zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Aurela Migula 2018-09-25 23:50:18

  masakra, żorzanie wynoszą się z mieszkań opanowanych przez ukraińców

 • ~Laki Luk 2018-09-25 15:53:12

  @epikurejczyk Musisz bardziej bronić BKM! - bo na razie po ankiecie zadowolenia na tuzory kompletnie nie widać aby mieszkańcy byli zachwyceni funkcjonowaniem bezbiletowej komunikacji w Żorach...
  I przy okazji - jakie to ma znaczenie czy jest to miasto wojewódzkie czy nie, do tego czy tabor będzie elektryczny?? Stać nas w Żorach na karuzele za jakieś 3 500 000 złotych i inne mało potrzebne rzeczy, to na autobusy elektryczne tudzież hybrydowe też powinno dać radę. Mamy tą przewagę nad miastami wojewódzkimi że nie musimy kupować aż tylu tych autobusów - kupmy na próbę jeden lub dwa sprawdźmy jak się to będzie kalkulowało kosztowo i pamiętajmy o aspektach ekologicznych - w Żorach zeszłej zimy było bardzo nieciekawie jeżeli chodzi o smog, każde ograniczenie niskiej emisji jest na wagę złota.

 • ~jasnypieron 2018-09-25 12:52:13

  panie Łuczak: "odsyłam do facebooka"...wy tylko aplikacje na smartfony, odsyłanie na FB, Twitery, itp "nowinki" a co jak ktoś tego nie ma, bo nie musi mieć? Pozostanie kartka do głosowania i najlepiej na nr 1, bo największe banery powiesił w mieście, czy gminie???

 • ~ksiegowa 2018-09-25 12:49:42

  Ale ma siłę przebicia ten żorski prezydent. Według Arteks sam rozebrał tory do Orzesza, doprowadził do bankructwa PKS Cieszyn i Rybnik (to te dwa pks-y obsługiwały linię Żory-Katowice), zlikwidował kopalnię Żory i inne. A gdzie ekonomia i wolny rynek. PKP nie opłacało się wozić powietrza na linii do Orzesza, podobnie jak PKS-y przegrały walkę o pasażera z Drabasem. Autobusy PKS jeździły puste a Drabas wypełniony po brzegi. Co do BKM to wydaje mi się że firma która obsługuje komunikację źle obliczyła sobie koszty, nie przewidziała że nikt u nich nie będzie chciał pracować za grosze i szuka sposobu żeby wycofać z umowy.

 • ~gestskoczka 2018-09-25 12:49:21

  BEZNADZIEJNY ARTEKSIE, zajmij się czymś pożytecznym, bo tylko tu powietrze psujesz.

  To MY, mieszkańcy Żor musimy sprawę przedyskutować. Czy chcemy aby autobusy służyły wszystkim mieszkańcom Żor, czy tylko niektórym grupom.
  Czy chcemy by autobusy linii 01 i 02 jeździły przez osiedla, czy puścić je Okrężną. Jeżeli przez osiedla, to należałoby udrożnić ulice Żołnierzy Września i Wolontariuszy tak, by dwa duże autobusy mogły się wyminąć. Albo niech jeżdzą Kapeny, ale wtedy trzeba by zagęścić kursy.

  Druga sprawa, cały czas uważam, że BKM to bardzo dobra idea, tyle że źle realizowana. Uważam, że BKM powinno być przedsiębiorstwem żorskim (bez jastrzębskiej czapy). I to przedsiębiorstwo, my mieszkańcy i my podatnicy powinniśmy wyposażyć w takie autobusy jakie chcielibyśmy mieć, ale zgodne z naszymi możliwościami finansowymi. Jak MY o tym nie rozmawiamy, to grupka decydentów robi jak onym pasuje.

 • ~epikurejczyk 2018-09-25 12:31:42

  @Laki Luk Spis taboru spółki A21 która obsługuje BKM Żory wraz z wyszczególnionymi markami i numerami taborowymi jest w Internecie, więc wiemy! Zresztą warunkiem przetargu było dostarczenie nowych autobusów klasy mini. Kapeny i Zazy są z 2014 roku, a najstarsze - nie licząc małego Mercedesa - są Mazy z 2008 roku które przyjechały na zachód - do nas, z Białegostoku więc wątpię że ktoś je podpicował na zachodzie.

 • ~Arteks 2018-09-25 11:07:58

  @jasnypieron - wiem... są też np. ......białoruskie mazy wycofane z innych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Ps. nie rób siary bo BKM to Bylejaka Komunikacja Miejska. W czasach Sochy doszło do degrengolady wielu dziedzin życia Żor - w tym także komunikacji. Kiedyś można było się dostać do Katowic pociągami czy fajnymi autokarami PKS - dzisiaj pozostały tylko marszrutki jak w Gruzji i na Ukrainie... Kiedyś jeździły u was Ikarusy i Mercedesy w komunikacji miejskiej - jak w każdym innym polskim mieście. Dzisiaj Kapeny i ...Mazy. ;PPP

 • ~jasnypieron 2018-09-25 10:28:51

  arteks, to że na zdjęciu jest mały bus nie oznacza, że obsługują one wszystkie linie(nie generalizuj jak nie wiesz), bo linia nr 5 jeździ od początku dużymi, ale takiemu pseudoznawcy jak ty wystarczają zabawki w postaci fotki i do piaskownicy sorry przed monitor i do klawiatury!!!

 • ~azan3 2018-09-25 10:18:57

  Arteksie- a ty robisz obciach Rybnikowi, to jest dopiero wstyd

 • ~Arteks 2018-09-25 09:59:30

  Firmy przewozowe od 2 lat zwracają miastu uwagę, że busiki są zbyt małe, pasażerowie zwracają uwagę na kiepską jakość podróży od kilku lat, ja zwracam uwagę od początku istnienia BKM, że to komunikacja BEZNADZIEJNA i niedostosowana do potrzeb 60 tys. miasta. Czasami zdarza się w polskich miastach, że na jakichś podrzędnych liniach stosuje się niskopojemny tabor. Ale nigdzie nie ma takiej sytuacji aby stosować je na wszystkich liniach! Żory chciały coś zrobić same jak "Zosia-samosia" i przede wszystkim TAAAANIO ale ponieważ mają niekompetentne władze - wyszło fatalnie. Niedawno Pruchnicki drwił z ludzi którzy domagali się zmian w rozkładach jazdy i umożliwiania dojazdów na pociągi. Teraz on musi znosić publiczne drwiny członka zarządu MZK. ;) Żorzanom musi być bardzo wstyd za taki poziom komunikacji i tak niekompetentne władze miasta!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz funkcjonowanie Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach?

Oddanych głosów: 482