Złoty medal i rekord Śląska Ewy Swobody

Ewa Swoboda, zawodniczka UKS Czwórka Żory, zdobyła złoty medal w biegu na 100 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 18 września 2011 r. w Kędzierzynie Koźlu.

W Mistrzostwach brali udział zawodnicy z 60 klubów województwa śląskiego i opolskiego. Lekkoatletka z Żor po raz kolejny była bezkonkurencyjna na swoim koronnym dystansie. Już w biegu eliminacyjnym – powtórzyła swój najlepszy wynik - 12.07 s, który uzyskała 12 czerwca w Krakowie. W finale nie dała szans swoim rywalkom i zwyciężyła z wynikiem 12.08 s. Warto dodać, że Żorzanka wyrównała rekord Śląska młodziczek w biegu na 100 m – 12.07 s. Zwycięstwo na tych zawodach zagwarantowało Ewie udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się 1-2 października 2011r w Kielcach.

> Więcej zdjęć z zawodów tutaj.

W Kędzierzynie Koźlu startowali również inni młodzi żorscy lekkoatleci. Grzegorz Biernat zajął VI miejsce w biegu na 300 m – z wynikiem 40,44s a Julian Boronowski był siódmy w biegu na 2000 m – z wynikiem 6:28,00. Hanna Szczypka zajęła VIII miejsce w biegu na 1000 m – 3:23,00.