Żorscy karatecy z medalami Mistrzostw Europy!

2018-09-27, Autor: szuM

Karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory kierowanego przez sensei Dariusza Kudyka rozpoczęli nowy sezon z przytupem. Wzięli udział w XXXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Kaliningradzie w Rosji

XXXII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których udział wzięło 410 zawodników z 21 krajów odbyły się w dniach 21-22 września. Reprezentacja Polski walcząc w 37 konkurencjach kumite i kata zdobyła łącznie 34 medale zajmując drużynowo drugie miejsce tuż za Rosją. W zdobytych w Rosji medalach swój duży udział mieli młodzi „żorscy shoguni”.

I tak pierwszego dnia Mistrzostw złoty medal i tytuł Mistrza Europy wywalczył w kumite młodzików powyżej 60 kg najmłodszy z żorskich zawodników Jakub Lis. Srebrny medal Mistrzostw i tytuł Wicemistrza Europy w kata juniorów padł łupem Szymona Kieczki (w kumite niestety Szymon odpadł po pierwszej walce z zawodnikiem z Japonii).

Pierwszego dnia na macie stanęli również Kacper Żesławski, który przegrał niestety swoja pierwszą walkę w kat. juniorów młodszych do 55kg i Miłosz Myszkowski, który po wygraniu pierwszej walki uległ zawodnikowi gospodarzy w ćwierćfinale w kat. juniorów do 60kg.

Tego dnia Mistrzostw rozegrana została również konkurencja kata seniorów, w której reprezentował Polskę instruktor KSW Shogun Żory sensei Dariusz Kudyk zajmując 8. miejsce. Sensei Dariusz reprezentował nas również drugiego dnia Mistrzostw w kumite seniorów open masters. W pierwszej walce pokonał po dogrywce zawodnika z Japonii.

W walce o wejście do strefy medalowej zmierzyć mu się przyszło z najcięższym i najwyższym zawodnikiem w kategorii open, reprezentantem Rosji. Mimo wyrównanej walki sędziowie wskazali na zawodnika gospodarzy i nasz reprezentant zajął ostatecznie 4. lokatę tuż za podium.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0