zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Marek Qmorski 2017-01-18 21:22:37

  No tak, zawsze można na dworcu autobusowym wybudować Biedronkę, wizytówkę wielkomiejskiego designu i architektury. W "jakiejś" cegielni znajduje się już sporo fajnych, skate park, ścieżki rolkowe, miasteczko ruchu drogowego, park linowy i plac zabaw dla dzieci. Tak jakaś Cegielnia została najlepszą przestrzenią publiczną 2016 roku i otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego. Teren odlewni niestety w większości należy do prywatnych właścicieli więc nie bardzo rozumie, co gmina może w tej kwestii zrobić. Budynek dworca kolejowego przekazany został gminie dopiero z końcem 2015 r. W chwili obecnej rewitalizacja budynku dworca kolejowego jest flagowym projektem aktualizowanego właśnie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Żory a gmina zamierza ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięcia m.in. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020: Oś priorytetowa X: Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna: Działanie 10.3: Rewitalizacja obszarów zdegradowanych. Co do kursów pociągów to przedstawiciele miasta mogą rozmawiać z władzami PKP ale to głównie w gestii PKP leżą połączenia kolejowe. Czy miasto ma zakupić tabor kolejowy i uruchomić połączenia kolejowe ?

 • ~Arteks 2017-01-18 19:14:31

  @gestskoczka - paradoksalnie centralne planowanie PRL miało swoje plusy bo planistami byli ludzie często bardzo wykształceni, niekoniecznie powiązani z PZPR, potrafiący myśleć strategicznie i długofalowo. Nie chodzi też o całkowity zakaz budowy marketów - przecież żorski Auchan i Leroy Merlin spełniają wszystkie dobre kryteria do położenia tak dużych marketów - z dala od centrum, z dala od osiedli z łatwymi dojazdami drogami. Ale wszystko co powstało później wymiotło ludzi z waszej starówki jak huragan...
  Tak duża ilość dyskontów w tak małym mieście, w którym dodatkowo sporo mieszkańców pracuje poza Żorami i tam robi zakupy - to nóż w plecy dla handlu w centrum. Obawiam się, że gdyby zgłosiło się 10 nowych - to nie bacząc na skutki, władze Żor pozwoliłyby im się nadal budować mimo, że jak już zauważyliście one niczego nowego do handlu nie wnoszą... Nie jestem specjalistą od zarządzania ale niektórzy lubią słuchać moich rad. Mam nadzieję, że opozycja wobec Sochy skorzysta z moich wielu ciekawych spostrzeżeń, uwag, porównań. Chyba nawet ty dostrzegłeś wreszcie, że macie bardzo kiepskie władze. Wierz mi, że upłynie z 5-10 lat zanim da się naprawić to co zepsuł obecny prezydent. A podstawą jest naprawa finansów miasta, potem naprawa zepsutego wizerunku, zajęcie się różnymi ruderami, naprawa komunikacji, sportu czy Starówki... Następca będzie miał co robić.

 • ~Monia Miko 2017-01-18 18:44:33

  Kolejny spożywczak a po modne ubrania trzeba jechać do Rybnika, Gliwic czy Katowic , żorzankom pozostały chińskie galerie . Żenada

 • ~gestskoczka 2017-01-18 13:03:12

  Gospodarka nakazowa w PRL-u miała swoje wady i zalety. Niestety, Panie @Arteksie ten czas dawno minął. Ja też chciałbym, by Stare Miasto tętniło życiem, również wieczorami. Ale zakaz budowy sklepów wielkopowierzchniowych nie nagoni klientów na żorski rynek. W miejscu budowanego sklepu, wielu ludzi miało plac do parkowania swojego samochodu, to odeszło, trudno. Ja w tym miejscu wolałbym aby stanął apartamentowiec, w moim rozumieniu jest to lepsze miejsce niż to na Promiennej, a jaki wspaniały widok byłby na park Cegielnia z tych mieszkań.

  W okolicach Rynku widziałbym zamiast sklepów i banków raczej więcej placówek kulturalno-rozrywkowych. Kto z dużych osiedli pójdzie na Rynek na zakupy, jak ma duże i wygodniejsze sklepy pod nosem? Jak jesteś @Arteksie specjalistą od zarządzania miastem to może startuj w wyborach na prezydenta miasta, widzisz tyle zła w Żorach, może coś dobrego zrobisz?

 • ~gestskoczka 2017-01-18 11:25:52

  Kogoś chyba nieźle postraszyło. Budowali przy AZE pawilon piętrowy (MediaMarkt), a wcześniej budowali Centrum Handlowe Żory, też na pewnym odcinku trzeba było dobudowywać trzeci pas zjazdowo-wyjazdowy. O ile sobie przypominam, to wtedy była na AZE prędkość dozwolona 70 km/h, i nie pamiętam by w tym miejscu było ograniczenie prędkości na czas budowy trzeciego pasa. To osiedle będzie budowane w znacznej odległości od AZE, więc tu nie widzę sensownego uzasadnienia dla ograniczenia prędkości.

  Druga sprawa, o ile jakieś roboty będą przy tej jezdni na wysokości budowanego osiedla, to ewentualnie dyskusja o ograniczeniu na odcinku od Okrężnej do Dąbrowskiego miałaby sens. Dlaczego więc policja chce ograniczać prędkość aż do JPII?

 • ~Arteks 2017-01-17 21:46:04

  Zamiast zainwestować w kiepsko wyglądające centrum, w obskurny dworzec kolejowy który jest antyreklamą Śląska (w te wakacje będą tam już jeździły 3 pociągi dalekobieżne!), w dworzec autobusowy który swoją architekturą podkreśla pipidowatość Żor, w teren dawnej odlewni która straszy od lat okolicę, wywalić ze starówki obrzydliwą kostkę bauma, to ci wolą budować tężnię schowaną gdzieś na jakieś cegielni w okolicy w której nie ma naturalnego źródła tak jak w Radlinie... Takie gadżety powinni budować tylko bogaci, a nie jedno z najuboższych miast Polski.

 • ~Arteks 2017-01-17 21:31:42

  Niesamowite jest to, że władze Żor mają świadomość tego, że starówka wymarła, a mimo tego dalej pozwalają do inwestowania byle jakim dyskontom, które przecież odciągają kupujących od centrum. A potem magnesem do odwiedzin Rynku ma być karuzela zamiast sklepy. Śmieszne i tragiczne zarazem. W dobrze zarządzanych miastach robi się wszystko aby rozwijać centrum.

 • ~ali 2017-01-17 20:45:29

  Ja zapytam dlaczego śmieci zmieszane są odbierane tylko raz w miesiącu od nowego roku ?
  Mamy sobie palić te śmieci w ramach waliki ze smogiem ?

 • ~elektryk 2017-01-17 18:42:24

  1.Dlaczego to wszystko skierowane jest tylko dla mieszkańców prywatnych posesji ?
  2.Jak można sugerować mieszkańcom aby sami dostarczali śmieci do ZTK jednocześnie pobierając opłaty za wywóz.
  3.Dlaczego miasto wybrało pośrednika do wywozu śmieci ?
  4.Dlaczego te przepisy ,które dotyczą domów prywatnych tworzy osoba która mieszka w bloku i nie ma o niczym pojęcia. Widać myśli tylko o sobie . Czy naprawdę w Żorach nie ma nikogo mądrzejszego ?
  4.Czy kierowcy darmowej komunikacji będą wpuszczać do autobusów ludzi z workami śmieci udających się do ZTK ?

 • ~Monika Monika 2017-01-17 14:56:45

  Bylo 40 a juz podwyzka

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co sądzisz o budowie tężni solankowej w Parku Cegielnia?

Oddanych głosów: 450