zamknij

Wiadomości

Żorskie miesięcznice smoleńskie. Bronisław Jacek Pruchnicki znowu protestował

2021-12-31, Autor: ab

Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście o miesięcznicach smoleńskich w Warszawie. Czas żebyście usłyszeli o żorskich miesięcznicach, które zgodnie z zapowiedzią Bronisława Jacka Pruchnickiego, będą miały miejsce przy okazji każdej sesji Rady Miasta. W jakim celu?

Reklama

Będąc wczoraj na żorskiej starówce, nie sposób było nie usłyszeć skandowanych raz po raz pytań: "Gdzie jest raport? gdzie jest raport?" Trójka mieszkańców miasta podczas trwania sesji budżetowej stanęła przed budynkiem Kina na Starówce i tam głośno zaznaczyła swoją obecność. Co było tego powodem? O to zapytaliśmy inicjatora przedsięwzięcia Bronisława Jacka Pruchnickiego:

To ciągły brak publikacji raportu Podkomisji Macierewicza. Dokument powinien się już ukazać, jako że został przegłosowany, jak zresztą powiedział w sejmie Antoni Macierewicz w dniu 10 sierpnia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że komisja zakończyła działalność z końcem listopada, niestety do dziś nie ma raportu. Z naszych podatków wydano na jej działanie około 25 milionów złotych, nie licząc oczywiście zniszczenia drugiego tupolewa za około 42 miliony złotych - to dużo. W związku z tym ponosząc takie koszty, wszyscy mamy prawo wiedzieć, co w tym raporcie jest. Nie został on jednak opublikowany.

Chcieliśmy również wyjaśnić, jaki związek z brakiem raportu maja żorscy radni, którzy w tym czasie obradowali w sali kinowej:

Radni żorscy są członkami partii PiS, niektórzy z nich jeździli do Warszawy, uczestniczyli w wiecach, na których to prezes Kaczyński obiecywał szybkie dojście do prawdy. Chcemy poznać tę prawdę. W czasu kampanii wyborczej bardzo chętnie fotografowali się z posłami i posłankami z naszego regionu, a Ci właśnie posłowie zagłosowali za powołaniem podkomisji smoleńskiej. W związku z tym oczekuję, ze zwrócą się oni do swoich kolegów i zapytają gdzie jest ten raport, za którym oni wiecowali, a ich koledzy posłowie - głosowali - wyjaśnił. 

Czy radni próbowali rozmawiać na ten temat z naszym rozmówcą:

Nie próbują ze mną wejść w dialog, za to trzykrotnie, kiedy jeszcze pracowałem, próbowali mnie usunąć ze stanowiska pełnomocnika prezydenta - usłyszeliśmy.

O komentarz do tego co działo się pod kinem poprosiliśmy wiceprzewodniczącego Rady Miasta Piotra Huzarewicza, radnego Prawa i Sprawiedliwości:

Nie wiem co się działo pod kinem, wiec trudno mi się do tego odnieść. Ja brałem udział w sesji budżetowej i nie byłem na zewnątrz.

Co ciekawe nie była to pierwsz demonstracja zorganizowana przez mieszkańca Żor, o poprzeniej pisaliśmy tu: >>"Otworzyłam okno, radny Krówka je zamknął". Gdzie jest raport?<<

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • [email protected] 2021-12-31
  15:25:54

  11 11

  Czy cokolwiek może jeszcze nas zadziwić przy tak skorumpowanej, i łamiącej wszelkie prawa demokracji władzy ??? To, że unikają odpowiedzi na wszelkie pytania, które dotyczą ich absolutnej ignorancji prawa obywateli do rzetelnej informacji, o wydatkowanych lekką ręką publicznych pieniędzy, nie stanowi tu wyjątku. Wręcz przeciwnie, pokazuje iż nie chodziło tu o odkrycie prawdy o katastrofie, lecz ukrycie faktu o kolejnych żłobach utworzonych jedynie po to, by swoim nabić sakwy, a przy okazji ciemny lud tumanić o istniejących rzekomo dowodach na zamach polityczny, z inspiracji tej wrednej opozycji... Domyślać się jedynie możemy, że termin ujawnienia owego raportu Macierewicza, odwlecze się do momentu kiedy PiS nie będzie już w stanie ukryć głębiej prawd, ale nie będzie już w stanie także niepodzielnie rządzić, a może to jeszcze trochę potrwać... Wielka szkoda , że ciągle jeszcze zbyt wielu obywateli czeka w milczeniu i bezwolnie na rozwój wypadków. Takie żądanie ujawnienia i opublikowania tego raportu, musi być bardzo niewygodne, a kto wie czy nie miażdżące nie tylko dla osławionej już podkomisji (Szalonego) Antoniego Macierewicza, ale także może to okazać absolutnym gwoździem do trumny dla tonącej w szybkim tempie wiarygodności, tak całej ekipy rządzącej jak i samego PiS. Mam nadzieję, że czas w którym dane nam będzie zapoznać się z "wynikami tego pseudo śledztwa", stanie się jednocześnie czasem rozliczenia nie tylko obecnej władzy, ale końcem tych wszystkich, którzy tak skrzętnie korzystali na jej wspieraniu, a także końcem ich nader błyskotliwych acz zawsze zaskakujących karier politycznych. Co do tego żywię nadzieję, że stanie się to już niedługo, gdyż ta równia pochyła na którą nas zepchnęła ta władza, staje się co raz bardziej stroma, a co za tym idzie, co raz szybciej spadamy w tę otchłań z której powrót będzie niezwykle trudny i szalenie kosztowny dla nas wszystkich bez wyjątku...

 • ~izi 2021-12-31
  17:25:06

  13 7

  radni PiS jak i cały PiS, wiedzą, że podjudzali suwerena żeby z litości i złości na nich zagłosował, od początku wiedzieli, że po prostu to był wypadek,
  moim zdaniem zresztą odzwierciedlający stan "świadomości państwa", czyli jakoś to będzie, jakoś się poleci etc. taka wschodnia natura, nie bez przyczyny jesteśmy w Słowianami wespół z Rosjanami - ta sama
  "wyobraźnia", przypadkiem udało się wejść do Unii, tylko czekać jak naczelnik Kaczyński najpierw podjudzając suwerena (zresztą już to robi) wyprowadzi nas z zachodniej kultury i wrócimy na łono mateczki Rosijii

 • ~Pawel 2022-01-02
  13:43:12

  8 3

  Wszędzie protesty o byle co, ale ten to już totalny odlot. Gdzie w hierarchii jest mały żarski radny, a gdzie Macierewicz czy Kaczyński. Ale trzeba protestować dla samego protestu.

  Chyba, że zamierza Pan startować do Sejmu i takimi protestami robi sobie Pan kampanie.

  Polecałbym Panu wnuki bawić albo zwiedzać świat, bo tak jak PiS nie rozliczył PO, tak PO nie rozliczy PiS-u.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1159