Zakończenie sezonu Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika

2015-06-20, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
W ubiegłym tygodniu zakończono drugi sezon rozgrywek Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika, która na starcie zgromadziła 11. zespołów (163 zawodników).

Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 na orliku zlokalizowanym na os. 700-lecia rozegrano dwie rundy rozgrywek (jesienną i wiosenną), łącznie 110 spotkań ligowych oraz 10 pucharowych. Mistrzem tegorocznej „Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika” tak jak w zeszłym roku został zespół „BAHA Provita Żory”. Drugie miejsce zajęła drużyna „Kopalniaki”. Najniższe miejsce na podium przypadło zespołowi „Zbieraniny”. W klasyfikacji strzelców zwyciężyli Radosław Łukasik („BAHA Provita Żory”) i Andrzej Rybica („Madness Żory”) z 59. trafieniami na koncie.

W klasyfikacji „Fair Play” zwyciężył zespół „Novare” otrzymując w całych rozgrywkach tylko jedną żółtą kartkę. Honorowy patronat nad rozgrywkami już po raz drugi objął Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła. Puchar ligi rozgrywany niezależnie od wszystkich tegorocznych kolejek ligowych w sezonie 2014/2015 zgarnął zespół „BAHA Provita Żory”.

Oprócz dobrej zabawy, organizacja ligi miała jeszcze szczytny cel, część pieniędzy z wpisowego przeznaczona została na rehabilitację chorego Jasia Wiśniewskiego. Należy także docenić wspaniałą postawę zespołów, które stanęły na podium podczas tegorocznego sezonu ŻALO. Wszystkie zespoły, otrzymane nagrody pieniężne przeznaczyły na pomoc dla chorego Jasia. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Turniej został zoorganizowany wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz amatorską drużynę „BAHA Provita Żory”.