Z podwórka na stadion: dominacja żorzan

2013-06-03, Autor: mkor, Mieczysław Jakubowski
Szkoła Podstawowa nr 17 wygrała finału powiatowego turnieju dzieci rocznika 2003 i młodsi, i to jej uczniowie będą reprezentować podokręg Rybnik w finale wojewódzkim. II miejsce zajęła Szkoła nr 15.

W turnieju na boisku Zespołu Szkół nr 6 w Żorach wzięło udział sześć drużyn. Oprócz wymienionych uczniów dwóch żorskich placówek, o zwycięstwo walczyły jeszcze szkoły z Ruptawy, Gorzyczek, Jejkowic i Połomii. XIII Turnieju "z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku SP 17 wygrała z kompletem punktów. Uczniowie tej szkoły, którzy trenują jednocześnie w MKS-ie Żory byli bezdyskusyjnie najlepszym zespołem podczas tej rywalizacji. W nagrodę, 12 czerwca wezmą udział w finale wojewódzkim w Dankowicach.

Organizatorem rozgrywek był Wydział Szkolenia ŚLZPN Podokręgu Rybnik oraz Młodzieżowy Klub Sportowy Żory i Zespoł Szkół nr 6 w Żorach.