zamknij

Wiadomości

Budżet obywatelski po nowemu: projekty za min. 100 tys. zł i poparcie mieszkańców na starcie

2021-04-05, Autor: Monika Krzepina

Miasto wprowadza istotne zmiany w formule Żorskiego Budżetu Obywatelskiego. - Naszym celem jest, aby wnioski na etapie zgłaszania ich przez mieszkańców były bardzo dobrze przygotowane – wyjaśnia Adrian Lubszczyk z Urzędu Miasta Żory.

Reklama

Na ostatniej sesji rady miasta rajcy przegłosowali uchwałę dotyczącą zmian w Żorskim Budżecie Obywatelskim. Co się zmienia? Z najistotniejszych dla mieszkańców poprawek:

- Wprowadzone zmiany wynikają z naszych doświadczeń z poprzednich edycji realizacji Żorskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy, aby wnioski na etapie zgłaszania ich przez mieszkańców były bardzo dobrze przygotowane – podkreśla Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku głosami mieszkańców Żor do realizacji zostały trzy projekty, których łączna wartość to ponad dwa miliony złotych.

Wnioski do tegorocznego budżetu obywatelskiego będzie można składać najprawdopodobniej już w najbliższych tygodniach.

>>czytaj również: Drzewka za 1,6 mln zł? Internauci nie szczędzą krytyki

Co myślicie o zmianach w Żorskim Budżecie Obywatelskim? Czekamy na Wasze opinie!

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Laki Luk 2021-04-05 12:15:16

  Brawo radni! Gratuluję! Zapomnieliście dopisać że zgłaszający powinien jeszcze zagwarantować że inwestycja powstanie i najlepiej zorganizować jeszcze firmę do zrealizowania projektu za podaną kwotę. Tak żeby urzędnicy nic nie musieli robić no i żeby odpowiedzialność radnych była jak najmniejsza. Jesteście radnymi za nasze pieniądze to możecie poświęcić potem trochę czasu w domu na przeanalizowanie projektów które wpływają... tych konkretnych jest zawsze tylko parę... my wam nie kazaliśmy zostać radnymi - to wy chcieliście... nie bójcie się swojej pracy :)

  25 5
 • ~izi 2021-04-06 09:57:18

  a propos nazewnictwa - to chyba cały budżet jest obywatelski... tylko, że 99% rozparcelowują radni z prezydentem na niejasnych dla ludności zasadach, nam mieszkańcom zostawiacie 1% - czytaj rzucacie indianom koraliki i nazywacie obywatelskim...

  upraszczając, widzę to tak: ja daję magistratowi 100zł oni oddają mi... 1zł i mówią, możesz wydać na co chcesz w swojej dzielnicy!!!

  może jednak porozmawialibyśmy o zadłużeniu Żor, kto do tego doprowadził i kto powiększa dług, gdzie 99% podatków... kto odpowie za gigantyczne zadłużenie... kto z rodzin "magistrackich" pracuje w spółkach miejskich i jak się zwiększył majątek tychże osób, kondycja firm jest znana :) czytaj zadłużone na max

  10 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.