Wyjazdowa porażka MTS-u Żory w stolicy

2015-12-13, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
W wyjazdowym meczu kończącym I rundę ligowych zmagań MTS Żory przegrał w Warszawie z miejscowym AZS-em AWF. Na koniec rundy zajmują miejsce w tabeli tuż nad strefą spadkową.

Żorzanki były faworytkami sobotniej konfrontacji, bowiem dotąd warszawska drużyna nie zdołała zdobyć punktu ligowego. Do spotkania oba zespoły podeszły niezwykle zmotywowane, co miało odzwierciedlenie w grze. Po piętnastu minutach boiskowej walki wynik brzmiał 9:6 dla gospodarzy. Warszawianki do przerwy zdołały powiększyć przewagę nad drużyną gości o jeszcze jeden punkt i schodząc do szatni prowadziły 16:12.

Druga połowa sobotniego meczu to dominacja gospodyń, które przez cały czas utrzymywały co najmniej czteropunktową przewagę i finalnie zwyciężyły 34:27. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo AZS-u AWF Warszawa w tym sezonie. Na dużą uwagę zasługuje postawa Małgorzaty Olfans, która zdobyłą dla żorskiej drużyny 10 bramek.

Żorzanki po porażce zajmują w dalszym ciągu pozycję ósmą, która umożliwia bezpieczne utrzymanie w I lidze, ale nad dziewiątym MTS-em Kwidzyn mają zaledwie jeden punkt przewagi.

AZS AWF Warszawa - MTS Żory 34:27 (16:12)