Młodzi lekkoatleci z Żor odnieśli pierwsze sukcesy w nowym sezonie halowym

Zawodnicy UKS-u „Czwórka” Żory rozpoczęli sezon halowy. Za nimi pierwszy mityng w czeskiej Ostravie i pierwsze indywidualne sukcesy.

7 stycznia, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory brali udział w pierwszych zawodach halowych, które odbyły się w Ostrawie.

W konkurencjach sprinterskich, czyli w biegach na 60 m startowały najmłodsze lekkoatletki „Czwórki”. Alicja Gobel uzyskała najlepszy wynik Mityngu w kategorii młodziczek – 8,54 s, druga była Zuzanna Wyppich, po za podium na czwartym miejscu uplasowała się Magda Kaźmierczak. Paweł Dzida zajął II miejsce w biegu na 60 m w kategorii juniorów.

Na dystansie 400 m wystartowało aż 7 lekkoatletów „Czwórki”. Doskonały wynik i rekord życiowy ustanowiła Martyna Ziebura - 58,69s – to również najlepszy wynik w Polsce w kategorii juniorek. Dobrą formę zaprezentowali również: Nina Kadela (III miejsce w biegu), Marta Kałmuk, Marta Gawełek, Ariel Szymczak oraz debiutujące w zawodach lekkoatletycznych: Daria Najberg i Magda Czajkowska.

Równie udany debiut zanotował młodzik - Cyprian Brilla, który w biegu na 800 m uzyskał wynik 2:24,60. Na tym samym dystansie Julia Han zajęła IV miejsce w biegu juniorek.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0