Wzięły rewanż za ligową porażkę. MTS Żory wygrywa w Pucharze Polski

2022-12-15, Autor: KB

Po sobotniej porażce w lidze z drużyną Szczypiorno Kalisz nadszedł czas na rozgrywki w Pucharze Polski. Rywalem w III rundzie eliminacyjnej były szczypiornistki z... Kalisza. Drugie spotkanie w ciągu kilku dni zakończyło się tym razem zespołu z Żor. Teraz piłkarki z naszego miasta czekają na swojego rywala w kolejnej rundzie.

W sobotę (10 grudnia) w ramach rozgrywek I Ligi piłki ręcznej kobiet to szczypiornistki z drużyny Szczypiorno Kalisz okazały się lepsze od MTS-u Żory 22:20.

W środę (14 grudnia) zawodniczki z Żor miały szansę się zrewanżować, bowiem los przydzielił te dwa zespoły w III rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski.

Mecz rozpoczął się podobnie jak sobotnie starcie. Do przerwy gospodynie tego meczu, żorzanki, prowadziły 11:10. Identycznym rezultatem zakończyła się pierwsza połowa sobotniego meczu.

Tym razem jednak druga odsłona gry ułożyła się po myśli szczypiornistek MTS-u. Mecz zakończył się zwycięstwem żorzanek 26:23 i to one zagrają w kolejnej rundzie PP.

MTS Żory - SWWS Szczypiorno Kalisz 26:23 (11:10)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0