Żorzanka mistrzynią Śląska w biegach!

2020-02-11, Autor: MM

Żorzanka Zofia Zichlarz zdobyła Halowe Mistrzostwo Śląska. Nie miała sobie równych i pokonała rywalki z czasem 49,87 s.

W niedzielę w Ostrawie, 10-latka była najlepsza na dystansie 300 merów w kategorii do lat 12. Uczennica 4 klasy Szkoły Podstawowej Nr 11 w Żorach wyprzedziła Kingę Prządkę z LKS Pszczyna (50,19 s.) i Violettę Łaszewicz z MKS MOS Katowice (51,21 s.).

Na co dzień Zosia Zichlarz biega w barwach klubu UKS Diament Godów pod okiem trenera Stefana Kalinowskiego.

Ma już na swoim koncie wiele sukcesów takich jak: bieg uliczny Małego Jastrząbka w Jastrzębiu, który zwyciężyła czy Bieg po zdrowie w Katowicach. Triumfowała również w zawodach miejskich szkół w Żorach. W Ostrawie natomiast w 2018 roku była finalistką zawodów „Cokoladova Tretra” w biegu na 200 metrów.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0