zamknij

Wiadomości

Władze instalują kamery w mieście. Mieszkańcy podzieleni

2019-06-11, Autor: maj, źródło: UM Żory

Urząd miasta poinformował o rozbudowie systemu monitorującego w naszym mieście. Informacja spotkała się z mieszanym przyjęciem wśród mieszkańców - jedni cieszą się z dodatkowych kamer, inni uważają jednak, że zostały źle rozmieszczone.

Reklama

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego cały czas rozbudowujemy system monitoringu w mieście - piszą władze miasta. Jednak mieszkańcy zwrócili uwagę na fakt, że kamery skupiają się głównie na ruchu ulicznym, a nie na osiedlach, gdzie według nich są najbardziej potrzebne. Poza tym według jednego z mieszkańców monitoring pojawia się jedynie w centrum, a pozostałe dzielnice pozostają "niestrzeżone" kamerami.

- Inicjatywa spoko, ale na załączonych obrazkach pokazano monitoring przy drogach, a więc skupiony na kontrolę drogową, natomiast myślę, że "element niebezpieczny" kumuluje się raczej wewnątrz osiedli i porusza się pieszo - czy tam też postawiono kamery? - pyta jeden z mieszkańców na Facebooku.

- A kiedy monitoring trafi na dzielnice poza Centrum? Np. na Kleszczówkę? Ciekawe czy Władze Miasta orientują się co czasem się tu dzieje... - zwraca uwagę inny żorzanin. 

Niektórzy jednak chwalą pomysł wierząc, że monitoring może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo w mieście.

 - I dobrze. Mamy w końcu XXI wiek i niestety - coraz więcej bandziorów i chuliganów. Może to ich przyhamuje - skomentował jeden z mieszkańców.

Obraz z kamer trafia do centrum monitoringu, działającego w siedzibie Komendy Miejskiej Policji. Warto przy tej okazji dodać, że przy obsłudze monitoringu pracę znalazły osoby z niepełnosprawnościami, zatrudnione przez Zakład Aktywności Zawodowej!

Gdzie władze Żor powinny instalować kamery?
Oddanych głosów: 772

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~mlodypolak 2019-06-11 14:16:26

  Rozumiem obawy - to nie tylko problem Żor, że władza dba jedynie o swoje podwórko, z drugiej strony ciężko się dziwić, że główny nacisk kładzie się na centrum gdzie jest największe nagromadzenie ludzi i ruchu. Choć zgadzam się, że w tym przypadku "monitoring miejski" powinien obejmować miejsca gdzie odbywa się życie publiczne a nie jedynie ulice, to zdecydowany błąd władz bo kamery ilości wypadków nie zmniejszą, a w miejscach potencjalnie "niebezpiecznych" dla przechodniów w kontekście złodziejstwa i chuligaństwa takie kamery mogłyby bardzo szybko przynieść pożądany efekt - nic tak nie zachęca złodzieja jak okazja

  16 2
 • ~antekmuzykantek 2019-06-12 13:17:54

  Jacy podzieleni? Z tego co widziałem w komentarzach większość jest zadowolona z faktu że kamery będą zainstalowane. Niezadowoleni byli tylko co niektórzy z faktu, że będą w innych miejscach niż by chcieli.

  6 5
 • ~mlodypolak 2019-06-13 10:23:01

  @antekmuzykantek No to chyba Pan sobie pięknie odpowiedział xD

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.