zamknij

Wiadomości

Zdjęli zakaz skrętu w lewo i wymazali podwójną linię ciągłą. Skręcając, nie dostaniesz już mandatu

2013-09-05, Autor: wk
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, Dariusz Domański zaapelował do obecnych na sali policjantów o umożliwienie kierowcom skrętu w lewo na ulicę Powstańców przy zjeździe z ronda obok Miejskiego Ośrodku Kultury.

Reklama

Sprawa dotyczyła bezpieczeństwa, zwłaszcza, że rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim częściej uczęszczana będzie droga prowadząca do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki. - Proszę o rozważenie zdjęcia znaku zakazu skrętu w lewo, który wisi przy rondzie z Bramą Krakowską - apelował Dariusz Domański. - Ze względu na prace prowadzone na ulicy Traugutta, proszę o ułatwienie dojazdu uczniom, ich rodzicom i nauczycielom do szkoły od strony ulicy Dworcowej.Już wiosną, na prośbę radnego, znak pionowy został obrócony, jednak pozostały znaki poziome namalowane na jezdni. Policjanci pilnowali wtedy osób, które przekraczały podwójną linię ciągłą i wlepiali mandaty.

Tym razem Dariusz Domański zaznaczył, że oprócz ściągnięcia znaku, na czas prowadzonych prac, warto wymazać również białe linie. Nie ma bowiem miejsca na ulicy Dworcowej, w którym można bezpiecznie i łatwo zawrócić samochodem, by móc wjechać prawidłowo na ul. Powstańców.

Okazuje się, że magistrat błyskawicznie przychylił się do prośby radnego i zdjął znak pionowy zakazujący skrętu w lewo oraz wymazał znaki poziome umieszczone na jezdni. Dzięki temu, kierowcy mogą legalnie skręcać w lewo tuż po wyjeździe z ronda przy MOK-u.

Kom. Grzegorz Kocjan, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Żorach uważa jednak, że - Najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłoby wprowadzenie tymczasowego projektu zmiany organizacji ruchu i namalowanie żółtą farbą linii przerywanych w miejscu linii ciągłych.

Co myślicie o zdjęciu znaku zakazu? Ułatwi to jazdę kierowcom czy przyczyni się do większej ilości stłuczek?
Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~grom 2013-09-05
  12:36:40

  1 1

  Jest to jakies ułatwienie, ale niestety, nieuwaga i brawura naszych kierowców z pewnością zwiększy statystki stłuczek!

 • ~januszmilion 2013-09-05
  15:32:45

  1 2

  oj Doman, Doman, ty lepiej wracaj zachwycać się historią zbrodniarzy polskich i innych żołędzi wyklętych. Już widzę, jak te dzieci bogatych rodziców z Miarki będą rozbijać się tam swoimi Golfami III, Tigrami czy innymi Cinquecento, wymuszając na chama pierwszeństwo, już widziałem co robili jak był zakaz, to teraz to dopiero będzie jazda...

 • ~gestskoczka 2013-09-05
  15:54:32

  2 0

  Uważam że cały czas powinna być możliwość skrętu z Dworcowej w Powstańców Śląskich od strony ronda z Bramą Krakowską, z tym że ul. Dworcowa na tym odcinku powinna być lekko poszerzona tak, by były dwa pasy zjazdowe z ronda. Jeden do skrętu w lewo czyli na Powstańców Śl., drugi do jazdy na wprost. Jak będzie jeden pas od strony ronda, to samochód oczekujący na możliwość skrętu w Powstańców może nieźle zablokować rondo. W pobliżu, na Dworcowej są jeszcze dwa problemy komunikacyjne. 1. Wyjazd ze sklepu NETTO, wielu kierowców boi się skręcić w lewo, w kierunku ronda bo przed skrzyżowaniem jest nakaz skrętu w prawo (ale tylko dla samochodów ciężarowych). Drugi problem na ul. Dworcowej przed skrzyżowaniem z Obwodnicą Północną. Od wyjazdu z NETTO w kierunku Kleszczówki powinny być trzy pasy, do skrętu w lewo, do jazdy na wprost i do skrętu w prawo. Chodzi o to że na sygnalizacji jest blokada zielonego światła jak są opuszczone rogatki. Wystarczy że pierwszy samochód chce jechać na wprost, to może się załączać zielona strzałka następne samochody muszą czekać aż otworzą przejazd kolejowy, wcześniej nie skręcą w prawo.

 • ~hitchhiker 2013-09-06
  00:46:39

  3 0

  To ułatwienie też dla mieszkańców Traugutta, Powstańców i właścicieli ogródków działkowych. Co do rozwiązania na stałe, uważam, że gestskoczka ma rację, powinien się tam pojawić dodatkowy pas do skrętu w lewo.

 • ~pioter77 2013-09-06
  07:47:50

  2 1

  januszmilion ma rację. Ta zmiana organizacji ruchu przysporzy stłuczek powodowanych przez wymuszanie pierwszeństwa przez snobistyczną gównażerię bogatych rodziców uczącą się w Miarze, a dojeżdzającą do szkoły samochodami , tudzież skuterkami, czy motocyklami. Po wtóre Doman rzeczywiście znowu błysnął pomysłem jak radiowóz na sygnale.... Co do sugestii przedstawionej przez gestskoczka również całkowicie ją podzielam. Samochody skręcające w lewo skutecznie zablokują ruch pojazdów zjeżdząjących z ronda w ul. Dworcową, a przecież tamtędy prowadzi takze wiele linii komunikacji miejskiej.

 • ~mikjaa 2013-09-06
  12:11:31

  3 0

  Trochę to kontrowersyjne, faktycznie po zjeździe z ronda mało tam miejsca na skręt w lewo, ale z drugiej strony zawracanie w innym miejscu też kłopotliwe. A może byśmy się przesiedli na rowery? Nie byłoby takiego problemu z parkowaniem i dojazdami.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1159