zamknij

Wiadomości

Wysokie krawężniki w Żorach przeszkodą dla rowerzystów. Czy władze je obniżą?

2019-07-12, Autor: maj

Radny Grzegorz Książek napisał interpelację do Prezydenta Waldemara Sochy, w której porusza temat wysokości krawężników w naszym mieście. Według radnego ich wysokość zagraża bezpieczeństwu rowerzystów.

Reklama

- Okres letni to czas, w którym nasi mieszkańcy częśto korzystają ze ścieżek rowerowych. Sieć tych ścieżek w naszym mieście z roku na rok zwiększa się. Już teraz można w miarę szybko dojechać rowerem z dzielnicy Sikorskiego aż do dzielnicy Kleszczówka. To cieszy i napawa optymizmem - podkreśla radny Grzegorz Książek.

Według radnego, bezpieczeństwo rowerzystów jest jednak zagrożone ze względu na wysokie krawężniki przy żorskich drogach:

- Oprócz szybkości dojazdu do celu ważną kwestią wydaje się być bezpieczeństwo rowerzystów. Z tym jest już mały problem - wskazuje radny Grzegorz Książek.

- Sprawa dotyczy głównie ścieżek rowerowych przebiegających przy ulicy Wodzisławskiej i Dworcowej. Jadąc tymi ścieżkami i przejeżdżając przez przez przylegające ulice można zauważyć, że występują tam zbyt duże krawężniki przez co przejazd na rowerze staje się uciążliwy i niebezpieczny dla mieszkańca - dodaje radny.

Na końcu interpelacji radny pyta Prezydenta, czy istnieje możliwość obniżenia krawężników do takiego poziomu by przejazd był płynny i bezpieczny. Prezydent ma czas do 22. lipca na udzielenie odpowiedzi w tej sprawie.

Czy wysokie krawężniki w Żorach utrudniają poruszanie się na rowerze?
Oddanych głosów: 616

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Mag 2019-07-13 07:23:21

  Wysokie krawężniki w mieście, to nie tylko problem rowerzystów. Wyjście z wózkiem na spacer, to prawdziwy tor przeszkód. Nie wspomnę już o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  14 1
 • ~gestskoczka 2019-07-13 08:41:25

  Jadąc rowerem od Miejskiej Biblioteki na Pawlikowskiego w kierunku szpitala jest nawet dobry zjazd koło schodów (dla rowerzystów i ludzi z wózkami) ale ulica dojazdowa do SP 13 przecinająca ten trakt pieszo-rowerowy, pomimo że niedawno był tam remont, krawężników nie obniżono.

  Jest dużo wokół takich drobnych poprawek, ale nie ma zebrań mieszkańców dzielnicy na których to można ny było zgłosić. A zwracać się z takimi sprawami do UM jakoś nie po drodze.

  7 1
 • ~zbyzsek54 2019-07-15 16:51:43

  rowerzyści w Żorach mają już dość uprawnień i wygody ,powinniście pomyśleć o pieszych,schody za budynkiem sądu w stronę osiedla Korfantego wołają o pomstę do nieba,dlaczego tym się nie zajmujecie???

  1 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Znana jest data wyborów prezydenckich. Na kogo zagłosujesz?Oddanych głosów: 1187