zamknij

Edukacja

Wkrótce kolejny Żorski Festiwal Teatrów!

22 marca w Domu Kultury odbędzie się 3. Żorski Festiwal Teatrów w Języku Polskim, który jest skierowany do szkolnych grup teatralnych. Zachęcamy do wzięcia udziału początkujących aktorów.

Reklama

Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu wszystkie chętne teatry działające w szkołach i okolicznych ośrodkach kultury. Chcemy w ten sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. Dość negatywnych emocji! Bawmy się głosem, ruchem, sobą! Idzie wiosna!

Koordynatorem została ponownie pani Barbara Szulik-Silka, instruktor teatralny, nauczycielka-polonistka i pasjonatka teatru.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~gestskoczka 2019-02-18 19:32:37

    Dobrze że są w Żorach pasjonaci teatru, i że im się chce działać. Pani Barbara Szulik-Silka, Pani Aneta Antosiak. Sporo zdolnej młodzieży, związani z Żorami aktorzy, nawet słynny reżyser teatralny.

    Brakuje mi w Żorach profesjonalnego teatru, choćby dla dzieci. Na przykład byłem niedawno z wnuczkami w Chorzowie w Teatrze Czarnego Tła. Mała, kameralna salka – 30-50 krzeseł, a funkcjonuje.

    Aby mieć zapełnioną widownię, nie wystarczy ambitny repertuar. Trzeba do teatru zachęcać od małego. Ja magię teatru poznałem w latach 60. ubiegłego wieku. W szkole podstawowej średnio dwa razy do roku chodziłem z klasą do profesjonalnego teatru, i tak zostało.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 937