Zwycięstwo MTS-u Żory na inaugurację sezonu!

2019-09-16, Autor: JK, źródło: mtszory.pl

Pierwsze spotkanie MTS-u w nowym sezonie można zaliczyć do udanych. Trzy punkty zostają w Żorach.

Mecz był bardzo wyrównany, pierwszą bramkę na 0:1 zdobyła Paulina Marzałek. Żorzanki szybko wyrównały i objęły jednobramkowe prowadzenie. Wiele sytuacji w meczu zostało niewykorzystanych. W bramce SPR-u Olkusz świetnie spisywała się Dagmara Knapik. Do 17 minuty meczu żaden z zespołów nie objął wyższego prowadzenia niż jednej bramki. Pod koniec pierwszej połowy przepiękne kontrataki Oktawii Płomińskiej podwyższyły prowadzenie na 12:9. Po przerwie MTS kontrolował grę. W 37 minucie meczu zawodniczki żorskiego klubu objęły najwyższe, bo 4 bramkowe prowadzenie (18:14).

Mecz do końca trzymał publiczność w niepewności, co niosło jeszcze bardziej gorący doping publiczności. Drużyna z Olkusza walczyła do samego końca, jednak mecz zakończył się 3 bramkowym zwycięstwem klubu z Żor (27:24).

MTS Żory: Wdowiak, Januchta, Płomińska, Szynkaruk, Homonicka, Benducka, Hochman, Abramowicz, Kurdzielewicz, Urbańska

SPR Olkusz: Knapik; Masiuda, Kolonko, Gęgotek, Wójcicka-Dudek, Marszałek

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0