zamknij

Wiadomości

Weź udział w konsultacjach dotyczących statutów dzielnic

Prezydent Miasta Żory informuje, że od 10 sierpnia do 9 września odbędą się w Żorach konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta, w sprawie zmian statutów tychże dzielnic.

Reklama

W tym okresie mieszkańcy dzielnicy, posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Żory, mają możliwość zapoznania się z wyłożonym  projektem  uchwały dotyczącym zmiany Statutu  Dzielnicy na terenie której zamieszkują.

Wyłożony projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 293/XXII/16 Rady Miasta Żory
z 29.09.2016r. dotyczącej przyjęcia statutów jednostek pomocniczych miasta Żory dostępny będzie w wyznaczonym terminie wraz z ankietą konsultacyjną:
- w Urzędzie Miasta Żory - Biurze Rady Miasta ul. Rynek 9,  pok.211, II piętro – w godzinach pracy Urzędu,
- w siedzibie  każdej  Rady Dzielnicy – w dniach i godzinach wyznaczonych przez     Radę Dzielnicy,
- w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Żory
- na stronie internetowej miasta www.zory.pl.

Konsultacje  będą polegać na wyrażaniu przez mieszkańców każdej dzielnicy swej opinii na temat projektu uchwały dotyczącej zmiany Statutu Dzielnicy w której zamieszkują, w oparciu o wypełnienie ankiety konsultacyjnej.

Ankietę po wypełnieniu  należy przesłać listownie na adres: Urząd Miasta Żory -  Biuro Rady Miasta, Rynek 9 lub pocztą e-mail na adres [email protected] lub wrzucić bezpośrednio do skrzynki podawczej przed siedzibą Urzędu Miasta przy Rynku 9 lub Alei Wojska Polskiego 25.

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Żory

Projekt uchwały do konsultacji

Ankieta konsultacyjna (PDF)

Ankieta konsultacyjna (DOC)

Informacja RODO

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~gestskoczka 2020-08-08
  20:30:31

  8 6

  Nie wiem jakie jest uzasadnienie wydłużenia kadencji do lat 5-ciu, ale moim zdaniem nic to nie zmieni. Jestem przeciw wydłużeniu.

  Nie mogłem znaleźć Statutu Dzielnicy Pawlikowskiego, znalazłem Statut Dzielnicy Księcia Władysława – myślę że są podobne.

  Jestem za zmianą statutu dzielnicy, ale w sprawie powiadomienia o zebraniach mieszkańców. Do tej pory, na os. Pawlikowskiego powiadomienie o zebraniu mieszkańców wisiało w klatce schodowej w miejscu gdzie umieszcza się różne powiadomienia. Oraz podobno, w dwóch gablotkach. Uważam, że Urząd Miasta o zebraniach mieszkańców – w dzielnicach i ogólne – powinien informować na łamach Kuriera Żorskiego i w oficjalnym serwisie miasta Żory.

  W 2017 roku chciałem złożyć wniosek na zebraniu mieszkańców dzielnicy, zwracałem uwagę na miejsce w klatce schodowej gdzie zwyczajowo są umieszczane takie powiadomienia. Takiego powiadomienia nie było. Dowiedziałem się że podobno zebranie mieszkańców się odbyło. Poszedłem do administracji SM z pytaniem, czy takie powiadomienia były umieszczane, pani powiedziała że tak, ona to pamięta że przyniósł przewodniczący RD takie zawiadomienia do umieszczenia na klatkach schodowych, ale było ich mniej niż jest tych klatek. Napisałem do Urzędu Miasta w tej sprawie, dostałem odpowiedź [OR-RKA.0022.6.2017.DD] - „(...) W związku z powyższym tryb poinformowania mieszkańców został zachowany.” Nie zgadzam się z tym.

  Od tego czasu zebrania mieszkańców os. Pawlikowskiego nie było. Rok 2020 rozumiem – zaraza. Ale dlaczego nie było w latach 2018-19?

  Przeglądając Statut Rady Dzielnicy Księcia Władysława jest taka ciekawostka pokazująca feudalny – moim zdaniem – stosunek Urzędu Miasta do mieszkańców. Zebranie zwołane odgórnie: UM lub RD, może się odbyć gdy na nim jest co najmniej 20 mieszkańców – jest to 0,5% a nawet mniej – posiadających czynne prawo wyborcze. Natomiast gdyby mieszkańcy domagali się zwołania takiego zebrania, to prezydent jest zobowiązany zwołać na pisemne żądanie zawierające nie mniej jak 10 % mieszkańców dzielnicy.

 • ~jasnypieron 2020-08-09
  07:00:59

  10 5

  gestskoczka i.......czekaj dalej. Nic ci nie przynieśli na tacy pod nos? To czekaj dalej. Czyli czekanie i narzekanie masz już opanowane.....jak twój idol z R.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 801

Prezentacje firm