Żorzanin ukończył Spartathlon!

2017-10-03, Autor: gs, źródło: HRmax Żory

Niezwykły wyczyn na koncie Andrzeja Wereszczaka. Żorski biegacz ukończył ultramaraton, uzyskując wysoką 39 pozycję w klasyfikacji generalnej.

W 490 roku p.n.e posłaniec Filippides dostał zadanie od Herodota, aby dotrzeć z Aten do Sparty w 36 godzin i poprosić o wsparcie w walce z Persami.

Dzisiaj na cześć tego wydarzenia co roku organizowany jest Spartathlon, którego trasa biegnie właśnie z Aten do Sparty i mierzy 246,8km. Jest on uznawany za jeden z najtrudniejszych biegów ultra na świecie.

Sparthatlon 2017 na długo zapamięta żorski biegacz – Andrzej Wereszczak, któremu udało się ukończyć ten morderczy bieg z czasem 29 godzin 29 minut i 17 sekund, dzięki czemu zajął 39 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 0