zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2018-11-13 10:17:39

  @azan3 Człowieku, nie irytuj się.
  Już rozumiem o co Ci chodzi (HURAAA!)

  Mnie chodzi o sens tego co czytam. Na literówki mało zwracam uwagę bo sam nie jestem lepszy (gdyby nie korekcja mądrego komputera, to moim tekście byłoby gęsto od błędów ortograficznych). Tu dogadywaliśmy się jak ślepy z głuchoniemym.

  A teraz wyjaśnienie:

  Twój pierwszy komentarz – tak przynajmniej rozumiem ten twój tekst – nie dotyczył literówek, a daty: [cyt] "do poniedziałku 14 listopada" - czy szanowna redakcja w ogóle sprawdza , co pisze przed publikacją? No, chyba że chodzi o 14 listopada innego roku ;) [/cyt] Zacytowałem w całości. W drugim komentarzu zarzuciłeś mi czytanie bez zrozumienia nie wyjaśniając o co Ci chodzi. Dopiero w trzecim komentarzu zmieniasz kurs, i chodzi Tobie nie o krótki termin składania ankiet a o literówki. A jesteś przy tym tak podekscytowany, że nie zwracasz uwagi na swoją pisownię. Gdyby nie fakt, że mnie trochę zagrzałeś, nie zwróciłbym uwagi na twoje spacje i kropki. Przyjrzyj się jak piszesz, podam Ci dwa przykłady: 1. [teraz.Komentujesz], 2. [artykułu. . Co].

  Człowieku, nie irytuj się i nie irytuj innych! Kumasz?

 • ~jasnypieron 2018-11-13 08:40:39

  gestskoczka.....zaczynasz być jak rowny z równym z arteksem: wyłuszczę ci to tak: dzisiaj jest WTOREK 13 listopada, jutro jest ŚRODA 14 listopada, a w PONIEDZIAŁEK BYŁO 12 listopada......dalej będziesz to kwestionował? Czy może wy z arteksem macie jednak inny kalendarzyk?

 • ~azan3 2018-11-12 20:30:19

  Szkoda, że takie smutne filmy w taką radosną rocznicę.

 • ~azan3 2018-11-12 20:28:30

  @gestskoczka- irytujesz mnie teraz.Komentujesz coś, a uważnie nie czytasz artykułu. . Co jest źle w tym zdaniu: "Akcja „Żorzanie Konsultują” potrwa do poniedziałku, 14 listopada go godz. 12:00." Tu są 2 błędy. teraz kumasz ?

 • ~gestskoczka 2018-11-12 07:18:52

  @azan3, no przykro mi, ale nie rozumiem o co Tobie chodzi.

  W artykule powyżej pisze, że Grupa Działamy i Grupa CIOS, w związku z opublikowanym projektem uchwały Rady Miasta podwyższającym podatek od nieruchomości, chcą zabrać głos w imieniu mieszkańców. Opublikowany projekt uchwały Rady Miasta wyznacza pewien tryb – niezależny od tych Grup – w którym można złożyć opinię wyrażającą poglądy mieszkańców Żor. Jest pewien czas na złożenie tej opinii – prawdopodobnie na najbliższą sesję RM. Więc to spowodowało, że wyznaczono tak krótki termin konsultacji – niezależny od tych Grup. Tak to rozumiem.

  Poza tym, w pierwszym komentarzu niewłaściwie adresujesz swoje pretensje. Redakcja jest tu tylko przekaźnikiem. Termin wyznaczyły Grupy.

 • ~azan3 2018-11-11 23:15:18

  @gestskoczka- to bardzo przykre , że nie rozumiesz. Nie umiesz czytać ze rozumieniem

 • ~gestskoczka 2018-11-11 17:49:47

  Postawiono mnie obok cytatu z Konstytucji RP. Dziękuję Ci Drocer.

  Nie wiem, czym zasłużyłem sobie – ja, stary pierdoła – często piszę, nieraz szybciej niż myślę. Klawiaturę mam bardzo tolerancyjną, przyjmuje to moje klepanie bez protestów.

  Dziękuję za życzenia, Tobie również życzę zdrowia i wszystkiego dobrego oraz wszystkim czytelnikom i przedstawiającym swe przemyślenia.

  Oby Polska była niepodległa i suwerenna. Kłaniam się pięknie.

 • ~drocer 2018-11-11 15:14:22

  "W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski".
  Wam, Wszystkim forumowiczom tego portalu, w stulecie odzyskania niepodległości życzę dobrego zdrowia. Arteks, dziękuję, Gestskoczka, dziękuję. Jasnypieron, dziękuję. I wszystkim aktywnym na tym portalu, dziękuję. Nie zawsze podzielamy swoje poglądy. I bardzo dobrze.

 • ~Paweł Papiński 2018-11-11 08:56:39

  Bardzo dobrze. Rodzice pójdą do kina! Dzieki Żory za akcje :)

 • ~gestskoczka 2018-11-10 15:41:46

  Przejrzałem ankietę, ale jej nie wypełniłem.
  Albo jestem zbyt głupi, albo inaczej widzę problem. Budżet gminy to są nasze wspólne pieniądze.

  Z jednej strony chciałbym, aby ta wspólna składka była wysoka – na miarę możliwości tych najniżej zarabiających. Im będziemy mieć więcej pieniędzy, tym większy będzie komfort życia w Żorach.

  Z drugiej strony, wspólny pieniądz powinien być wydawany przy maksymalnej partycypacji mieszkańców. Dziś o wydatkach decyduje prezydent z posłuszną Jemu Radą Miasta. (Ja przepraszam za być może bardzo krzywdzącą opinię, ale to jest moja subiektywna.) Większość mieszkańców (zaryzykowałbym – 90 proc.) nie ma pojęcia na co wydawane są pieniądze, i czy te wydatki są potrzebne tej większości. Nawet ci – spoza RM – co chcieliby wiedzieć. Mało kto jest tak obrotny jak Pan Kos.

  Na dzień dzisiejszy widzę to tak. O wydatkach decydują ONI, a jak decydują ONI, to chciałbym aby podatki były maksymalnie niskie. Gdyby miało się to zmienić, i o wydatkach decydowalibyśmy MY – wszyscy mieszkańcy miasta – to podatki powinny być maksymalnie wysokie.

  Reasumując:
  Wysokość podatków powinna być wprost proporcjonalna do do udziału mieszkańców w decyzjach budżetowych. Czyli, im więcej partycypacji, tym więcej wspólnej składki.

  P.S. @azan3, nie rozumiem Twego oburzenia. Ankietę chyba można wypełnić od ręki. Do końca akcji jest jeszcze 92 godziny.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 12 listopada jako dzień wolny od pracy to dobry pomysł? :
Oddanych głosów: 623