zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Robert Nowak 2017-02-20 13:04:47

  Witam ponownie,
  Powiem tak, każdy ma prawo do swoich przemyśleń i swojego zdania. Jeśli chodzi o dzisiejsze nazwijmy to podejście-temat Żołnierzy Wyklętych, to największą porażką tych ludzi jest to, że stali się narzędziem sił politycznych. A gdzie politycy się za coś biorą to jest więcej szkody niż pożytku to moje zdanie. Staram się być osobą apolityczną, kto mnie zna, może coś wiedzieć na ten temat. Przedmówcy używają takich określeń jak "choroba społeczna", czy też wymieniają jednostki typu "Bury". Liczna rzesza kombatantów, z którymi miałem doczynienia w swoim życiu, zawsze powtarzała że wojna jest zła i całe szczęście my dziś żyjący ludzie nie musimy stawać przed takim wyborem jak oni. Dobrze się ocenia, jednak trzeba pamiętać, że dziś mamy luksus wiedzy, znamy okoliczności i jakże często zakładamy, ze Ci ludzie też je znali. Nigdy nie zmuszę nikogo do zgłębienia tematu, jeśli tego nie chce. Zawsze uważałem i uważam, że każdy ma swój rozum, ale jeżeli chce się mieć wyrobione pojęcie na jakiś temat, to trzeba drążyć temat, szukać, czytać i wyciągać wnioski. Nie należy słuchać polityków, którzy zawsze mają tylko wzgląd na czubek swojego nosa. Uczę moich harcerzy szacunku do drugiego człowieka i szacunku do własnej historii. Jeśli Panowie szukają winnych to są oni powszechnie znani: to ci co zasiadali w Jałcie i Poczdamie, ale to wiemy dziś, a wtedy Ci żołnierze tego nie wiedzieli, bo wiedzieć nie mogli. Panie Józefie, sądząc po Pana komentarzach, a czytam ich sporo, jest Pan stąd ze Śląska, powinien więc Pan coś wiedzieć o wywózkach do kopalń Karagandy. O tym co się działo w więzieniu w Jaworznie, proszę poczytać, może wtedy Pan będzie mógł nieco lepiej zrozumieć dylematy, z którymi Ci ludzie musieli się zmierzyć. To nie są proste sprawy, życiorysy Żołnierzy Wyklętych to nie Żywoty Świętych. Ja uważam, że wartością czasów dzisiejszych na tą chwilę jest to, że Ja nie muszę stawać przed dylematami, które stały przed nimi. Jest takie stare indiańskie przysłowie: "Nie możesz powiedzieć nic o człowieku, dopóki nie przejdziesz mili w jego mokasynach" - nie mi więc ich oceniać. Uważam, ze każdy będzie odpowiadał za swe czyny na górze. Wiem jednak jako historyk jedno: na bloku w KL Auschwitz jest taka sentencja: "Kto nie zna historii, ten skazany jest na jej powtórne przeżycie". Jako instruktor uczę moich harcerzy, że patriota to ten co: Zna swoją historię, Pamięta o Bohaterach i Szanuje ludzi i swą Ojczyznę. To uniwersalne prawdy, a historia taka już jest, ze zawsze jest szara, nigdy czarno-biała, jak przekonują różne mądrale. Pozdrawiam serdecznie. phm. Robert Nowak drużynowy 16 DH "Wataha" im. Żołnierzy Wyklętych

 • ~jasnypieron 2017-02-20 10:04:31

  "Wszedł do domu, w którym byli zgromadzeni mieszkańcy wsi. Oznajmił im, że przestaną istnieć, a wieś zostanie spalona. Po tym, jak opuścił dom, zamknięto drzwi, a budynek podpalono. Dowódcą, o którym mowa był Romuald Rajs, ps. „Bury”. To m.in. ku jego czci ulicami Hajnówki przejdzie II Marsz Żołnierzy Wyklętych."...czy takich chcecie "czcić"???

 • ~Józef Brzozowski 2017-02-20 06:12:15

  Gdyby mój syn lub córka chcieli się tak bawić, byłoby to moją porażką.

  Uważam że „żołnierze wyklęci” to była choroba społeczna. Ludzie, którzy po pięciu latach okropieństw wojny nie potrafili zacząć żyć normalnie. Winni są temu ideolodzy, zwłaszcza „londyńscy”, którzy nie patrząc na realia geopolityczne chcieli dalszego wyniszczania narodu. Przecież ci „wyklęci” nie terroryzowali rosyjskich okupantów ale polską ludność. Moim zdaniem, ci „wyklęci” działali zgodnie z polityką Stalina – w ramach maksymy divide et impera – z imperialną polityką Związku Radzieckiego. Zbrojne podziemie legitymizowało sowieckich aparatczyków na polskich stanowiskach rządowych. To zbrojne podziemie – „wyklęci” – nie robiło żadnej szkody Sowietom, ale wprowadzając terror skazywały cywilne i wojskowe władze na większe podporządkowywanie się władzy radzieckiej.

  Myślę, że szeregowych partyzantów jak i szeregowych żołnierzy i milicjantów, stojących po obu stronach barykady nie ma co obwiniać jak nie strzelali do ludzi (za wyjątkiem własnej obrony).

  Nie chowam się za krzakiem (nickim), świadomy – mam nadzieję – obywatel, Józef Brzozowski.

 • ~Robert Nowak 2017-02-19 23:48:16

  Szanowni Czytelnicy.
  Widzę, ze z dużą łatwością przychodzi Wam wrzucanie łapek w dół... Może tak wydaje Wam się prościej, myślicie kolejni młodzi poszli za modą. Do artykułu chciałbym tylko dodać, że nasze działania zaczęły się w 2014 roku, więc na długo przed tym kiedy Żołnierze Wyklęci stali się modnym nośnikiem. Jeżeli chcecie wyrobić sobie obiektywne zdanie na temat tego co robimy, zapraszam w dniu 26 II na żorską Strzelnicę "Dębina", na bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku po raz trzeci w Żorach, startowało w nim 2015 - 300 osób, 2016 - 400 osób, teraz wystartuje 500. Co ich skłania do tego by w lutym ruszyć do lasu? Na czym polega nasze działanie? Przyjdźcie, zobaczcie i wtedy oceniajcie...

 • ~Krystyna Mleczko 2017-02-19 17:51:12

  Kasia Moś to Żorzanka

 • ~Max 2017-02-18 19:59:32

  Do@ ali jak ktoś pali węglem,miałem,flotem to hanys typowe myślenie gorola ha,ha

 • ~ali 2017-02-18 14:12:00

  Nie uważam nikogo za gorszy sport, jeżeli tak to odebrałaś to przepraszam.
  Uważam jedynie że jeżeli ktoś pali węglem, flotem, miałem i jego piec, komin emituje ponad przeciętną zanieczyszczeń to nie kto inny tylko on jest odpowiedzialny za zanieczyszczenie w okolicy. Jeżeli nie chce zmienić pieca, ocieplić domu itd. to powinien być zmuszony do założenia filtra który zatrzyma te zanieczyszczenia i miasto powinno mu w tym skutecznie pomóc.

 • ~gestskoczka 2017-02-18 13:28:23

  @ali, ten komentarz to pisałeś chyba w Łomży, albo w innej Warszawie. Kupno pieca gazowego do ogrzewania domu nie jest problemem. Problemem są rachunki za opał.

  Wydawało mi się że ten głupi prymitywny podział na hanysów i goroli zamarł, ale ty go widać kontynuujesz, uważasz że hanysi to gorszy sort?

  I jeszcze jedno. Ja jestem emerytowanym górnikiem, ale węgla nie mam za darmo. Kiedyś miałem, ale zabrali mi węgiel ci z JSW. Czy można ten fakt – zabranie deputatu węglowego emerytom – uznać za działanie ekologiczne?

 • ~Damian Parot 2017-02-18 13:07:06

  Producent masek, producent kotłów, ciepłownia...Po sponsorach widać kto ma interes w tym, aby strach przed smogiem był był jak największy... i kto wspiera organiazcję Alarm Smogowy. Problem jest to fakt, ale tegoroczna panika... ktoś nieźle to nakręca.

 • ~ali 2017-02-18 11:33:39

  Wg mnie są tyko dwie drogi do pozbycia się smogu.
  Dopłaty do wymiany pieców z węglowych na inne np. gazowe, pompy ciepła itd
  Dopłaty do filtrów mechanicznych na komin dla tych którzy nie zdecydują się na wymianę pieca.
  Nich hanysy palą czym chcą ale miasto powinno dbać o to żeby nie zatruwali i skracali życia innym mieszkańcom.
  Albo wymiana pieca albo filtr na komin. Nie ma innej drogi na śląsku gdzie każdy górnik ma węgiel za darmo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na którą imprezę plenerową w Żorach czekasz najbardziej?

Oddanych głosów: 525