zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~mlodypolak 2019-01-22 15:44:23

  @Rej zgadzam się, ale w tym przypadku jest jasno powiedziane, że 73-letni Pan nie zachował bezpiecznej odległości co oznacza, że jest to ewidentnie jego wina a nie warunków pogodowych. Od kilku dni nie ma śniegu ani lodu na drogach więc nie bardzo jest na co zrzucić odpowiedzialność

 • ~Rej 2019-01-22 15:30:27

  Pamiętam wielu znajomych doskonale wspomina :-) ciesze sie że tradycja będzie trwać Żory zasługują na tradycje!

 • ~Rej 2019-01-22 15:29:05

  Trzeba uważać na drogach ludzie są roztargnieni a warunki fatalne~!!

 • ~jasnypieron 2019-01-22 10:29:09

  Pozwoliłem sobie skopiować i tu opublikować jeden z komentarzy na rybnik.com...."Tak nap.......cie na domki prywatne??? Byłem wczoraj(NIEDZIELA) u znajomej w żorskiej dzielnicy Rój. Znajoma zaprosiła mnie na spacer po osiedlu Gwarków, m.in. obok budynku po byłej kwk ZMP(Żory). Zwróciła mi uwagę na komin budynku, w którym działa kilkanaście firm różnych(nawet coś tam z prawem też) i jakież było moje zdziwienie kiedy z komina po dołożeniu do kociołka/pieca....zaczęło lecieć tyle dymu/pyłu, że bez problemu można by obdzielić tym dziadostwem co najmniej 5 budynków prywatnych...i jakoś prezesików tych firm to nie wzrusza...byle ich tyłeczki miały ciepełko"...sam zapytałem znajomego z tego Osiedla i....niestety potwierdził to w całości

 • ~Maria Dąbrowska 2019-01-22 10:09:22

  Bardzo proszę o kontakt Pana poszkodowanego w tym wypadku. Proszę o kontakt na e-mail nowicka.mo@op.pl

 • ~minges 2019-01-22 08:59:31

  Dron pomoże wyłapać tych, którzy spalają odpady, nie zlikwiduje jednak problemu smogu, bo dymiący nadal będą dymić spalając węgiel, który przecież jest dopuszczony przepisami do spalania (w przeciwieństwie do mułu czy flotu, który to miał być głównym winnym całego zanieczyszczenia). Tymczasem mamy zakaz spalania mułu i flotu, a smog się nie zmniejszył. Nie w tym kierunku to powinno iść. Nie jestem ekonomistą i nie wiem jakie państwo nasze ma interesy w utrzymywaniu wydobycia węglowego, ale powinno być tak, że powinno się promować, dofinansowywać inne rodzaje ogrzewania, choćby na gaz, elektryczne, pompy ciepła, wszystko co jest nieemisyjne i tylko wtedy wg mnie walka ze smogiem przyniesie skutki. Niby są dofinansowania, programy itp. ale obwarowane przepisami, wymaganiami, parametrami - jak w tym mają się odnaleźć Ci, którzy są na bakier z przepisami czy komputeryzacją. Jasne - powie ktoś - najprościej karać i walić mandaty. Ale to nie rozwiąże problemu. Trzeba kompleksowych działań połączonych z edukacją społeczeństwa. Najbardziej bawi mnie w tej całek tragikomedii to, że póki media milczały o problemie - nikt nic nie robił. Od kilku lat problem jest nagłośniony i nagle wyrosło spod ziemi wielu obrońców czystego powietrza, które - nota bene - sami zanieczyszczają jeżdżąc samochodem (gdzie emisja jest - of course - dużo niższa niż z tzw. kopciuchów - ale jest). Państwo jak zwykle napędziło machinę medialno-podziałową i postawiła na kolejną wojenkę w społeczeństwie, dając w zamian pozory działań na rzecz ochrony powietrza. Więc moi drodzy - nie dajmy nabijać się w butelkę. W Londynie, gdzie smog zabijał ludzi w latach 50. ub. wieku, nadal występują przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczeń (dopiero rok temu osiągnięto pułap mieszczący się w normach WHO), mimo zakazu opału węglem i likwidacją kopalń. Niet nie mówi o tym, że na smog dodatkowo składają się warunku pogodowe, ale też zanieczyszczenia pochodzące ze spalin - przecież na Śląsku jest największe nagromadzenie i zagęszczenie środków transportu emitujących spaliny. Podsumowując, bo już tracę wątek - walka ze smogiem jest niestety picowata, a jedyne co powoduje to kolejne podziały w naszym a jakże wspaniałym społeczeństwie. Miłego dnia wszystkim :)

 • ~pav 2019-01-21 18:05:28

  A czy sprawa palacegio sie wysypiska juz jest zamieciona pod dywan? Na prozno szukac aktualizacji na stronie urzedu

 • ~mlodypolak 2019-01-21 17:17:58

  Każda forma walki ze smogiem jest dobra więc popieram te działania, choć wątpię w ich skuteczność - ile osób jesteśmy w stanie w ten sposób "przyłapać"? Choć lepszy rydz niż nic, niektóre władze nie robią nic w tym temacie dlatego za to plus dla naszego Urzędu Miasta.

 • ~Rej 2019-01-21 11:50:49

  Byłam wzruszona ile ludzi przyszło! było pięknie dziękuję i jeszcze raz brawo dla Żorzan!!!

 • ~Rej 2019-01-21 10:11:15

  Oczywiście że pomogę i mam nadzieję że informacja o koncercie dotrze do wszystkich mieszkańców!!! Warto pomagać brawo za inicjatywe!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w Żorach są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 855