Wiadomości
Zbliżają się ferie. Gdzie zgłosić chęć kontroli autobusu?
Już wkrótce w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe. Z tego powodu Policja przekazała informacje na temat miejsc, gdzie ulokowane będą punkty kontroli autobusów. Autokar oraz kierującego warto sprawdzić przed wyruszeniem dzieci w podróż.
W poniedziałek (17 lutego) w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe. To czas, gdy nasze dzieci będą częściej podróżować autobusami w ramach zorganizowanych wycieczek, obozów czy zimowisk. Warto, więc przed rozpoczęciem podróży swojej pociechy sprawdzić autobus, którym będą się poruszać oraz kierującego.
Z tego właśnie powodu policja udostępnia wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Gdzie w naszym regionie znajdziemy takie miejsca?
Zobacz także
Żory (nr tel. 47 855 32 00, 47 855 32 55):
- Centrum Przesiadkowe, ul. Męczenników Oświęcimskich
Jastrzębie-Zdrój (nr tel. 47 855 42 00, 47 855 42 55):
- Dworzec Główny Autobusowy, ul. Sybiraków
- Dworzec Zdrój, ul. Broniewskiego
Wodzisław Śląski (nr tel. 47 855 52 91, 47 855 52 55):
- parking przy stacji kontroli pojazdów KREG, ul. Rybnicka 40
Rybnik (nr tel. 47 855 72 90, 47 855 72 55):
- parking przy basenie MOSiR Ruda, ul. Gliwicka
Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości oraz stan psychofizyczny.
Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji - informuje policja.
Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Znany youtuber, Książulo był w Żorach. Gdzie jadł? [WIDEO]
21498 -
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
6516 -
Książulo sprawdził Krówkę w "mieścince" Żory! Co sądzi o barze mlecznym? [WIDEO]
4462 -
Pożar budynku przy ul. Rybnickiej. Palił się obiekt gospodarczy
3100 -
Wypadek w Żorach. Zderzyły się trzy samochody. Wystarczyła chwila nieuwagi
2708
Najwyżej oceniane
-
"Głupi żart" i poważne konsekwencje. Ewakuowano uczniów i pracowników, 8 osób poszkodowanych
+10 / -2 -
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
+6 / -0 -
Miała przylecieć z USA do Krakowa, ale nie dotarła. Na szczęście, ta historia skończyła się "happy endem"
+6 / -0 -
Pies "wyrwał się" z obroży i zaatakował kobietę. Był nieszczepiony
+5 / -0 -
Książulo sprawdził Krówkę w "mieścince" Żory! Co sądzi o barze mlecznym? [WIDEO]
+4 / -1
Najczęściej komentowane
-
Zmiany w Muzeum Ognia. W środku nowa wystawa, na zewnątrz zmiana otoczenia
0 -
Przerwy w dostawie prądu w Żorach [HARMONOGRAM]
0 -
Wiosenna deratyzacja w Żorach. Kto ma obowiązek ją przeprowadzić?
0 -
Agresywny klient kawiarni w Żorach. Był pijany
0 -
Kolejne próby oszustwa na ZUS. Tym razem dzwonią w sprawie aktualizacji numeru telefonu
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert