 10%, a przebija się megalomania i nadętość.

  1 0
 • ~azan3 2019-07-03 19:51:39

  Ja nie rozumiem po co niektórzy prowokują tego trolla z Rybnika, lepiej nie wywoływać wilka z lasu, potem robi się nieprzyjemnie.
  Twój wpis Arteksie to szczyt narcyzmu, egocentryzmu i próżności. Niedługo się okaże, ze to ty wyremontowałeś ten pałacyk, dworzec wszystkie inne rzeczy, tak jak gospodarz Anioł z "Alternatywy 4" co ponoć na plecach przyniósł lokomotywę, żeby ogrzać blok mieszkalny. jesteś w błędzie , to nie twoja zasługa. Co trzeba mieć w głowie, żeby samemu sobie brawo bić. To tak jakby ktoś przed publiką występował albo coś wygłaszał, a potem sam by sobie bił brawo, a z sali zero oklasków. Tu jest podobnie. I ma rację ten, kto napisał, że jesteś nudny. Jesteś nudny i przewidywalny i mało oryginalny. Na przykład pewne jest, że odpiszesz na mój komentarz i będziesz płakać, że jaki to ja jestem okrutny dla ciebie i się wyżywam. Tak Arteksie, brawo ty

  2 0
 • ~Arteks 2019-07-08 11:04:10

  @azan3 - wcale nie jesteś okrutny. Twoje wpisy to tylko beztreściowy, banalny hejt. Każda opiniotwórcza osoba ma prawo czasami bić sobie brawo, szczególnie jeśli jej wpisy działają motywująco wobec kiepskich władz samorządowych, a takie właśnie macie w Żorach.

  1 1
 • ~Arteks 2019-07-08 11:28:30

  CD Macie władze którym trzeba przypominać, że od 10 lat są właścicielami budynków które się rozpadają. Trzeba im patrzeć na ręce odnośnie ciągłego zadłużania się i strofować jak dzieci za gadżetomanię i idiotyczne pomysły. Gdyby nie moje merytoryczne wpisy czy paru innych - być może zamiast biblioteki, dworca kolejowego i dworka mielibyście teraz budowę kolejki linowej "Podniebne Żory" albo kończyłaby się budowa Muzeum Wiatru... ;P

  0 2
 • ~azan3 2019-07-08 11:29:08

  @Arteks- jesteś żałosny, ty prowadzisz hejt i propagandę od dawna. I nie masz racji, nikt nie powinien sobie samemu bić brawo, to inni ludzie oceniają nas, kim jesteśmy, bo to jest w miarę obiektywne. Ja ty matołku jesteś oceniany, to widać...

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.