Zawodnicy żorskiej „Czwórki” z medalami Mistrzostw Śląska

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka Żory wzięli udział w lekkoatletycznych Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów, gdzie wywalczyli łącznie sześć medali.

Na częstochowskich zawodach, które odbyły się na początku czerwca, nie mogło zabraknąć zawodników żorskiej „Czwórki”. Podopieczni trenerki Iwony Krupy osiągnęli na Mistrzostwach Śląska następujące wyniki:

Paweł Dzida był bezkonkurencyjny w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych. Skokiem na odległość 6,92 m zdobył złoty medal. Po konkursie skoku w dal Paweł wystartował w biegu eliminacyjnym na 100 m i z czasem 11,22 s awansował do finału. W biegu finałowym żorzanin zdobył brąz ustanawiając nowy rekord życiowy - 11,08 s

Grzegorz Biernat po raz kolejny potwierdził swój prymat na Śląsku w biegu na 400 m zdobywając złoty medal w kategorii juniorów i czwarty już z rzędu tytuł Mistrza Śląska. W tym samym biegu Filip Fliegert zdobył brąz poprawiając rekord życiowy o blisko 3 sekundy.

Wojciech Jabłoński wystartował w biegu seniorów na 400 m, w którym zajął 3. miejsce zdobywając brązowy medal. Warto tutaj wspomnieć, iż Wojciech to zawodnik niesłyszący. Legitymuje się najlepszym wynikiem w Polsce w biegu na 800 m wśród niesłyszących – 1:59,74 s . Tydzień temu otrzymał kwalifikację Polskiego Związku Sportu Niesłyszących na Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 25 czerwca - 2 lipca w Bułgarii.

Julia Han po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z dystansem 3000 m. Debiut wypadał bardzo dobrze, bowiem zawodniczka UKS-u Czwórka Żory zdobyła brązowy krążek.

Warto wspomnieć o dwóch medalach Roberta Łukasiaka - żorzanina i byłego zawodnika „Czwórki”, który obecnie reprezentuje Klub AZS AWF Katowice. Zmiana barw klubowych była obligatoryjna, ponieważ Robert podjął naukę na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, jednak w dalszym ciągu jego trenerką jest Iwona Krupa. Robert, podobnie jak rok temu, był bezkonkurencyjny w biegu seniorów na 800 m zdobywając złoty medal. W pierwszym dniu zawodów wystartował w biegu na 400 m, w którym zdobył srebro.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0