UKS Salmo: druzgocąca przewaga nad rywalami

2013-03-18, Autor: mkor, źródło: UKS Salmo
Zawodnicy UKS Salmo Żory(rocznik 2001) nie zwalniają tempa. Po udanych występach na arenie międzynarodowej w Berlinie przyszedł czas występu w III rundzie Ligi Klubów Śląska w Tychach.

Nasi pływacy dobrze rozpoczęli rywalizację. W sztafetach mieszanych 8x50m stylem dowolnym zajęli 2. miejsce. Autorami tego wyniku byli: Julia Dworok , Agnieszka Tomasiak, Olaf Pajączkowski, Filip Pichnar, Sylwia Pichnar, Monika Wagner, Kacper Milbrandt i Szymon Jaworski. Był to dopiero przedsmak tego co wydarzyło się później.

Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawał Szymon Jaworski - 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym.

Zwycięstwem zakończył się także wyścig Moniki Wagner na 100m stylem zmiennym. Na 50m stylem motylkowym była piąta.

Agnieszka Tomasiak zajęła 2. miejsce 50m stylem motylkowym oraz 4. miejsce 200m stylem dowolnym. Natomiast Kacper Milbrant uplasował się 2. lokacie na 200m stylem grzbietowym oraz na 6. 50m stylem motylkowym.

Reszta zawodników, czyli Alicja Lużyna, Filip Pichnar oraz Olaf Pajączkowski sukcesywnie poprawia swoje wyniki i uzyskuje rekordy życiowe. Na koniec zawodów sztafeta dziewcząt 4x100m stylem dowolnym, w składzie: Julia Dworok, Sylwia Pichnar, Agnieszka Tomasiak oraz Monika Wagner, zajęła 3 miejsce.

Zawodnicy UKS Salmo Żory rocznik 2001, a zarazem uczniowie klasy sportowej(pływackiej) Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach po trzech rundach Ligi Klubów Śląska zajmuje rewelacyjne pierwsze miejsce z przewagą 102 punktów nad drugim zespołem. W lidze startuje 22 klubów z województwa Śląskiego Do końca została tylko jedna runda, która odbędzie się w maju.