Młodzi piłkarze z Żor w gronie najlepszych w województwie

Po trzech dniach emocjonujących rozgrywek w Sosnowcu poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa śląskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” drużyna SP 1 Żory zajęła wysokie miejsce, a jeden z jej zawodników otrzymał nagrodę specjalną.

Finały w województwie śląskim odbyły się 27, 28 i 29 marca na terenie kompleksu piłkarskiego w Sosnowcu-Niwce. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w najstarszej kategorii wiekowej (U-12), drugiego dnia swoje mecze rozegrała kategoria U-10, a trzeciego zmierzyły się najmłodsze drużyny (U-8).

Finały wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8, natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w finale ogólnopolskim. Drużyna chłopców SP 1 Żory zajęła 4. miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej, a Szymon Goleń zdobył tytuł króla strzelców turnieju.

Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i doskonała zabawa. Rozgrywka odbyła się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.