XI kolejka futbolowej A klasy. Jak grały żorskie kluby?

2015-10-19, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
MKS Żory, LKS Baranowice oraz Jedność Rogoźna rozegrały w miniony weekend mecze o ligowe punkty piłkarskiej klasy A. Nie poradziły sobie jednak zbyt dobrze.

Żorskie kluby A klasy czekało niełatwe zadanie. Zarówno MKS Żory, LKS Baranowice, jak i Jedność Rogoźna musiały zmierzyć się z wyżej notowanymi od siebie rywalami. Najwyższą przegraną odnotował klub z Rogoźnej, który 17 października na własnym boisku uległ Górnikowi Radlin aż 0:6 i pozostaje ostatnim zespołem w tabeli.

Mniejszą porażkę odnieśli żorzanie z MKS-u, którzy na wyjeździe przegrali z MKS-em 32 Radziejów 1:4. Goście zaczęli od mocnego uderzenia, gdyż w 9. minucie, po strzale Daniela Gajka, objęli prowadzenie. Dziesięć minut później, po serii groźnych ataków, było już 1:2 dla MKS-u Radziejów i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie szanse na strzelenie gola miały oba zespoły, lecz to gospodarze zdobyli swoją trzecią bramkę, pewnie wykorzystując rzut karny, a pod koniec meczu przypieczętowali zwycięstwo czwartym trafieniem.

Trzeci z zespołów żorskich, LKS Baranowice, na własnym stadionie podejmował MKP Odrę Centrum Wodzisław Śląski. Gospodarze minimalnie przegrali (1:2), dzięki czemu drużyna Odry awansowała na 2. miejsce w tabeli.