Żory w końcu wygrywają! Baranowice także

2016-11-12, Autor:

W 15 kolejce rybnickiej A klasy obie żorskie drużyny, MKS Żory i LKS Baranowice odniosły przekonywujące zwycięstwa i podniosły na duchu kibiców piłkarskich w naszym mieście.

MKS rozgrywał mecz z Polonią Niewiadom, czyli z sąsiadką w tabeli. Zapowiadało to wyrównany mecz ale okazało się to złudne. Wygraliśmy ten mecz aż 5:1 i goście nawet na chwilę nie mieli szans na nawiązanie równorzędnej walki w drugiej połowie.

LKS Baranowice również wysoko wygrał. Piłkarze drugiej żorskiej drużyny zwyciężyli Jedność Grabownię aż 4:1. Dzięki tym wygranym przerwana została passa niepowodzeń drużyn z naszego miasta w A klasie. MKS złapał kontakt punktowy z poprzedzającymi drużynami więc jeszcze nie wszystko stracone w tym sezonie. LKS wskoczył do górnej połówki tabeli i strata punktowa do czołowych zespołów nie jest jeszcze za duża.

MKS Żory – Polonia Niewiadom 5:1
Bramki dla MKS:   Steleblak B. - 2, Szymała K. - 2, Szymała M.

Skład MKS: Goździkowski, Gruszczyński, Rzymanek, Dworok (Szymała M.), Banaś, Łoza, Witak (Simlat), Steleblak B., Koczuba, Mikula (Kowalczyk), Pasko (Szymała K.)
Rezerwowi :   Simlat, Szymała M., Szymała K., Kowalczyk

LKS Baranowice - Jedność Grabownia 4:1
Bramki dla LKS: Adamczyk – 2, Zielonka, samobójcza

Skład LKS: Pawlas - M.Zielonka ( 70 'M.Dudek ) , Wiśniewski , Selwit , Hudziec - D.Zielonka , Ł.Szewczyk , Bartosek ( 60' Strączek ) , W.Tomecki - Grobelny ( 65' P.Tomecki ) , Adamczyk .