zamknij

Wiadomości

Waldemar Socha otrzymał wotum zaufania

2020-06-25, Autor: AB

Dzisiejsza sesja ma szczególne znaczenie, w końcu wszyscy czekamy na decyzję o udzieleniu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok prezydentowi miasta.

Reklama

Prezydent Waldemar Socha przedstawił Raport o stanie gminy. Tuż po prezentacji Waldemara Sochy miała się odbyć debata nad raportem i głosowanie dotyczące udzielenia wotum zaufania.

Ci, którzy oczekwiali rozgorzałej dyskusji, mogą poczuć się zawiedzeni. Dlaczego? W dyskusji zabrał głos Krzysztof Mentlik zwracając uwagę, że raport bardziej przypomina folder informacyjny niż informację, którą powinni otrzymać radni przed głosowaniem. Również radny Piotr Huzarewicz zabrał głos w tym temacie:

- Jest postęp. W ubiegłym roku raport ten przypominał folder reklamowy, w tym roku jest to już biuletyn informacyjny - skomentował radny.

Huzarewicz wyraził również ubolewanie, że pomimo możliwości, nikt z mieszkańców miasta nie zdecydował się wyrazić oceny pracy prezydneta miasta. Rajca miejski w imieniu swoim i klubu Prawa i Sprawiedliwości ocenił pracę prezydenta jako poprawną:

- Nie było spektakularnych sukcesów, ale trzeba uczciwie powiedzieć, nie było też, jakichś spektakularnych porażek - uzasadnił radny.

Rada Miasta Żory udzieliła prezydentowi wotum zaufania. 21 radnych opowiedziało się za, jedna z radnych - Anna Gaszka -  wstrzymała się.

Prezydent Wademar Socha uzyskał rówież absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Za opowiedziało się 21 radnych, wstrzymało się dwoje.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~gestskoczka 2020-06-25 17:50:36

  Pan Piotr Huzarewicz wyraził ubolewanie, cytuję: „że pomimo możliwości, nikt z mieszkańców miasta nie zdecydował się wyrazić oceny pracy prezydneta miasta.”

  Bardzo możliwe że jestem mało rozgarnięty, ale podejrzewam że przerażająca większość mieszkańców nie wie, że ma taką możliwość – wyrażenia oceny pracy prezydenta miasta. Jak do tej pory zauważałem, to niektórzy mieszkańcy „wyrażali ocenę pracy prezydenta miasta”, ale poza Jego plecami.

  Ja uważam, że mieszkańcy powinni mieć możliwość publicznego oceniania władz, w końcu władza to nie powinni być ONI, ale powinni być naszymi przedstawicielami. A skoro naszymi przedstawicielami, to powinni nas wysłuchać. Ja rozumiem że na takich zebraniach są ludzie co potrafią wyrażać się niezgodnie z wolą władzy, są też takie pierdoły jak piszący te słowa, oni też powinni mieć możliwość wypowiedzi. W końcu to MY mieszkańcy miasta płacąc podatki utrzymujemy władze.

  17 1
 • ~Adalbert 2020-06-26 10:56:05

  Pan Huzarewicz zapomina, że aby mieszkaniec mógł czynnie uczestniczyć w tej sesji to musiał przedstawić 50 podpisów mieszkańców. Ani jeden radny nie zagłosował przeciw udzieleniu wotum zaufania i absolutorium. Po co więc strzępić język, skoro wszyscy uznają cię za czepialskiego. Inna sprawa, że wbrew opiniom panów Mentlika i Huzarewicza lektura raportu jest bardzo ciekawa. Np. cały czas miasto chwali się, że liczba mieszkańców rośnie, bo tak mówi urząd statystyczny. Raport jednak przedstawia, że liczba mieszkańców zameldowanych na stałe - spada. Na koniec 2019 roku jest nas 58570. Najciekawiej jest na 26 stronie raportu. Do 2018 roku wykresy długu inwestycyjnego bez umów wsparcia i z umowami wsparcia pokrywały się. W 2019 roku dług inwestycyjny z umowami wsparcia wzrósł o 160,4 mln i wynosi obecnie 325,6 mln. W tym roku przekroczy on pewnie roczne dochody i może z tego powodu małe zamieszanie przy debacie na temat miasteczka westernowego. Zachęcam do lektury.

  8 1
 • ~agel 2020-06-26 12:22:18

  Dobrze, że pan Huzarewicz powiedział mieszkańcom o takiej możliwości.

  5 3
 • ~Grzegorz Radwanski 2020-06-26 13:26:56

  I znowu wstrzymanie się od głosu anny gaszki :p

  11 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 387