zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~mała mi 2017-10-20 15:01:39

  W głowie się nie mieści! Jak można być tak bezmyślnym rodzicem czy babcią? Jestem ciekawa na ile dodatkowe 500 zł wpływa na takie bezmózgie zachowania. Żal dzieci...

 • ~gestskoczka 2017-10-20 13:04:37

  Ja się dziwię że sprzeciwiły się tylko dwie gminy.

  Nadal nikt kompetentny nie wyjaśnił mieszkańcom po co gmina Żory płaci milion zł rocznie do jastrzębskiego MZK.

  Po pierwsze, bardzo znikoma jest ilość pasażerów jadących autobusem MZK tylko na terenie Żor – taniej byłaby refundacja przejazdów TAXI.

  Po drugie, mamy własny BKM – powinien być niezależny od MZK – i tu powinny trafiać wszystkie pieniądze z budżetu miasta przeznaczone na komunikację.

  Po trzecie, komunikację międzygminną powinien organizować marszałek województwa. MZK nie spełnia tej roli, w naszym subregionie nie obejmuje całego terenu, takie duże miasta jak Rybnik, Racibórz Wodzisław nie należą do MZK, i MZK nie ma ani jednej linii łączącej nasze miasta ze stolicą województwa.

  Po czwarte, dlaczego Żory mają dokładać się na pensje dla kanarów jak w mieście jest komunikacja bezbiletowa?

  Po piąte, jak czytam że: „Od kwietnia przyszłego roku MZK będzie musiał zorganizować komunikację w Żorach...” to mnie ciarki przechodzą. Kasowniki do komunikacji bezbiletowej kazali zamontować, co tym razem wymyślą?

  Uważam że Żory wzorem Rybnika i Wodzisławia powinny wystąpić z MZK.

 • ~jasnypieron 2017-10-19 14:50:31

  gestskoczka....zazdrościć??? "skolegowania" się z najmądrzejszym na tuzory i rybnik.com.... brrrrr i czuję obrzydzenie na tę twoją "dwulicowość"

 • ~Serge Boite 2017-10-19 12:49:25

  @gestskoczka
  No chyba, że nasi włodarze zamkną przy okazji granice, to wtedy przestanie nam być do smiechu.

 • ~gestskoczka 2017-10-19 12:04:18

  @mała mi. Możliwe że jestem głupszy niż myślałem, ale naprawdę nie widzę różnicy między kasjerkami – w tym sensie, w jakim ten zakaz motywuje sojusz ołtarza z tronem. Górnik znacznie ciężej pracuje niż lekarz, więc można powiedzieć że górnikowi się należy wypoczynek z rodziną w niedzielę, a lekarz ma zapieprzać na dyżur? Moim zdaniem każdego należy traktować jednakowo, a za konkretną pracę należy się adekwatna wypłata.

  @jasnypieron, zazdrościsz? A co do plusów i minusów pod moimi komentarzami, to moje oko cieszą tak samo plusy jak i minusy. Są skandaliści, którym humor poprawia duża liczba kciuków w dół, mnie to zwisa. Łączna liczba oznacza ilość czytelników, a fakt że czasem większość się ze mną nie zgadza, mnie ani nie przeraża ani nie cieszy.

  @ Serge Boite, my mamy blisko do Ostravy więc możemy śmiać się tych – moim zdaniem głupich – ideologów. ALE ONI TWORZĄ PRAWO KTÓRE MUSIMY RESPEKTOWAĆ, bo ONI mają środki przymusu.

 • ~Serge Boite 2017-10-19 09:45:28

  @gestskoczka
  Skończy się tak, że jak będę chciał se kupić gacie albo stolik w ikei w niedzielę, to podjadę do Ostravy do Avionu (30 minut drogi) czy innego centrum handlowego i po temacie. Pytanie tylko kto na tym zyska, a kto straci?

 • ~jasnypieron 2017-10-19 08:43:23

  mała....gestskoczka został kolegą "najmądrzejszego....inaczej, co wyraźnie widać po coraz większej liczbie minusów

 • ~piszczel 2017-10-18 22:05:12

  To może być ostateczny gwóźdź do trumny handlu w centrum miasta. Inne obawy to niedobra lokalizacja dla mieszkańców osiedli. Niestety nie da się połączyć spaceru po mieście z zakupami tak jak to fajnie działa w Katowicach, Rybniku czy Ostrawie. Kto chciałby z reklamówką i swoją połówką przekraczać ruchliwą wiślankę na piechotę. A jechać autem? To może od razu do jakiegoś większego obiektu. Działania miasta są cały czas niespójne bo marketów przy ulicach jest od groma, a one mają bardzo zgubny wpływ na centrum miasta. Mówi się, że już jest puste. Co będzie po otwarciu Galeri Wiślanka?

 • ~mała mi 2017-10-18 21:58:47

  @gestskoczka - naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy kasjerką w markecie a tą, która pracuje w kinie czy na stacji benzynowej? To przejdź sie na spacer chociażby do biedronki i zobacz jak te kobitki zapieprzają z tym towarem i ile tego dziennie przechodzi przez ich ręce, a potem idź do kina i kup bilet...

 • ~azan3 2017-10-18 18:46:47

  Też mi się nie podoba ten pomysł. Zgadzam się, z kolegą Pikaczu, że rynek to już całkiem wymrze, a i kino nasze padnie. poza tym niedaleko są galerie choćby w Rybniku , no i Auchan. A jakby mieli coś takiego wybudować to właśnie na terenie byłej odlewni, jak już tu niektórzy pisali.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy miasto powinno przeprowadzić modernizację pałacyku w Baranowicach z własnych środków?
Oddanych głosów: 496