Wywalczyli remis. Pierwszy punkt KS-u od września

2015-04-29, Autor: mkor, źródło: KS Żory
W zaległej 20. kolejce ligi okręgowej piłkarze KS-u Żory zremisowali na własnym boisku z Pogonią Imielin 2:2 (0:0). To drużyna, która zajmuje 4.miejsce w tabeli. Klubowa strona nazywa ten wynik bez wahania - zwycięskim remisem.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Żadna ze stron nie potrafiła strzelić gola. Prawdziwe emocje miały miejsce po przerwie.

W 48. minucie otrzymał Tomek Steleblak, urwał się obrońcy i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Goście doprowadzili do remisu w 70. minucie gry po strzale z rzutu wolnego.

Po starcie bramki KS Żory miał swoje sytuacje. Szanse zmarnowali jednak Wajda, Steleblak, Simlat, Gajek. To się zemściło. W 91. minucie goście po strzale głową wyszli na prowadzenie 2:1.

To nie załamało jednak gospodarzy. W 93 .minucie wynik meczu na 2:2 ustalił Łapiński. To pierwszy od 15-stu spotkań punkt zdobyty przez KS Żory.

W tej chwili drużyna ma 4 punkty na swoim koncie i do przedostatniej ekipy traci 11 oczek. Do końca sezonu 9 kolejek. W następnej rundzie gier, KS zagra u siebie z MKS-em Lędziny. Początek meczu w niedzielę o 16:00.

KS ŻORY - LKS POGOŃ IMIELIN 2 : 2 (0:0)
SKŁAD KS ŻORY : Tide G., Szymczak, Dyląg, Hein, Simlat (78' Łapiński), Kurpiński, Witak, Banaś, Steleblak T., Wajda, Gajek (86' Rybica)

REZERWOWI: Wincza, Łapiński, Rybica, Kwiatkowski, Gabrowski
ŻÓŁTE KARTKI: Dyląg, Wajda, Steleblak, Banaś

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1