Walka do ostatnich minut. MTS Żory wygrywa

2022-05-10, Autor: KB

Zespół MTS-u Żory w meczu 20. kolejki rozgrywek 1 Ligi Kobiet Grupy B wygrał z drużyną SPR Olkusz 28:26. Kibice zgromadzeni w żorskiej hali do ostatnich minut musieli drżeć o wynik starcia swoich ulubienic. Gospodynie pokazały zimną krew i ostatecznie zdołały odskoczyć rywalkom na dwie bramki. Mimo słabszej pierwszej połowy MTS wygrał to spotkanie i nadal zajmuje 2. miejsce w lidze.

W sobotnie popołudnie w żorskiej hali odbył się mecz 1 Ligi Kobiet. Zawodniczki MTS-u Żory mierzyły się z SPR Olkusz. Wiceliderki z Żor toczyły bardzo wyrównany pojedynek z przyjezdnymi, które zajmują 5. miejsce w lidze.

Pierwsza połowa meczu ku zdziwieniu fanów należała do drużyny gości. To zawodniczki z Olkusza lepiej weszły w to spotkanie i z łatwością uciekły swoim rywalkom na kilka bramek. Do przerwy olkuska ekipa prowadziła z MTS-em 15:10.

Druga połowa również nie wyglądała najlepiej w wykonaniu gospodyń. Zawodniczki SPR-u kontrolowały swoja przewagę. Na kilkanaście minut przed końcem meczu utrzymywały prowadziły trzema bramkami. 8 minut przed końcem meczu żorzanki rozpoczęły odrabianie strat, a chwilę później na tablicy świetlnej widniał już wynik 23:23. Końcówka tego starcia była niezwykle emocjonująca. Drużyny zdobywały bramkę za bramką. Ostatecznie to zespół MTS-u zdołał odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie. Po końcowej syrenie gospodynie mogły świętować wygraną 28:26 nad drużyną z Olkusza.

Żorzanki nadal zajmują drugie miejsce w lidze tracąc trzy punkty do liderek, Ruchu Chorzów. Teraz przed MTS-em Żory teoretycznie jeszcze trudniejszy sprawdzian. W sobotę, 14 maja zagrają w Legnicy z tamtejszą Dziewiątką. Zespół najbliższych rywalek zajmuje aktualnie 4. Miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet.