Żorzanin zdobył 5 medali i został Mistrzem Śląska!

Żorzanin Kacper Milbrant przywiózł z Mistrzostw Śląska aż 5 medali. Dzięki wygranej na dystansie 200 metrów stylem dowolnym został nowym Mistrzem Śląska w kategorii 16-18 lat!

W ubiegłym tygodniu (13-14.06.2019r) w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Open. Mieszkaniec Żor Kacper Milbrant reprezentujący barwy KS AZS AWF Katowice zdobył w tych zawodach aż 5 medali!

Kacper zdobył złoty medal na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii 16-18 lat i został tym samym nowym Mistrzem Śląska. Wynik uzyskany na tym dystasie pozwolił Kacprowi stanąć na najniższym podium w kategorii OPEN zdobywając medal brązowy.

W konkurencji 100m stylem dowolnym żorzanin wywalczył medal srebrny w kategorii 16-18 lat a także medal brązowy w kategorii OPEN. Natomiast na dystanie 50m stylem dowolnym Kacper stanął na najniższym podium w kategorii 16-18 lat.

Zawody te to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu. Warto dodać, że w maju (24-25.05.2019r) szkoła do której uczęszcza żorzanin (SMS Oświęcim) po raz kolejny wywalczyła tytuł najlepszej szkoły sportowej w Polsce.

- Dziękuję mojemu trenerowi Przemysławowi Ptaszyńskiemu, całemu sztabowi szkoleniowemu SMS Oświęcim oraz Miastu Żory - to dzięki wam mogę spełniać sportowe marzenia! - mówił po zawodach żorzanin.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 1