ŻAK: zwycięstwo i porażka kadetów

W ostatnich spotkaniach kadeci Żorskiej Akademii Koszykówki pewnie zwyciężyli na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza oraz ponieśli porażkę na własnym parkiecie z UKS-em MOSM Bytom.

W 7. kolejce rozgrywek finału A eliminacji do Mistrzostw Polski Kadetów MU-16 w strefie śląsko-opolskiej ŻAK Żory wygrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza 95:77. Spotkanie odbyło się 23 lutego w Dąbrowie Górniczej.

Najpierw zaatakowali, potem bronili

Żorzanie już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 8-punktową przewagę, którą w drugiej partii jeszcze powiększyli. W kolejnych kwartach koszykarze MKS-u starali się odrobić stratę, ale gra obronna gości była w tym spotkaniu na wysokim poziomie. Ostatecznie kadeci ŻAK-a odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach.

MKS Dąbrowa Górnicza - ŻAK Żory 77:95 (17:25, 10:19, 27:32, 23:19)

Punkty dla MKS-u zdobyli: Dawid Orłowski – 25, Tomasz Pustelnik – 17, Patryk Zapert – 15, Przemysław Paduch – 5, Sebastian Pietruszka – 5, Krystian Zawadzki – 4, Dominik Nanuś – 4, Bartosz Chodukiewicz – 2.

Punkty dla ŻAK-a zdobyli: Alan Jatczyk - 33, Kacper Wojciechowski - 15, Bartłomiej Szady - 15, Jakub Skowroński - 11, Paweł Sitek - 11, Piotr Golc - 8, Maksymilian Przybyła - 2.

Trzecia kwarta przesądziła o wyniku meczu

Natomiast w 8. kolejce rozgrywek, 2 marca, młodzi koszykarze z Żor podjęli u siebie zespół UKS-u MOSM Bytom. W pierwszych dwóch kwartach mecz był bardzo zacięty. Niestety w trzeciej partii goście „odskoczyli” naszej drużynie na 8 punktów. Wiele szkolnych błędów i niecelnych rzutów żorzan przełożyło się w końcowym rezultacie na zwycięstwo ekipy z Bytomia.

ŻAK Żory - UKS MOSM Bytom 65:75 (22:21, 13:13, 9:17, 21:24)

Punkty dla ŻAK-a zdobyli: Bartłomiej Szady - 22, Alan Jatczyk - 19, Kacper Wojciechowski - 14, Łukasz Januszewicz - 5, Piotr Golc - 2, Jakub Skowroński - 2, Sebastian Michalczuk – 1.

Punkty dla UKS-u zdobyli: Paweł Haberek – 24, Nikodem Jeglorz – 15, Radosław Pyplok – 12, Adam Miller – 10, Michał Zapert – 6, Karol Jagoda – 6, Brunon Jastrzębski – 2.

W kolejnym meczu kadeci ŻAK-a Żory zmierzą się 9 marca na wyjeździe z zespołem MKS-u Wodzisław Śląski.