Żorscy biegacze zdeklasowali rywali podczas biegu UltraJanosik

2017-10-10, Autor: PS

UltraJanosik to jeden z biegów górskich, które pamięta się bardzo długo. Szczególnie jeśli w naszym mieście ma się niekwestionowanego króla górskiego biegania Krzysztofa Kokota.

W biegu LEGENDA na koronnym dystansie 100km (110km), Krzysztof zajmujął 6. miejsce OPEN i 1. miejsce w kategorii MASTER. Pokonał ten arcytrudny dystans w czasie 15h:50:03. Trasa prowadziła ze Słowacji, przez Tatry, do Niedzicy położonej nieopodal Jeziora Czorsztyńskiego.

Oprócz Krzyśka Kokota w biegu z serii UltraJanosik Zbójnicka Śleboda 30+ (35km) udział wzięli inni zawodnicy Grupy Biegowej HRmax Żory. Śmiało można powiedzieć, że praktycznie zdeklasowali konkurencję. 3. miejsce OPEN kobiet zdobyła Katarzyna Bienioszek, 4. miejsce OPEN i 1. miejsce w kategorii SENIOR wywalczyła Edyta Rutkowska oraz 7. miejsce OPEN i 1. miejsce w kategorii MASTER wywalczyła Marta Basek.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0