Wygrana u siebie Hawajskich Koszul

2011-01-17, Autor: lp
W drugim spotkaniu rundy rewanżowej II ligi koszykówki mężczyzn, drużyna Hawajskich Koszul znów odniosła sukces. Podpieczni Łukasza Szymika pokonali przed własną publicznością UMKS Kielce 75:65.

Mimo, że początek spotkania należał do przyjezdnych ich przewaga z każdą minutą zaczynała topnieć. Na koniec trzeciej kwarty Hawajskie Koszule prowadziły już 13. punktami. Cały mecz skończył się wynikiem 75:65.

Przyjezdni tylko w pierwszej odsłonie zdołali nawiązać równorzędną walkę z żorskimi koszykarzami. Druga kwarta rozpoczęła się od prowadzenia Hawajskich Koszul 19:18. Od tego momentu gospodarze skutecznie utrudniali grę koszykarzom UMKS Kielce. Ta część meczu skończyła się wynikiem 36:28. Na początku trzeciej części meczu goście znów próbowali szczęścia. Agresywny atak koszykarzy z Kielc spotkał się jednak z szybką i trafną ripostą Hawajskich Koszul. 60:45 i koniec kwarty. W ostatniej części meczu przyjezdni zmienili taktykę. Wysoka obrona strefowa UMKS-u okazała się na tyle skuteczna, że w zaledwie kilka minut przewaga Hawajskich Koszul stopniała do czterech punktów. Zimną krew zachował jednak Przemysław Jasiński i wyprowadził swoich kolegów z opresji.

Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem groźnie wyglądającego skręcenia kostki nabawił się Artur Busz - jeden z najlepszych zawodników UMKS-u. Hawajskie koszule pewnie wygrały kolejny mecz rundy rewanżowej 75:65 i zajmują 6. miejsce w tabeli.