Wielki sukces zawodników KSW „Shogun” Żory

Wicemistrzostwo Europy, mistrzostwo i trzy wicemistrzostwa Śląska oraz jeden brązowy medal. To bilans zdobytych tytułów przez karateków z Klubu Sztuk Walki „Shogun” Żory na sobotnich zawodach.

W ubiegłą sobotę, 18 marca trzech zawodników KSW „Shogun” Żory wzięło udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i Dzieci KWU karate kyokushin w Berlinie. Szymon Kieczka, Miłosz MyszkowskiJakub Lis weszli w skład kadry narodowej i znaleźli się wśród ponad 500 zawodników biorących udział w tych zawodach. Jakub Lis w kategorii chłopców 10-11 lat w wadze powyżej 45 kilogramów zdobył tytuł wicemistrza Europy. Warto dodać, że karateka z Żor od walki półfinałowej zmagał się z poważną kontuzją prawej nogi.

Polska zdobyła na tych zawodach 21 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 12 brązowych. Lepsi byli tylko Rosjanie. Jednym z instruktorów polskiej kadry był sensei Dariusz Kudyk z żorskiego klubu.

shogun_zory_18marca

Również 18 marca w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego. Na turniej pojechało sześcioro zawodników z Żor. Największy sukces odniósł Bartosz Sułowicz, który w kategorii kumite juniorów młodszych powyżej 65 kg pokonał wszystkich swoich przeciwników i zdobył złoty medal oraz tytuł mistrza Śląska. Z kolei Mateusz GaśJakub Solak walczyli w kategorii juniorów. Pierwszy w wadze powyżej, drugi poniżej 75 kg. Obaj weszli do finałów, w których po zaciętych walkach zajęli drugie miejsca otrzymując tytuły wicemistrzów Śląska. Ten sam tytuł wywalczyła Paulina Chorągwicka, startująca w barwach żorskiego klubu w kategorii juniorek młodszych poniżej 55 kg.

Oprócz formuły full contact kyokushin karate odbyły się także walki w olimpijskiej formule WKF. Wystartowały w nich dwie żorskie juniorki młodsze - Daria SłupikMarta Zmarzły. Dla obydwu zawodniczek był to pierwszy start w tym stylu. Darii Słupik udało się wejść do strefy medalowej i wywalczyć brązowy medal mistrzostw.

W Dąbrowie Górniczej kierownikiem ekipy był instruktor sempai Tomasz Górecki, który na tych zawodach debiutował w roli sędziego.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 1