zamknij

Wiadomości

Żory: 85 policjantów na zwolnieniu lekarskim!

2018-11-08, Autor: jm, bf

Protest mundurowych przybiera na sile. Dziś na zwolnieniu lekarskim przebywa juz 85 funkcjonariuszy żorskiej policji.

Kilka dni temu informowaliśmy o masowym wykorzystaniu zwolnień lekarskich przez funkcjonariuszy żorskiej policji w ramach protestu. Sytuacja w Żorach staje się coraz bardziej napięta. Jak dowiadujemy się dzisiaj od rzecznik prasowej KMP w Żorach - asp. szt. Kamili Siedlarz aż 85 ze 129 pracowników żorskiej komendy przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Reklama

- Nie panikujemy, bo radzimy sobie. Protest najmocniej dotknął wydział prewencyjny, jednak nie było takiej sytuacji żeby nie wyjechał patrol. Kontrolujemy zarówno sytuacje na drodze jak i radzimy sobie ze wszystkimi zgłoszonymi interwencjami - skomentowała rzecznik.

Tymczasem, przedwczoraj do policjantek i policjantów list wysłał Komendant Główny Policji – gen. insp. Jarosław Szymczyk. - Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji – czytamy w liście.

O sytuacji w żorskiej policji będziemy informować na bieżąco.

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 31

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~Arteks 2018-11-08 12:42:55

  W innych miastach porządku w tak wyjątkowej sytuacji może przynajmniej pilnować Straż Miejska. A w Żorach? "Hulaj dusza, piekła nie ma". Współczucie.

  5 65
 • ~gestskoczka 2018-11-08 17:47:26

  Całe szczęście że w Żorach narodowcy i inne skrajnie prawicowe towarzystwo nie planuje Marszu Niepodległości. Współczuję mieszkańcom Warszawy. Choć prezydent miasta, zarówno ustępująca jak i następca nie wyrazili zgody na przemarsz międzynarodówki faszystowskiej, to jednak władze partyjno-rządowe jak najbardziej wyraziły zgodę. Policja jest od tego, by między innymi ochraniać takich przed „agresywnym tłumem z ulicy”. Jak warszawska policja też poszła na chorobowe, to będą ściągać policjantów z całej Polski. A w Żorach, jak połowę stanu ściągną na wycieczkę do Warszawy, to zostanie 22 policjantów.

  Może się nic nie wydarzy.

  10 26
 • ~azan3 2018-11-08 17:54:46

  Straż Miejska ?Ja cię proszę. Oni się nadają tylko do szukania źle zaparkowanych aut. Jak w Żorach zlikwidowali Straż Miejską to zaproponowano im przejście do policji. Większość nie przeszła testów sprawnościowych

  44 2
 • ~Bartek 2018-11-08 18:26:09

  A ten znów swoje

  15 2
 • ~Bartek 2018-11-08 18:26:56

  A ten znów swoje

  10 2
 • ~Serge Boite 2018-11-08 20:01:02

  @Bartek nie przejmuj sie. siedzi na cieciowni to sie nudzi i ma czas zeby tak trollowac. pilnuje autostradowego węzła Rybnik. W Bełku.

  26 0
 • ~Żorzanieodpokoleń 2018-11-08 21:27:38

  Szanowni Państwo, proponuję IGNOROWAĆ tendencyjne,głupie,nienawistne posty Artexa. Żadnych plusów i .minusów. Niech się kotłuje w swoim marnym życiu i niech się nie wtrąca w życie naszego miasta. Jego brak życia osobistego nie może warunukować naszego. Nie ma Nic ciekawego do powiedzenia i ciągle żyje życiem cudzym w sposób odtworczy. Biedny człowiek.

  29 1
 • ~gestskoczka 2018-11-09 08:31:09

  Ciekawie się robi w państwie Polskim.
  Cytat z dzisiejszego Dziennika Zachodniego

  [cyt] Aktualnie wielu policjantów przebywa na zwolnieniach lekarskich. Ci, którzy zdecydują się przyjść do pracy 11 listopada, mają otrzymać ekstradodatek - 1000 zł. [/cyt]

  Nie wiem, czy prawidłowo rozumiem co czytam, ale z tego cytatu zrozumiałem, że policjant przebywający na L4, jak 11 listopada przyjdzie do pracy to dostanie dodatkowo tysiąc złotych. Obojętne, czy te pieniądze wypłaci ZUS, czy MSWiA. Tak czy inaczej zapłacimy my wszyscy.

  Uważam, że w policji, w szkolnictwie i w służbie zdrowia, średnia zarobku powinna być taka sama jak w Sejmie czy w Senacie.

  9 5
 • ~jasnypieron 2018-11-09 11:25:08

  arteks gdyby nie różni rybniccy donosiciele, to SM praktycznie niczego by nie załatwiła...sam najlepiej wiesz jak to działa....prawda?

  10 0
 • ~Arteks 2018-11-09 11:58:42

  @jasnypieron - w walce z przestępczością musi być współpraca służb ze społeczeństwem. Dzięki temu przestępcy nie mogą czuć się bezpieczni i tak ma być. :) @azan3 - każde normalne miasto posiada Straż Miejską. Żory są niestety dysfunkcyjne.

  0 20
 • ~jasnypieron 2018-11-09 12:14:56

  1. Kontrolować ruch drogowy
  Przy użyciu radarów rejestrują takie wykroczenia, jak niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy ograniczenia prędkości. Jeśli strażnik ma podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, musi uniemożliwić mu dalszą jazdę i wezwać policję. Nie ma jednak prawa zbadania go alkomatem.
  2. Nałożyć blokadę na koła,
  gdy zaparkujesz w miejscu niedozwolonym. Gdyby twój samochód utrudniał ruch lub zagrażał bezpieczeństwu, strażnik ma prawo go odholować (na twój koszt) na parking strzeżony. A ty dostaniesz mandat.Strażnik musi wręczyć ci mandat, nie może go zostawić np. za wycieraczką;
  3. Przeszukać ciebie i twój bagaż,
  gdy istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa.
  4. Zmusić właściciela terenu do posprzątania
  Właściciel terenu, gdzie znalazłaś dzikie wysypisko śmieci, może zostać zmuszony do usunięcia nieczystości.5. Użyć tzw. środków przymusu bezpośredniego
  Gdy np. w czasie publicznej imprezy straż miejska ma problemy z uczestnikami zabawy, którzy zachowują się nieodpowiednio, może użyć pałki, paralizatora elektrycznego lub miotacza gazu (nie wolno im tego zrobić w pomieszczeniu zamkniętym).......jakoś tego w twoim Rybniku nie widać..

  6 1
 • ~jasnypieron 2018-11-09 13:48:41

  arteks znów obrażasz wielu mieszkańców innych miast pisząc "każde normalne miasto posiada SM...", ale przemądrzalcze np. "Stalowa Wola nie ma, a decyzja o likwidacji straży miejskiej zapadła w 2008 roku, a jednym z głównych argumentów były oszczędności. Gmina na straż wydawała 1 mln zł rocznie. Władze miasta uznały, że obowiązki policji i straży miejskiej dublują się, a pieniądze te można wykorzystać lepiej."... a tych miast i gmin jest więcej..

  9 0
 • ~Arteks 2018-11-09 15:12:38

  @jasnypieron - z tym obrażaniem masz jakieś omamy lub cierpisz na natręctwa. Napisałem normalne. A normalne miasta to takie które mają normalne miejskie życie, żyjące Śródmieścia, gmachy, imprezy masowe, kluby sportowe. I tam jest znacznie większa potrzeba posiadania służb mundurowych. Czy jakieś miasto wojewódzkie zrezygnowało ze SM? Żory równają w kierunku miejscowości gminnych i dlatego nie ma tam ani normalnej komunikacji miejskiej, ani Straży Miejskiej. A co do finansów. Co mi to za oszczędność 1 mln rocznie na Straży Miejskiej kiedy brak takiej służby to brak wpływów do miasta z mandatów czy opłat za parkowanie. Jednocześnie w Żorach jedna z miejskich spółek przyniosła w ciągu ostatnich 4 lat - 20 mln zł strat.

  3 15
 • ~jasnypieron 2018-11-09 15:28:37

  arteks napisałeś:" cierpisz na natręctwa."...my tu wszyscy cierpimy na jednego natręta.....natręta z Rybnika

  18 2
 • ~azan3 2018-11-10 13:53:22

  Arteks - dyletancie, mogę ci wymienić parę przykładów miast , gdzie nie ma straży miejskiej, ale to i tak w twoim przypadku nic nie zmieni. Straż miejska jest po to, żeby szukać aut źle zaparkowanych, jak potrzeba pomocy , to ich nie ma. To jest patologia. Większość z nich przeciętnego dresiarza nie są w stanie dogonić. Przykładów można mnożyć, choćby z Rybnika.

  11 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wybierasz się na wybory 13 października?
Oddanych głosów: 389