W tenisa najlepiej grają na os. Korfantego

2011-04-14, Autor: Redakcja
Za nami I Mistrzostwa Dzielnic Miasta Żory w Tenisie Stołowym. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Gierlicki.

Mieszkaniec osiedla Korfantengo spotkał się w parze półfinałowej z Krystianem Gudzikiem z dzielnicy Rowień-Folwarki. Drugą półfinałową parę tworzyli Bogdan Wita - najlepszy tenisista wśród muzyków, znany z występów w grupie Carrantuohill - reprezentant dzielnicy Zachód i Wiesław Bańczyk z Roju, który po emocjonującym pojedynku pokonał ostatecznie tenisistę z Zachodu. Na otarcie łez zawodnikowi z Zachodu musiało wystarczyć wywalczone drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej dzielnic, biorących udział w turnieju.

Najlepiej w I Mistrzostwach Dzielnic Miasta Żory w tenisie stołowym zaprezentowali się zawodnicy z osiedla Korfantego, zdobywając 312 punktów. Miejsce drugie z dorobkiem 260 punktów wywalczyła dzielnica Zachód a na trzeciej pozycji z 230. punktami znalazła się ekipa tenisistów z Roju.

W zawodach uczestniczyli reprezentanci 13. dzielnic, łącznie 51 osób. Organizatorami mistrzostw byli Rada Dzielnicy Zachód, Klub Sportowy „Ogniwo” Rogoźna i MOSiR Żory.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0