zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2018-07-21 09:49:01

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Rogoźnej, a jednocześnie bardzo zła dla mieszkańców nie tylko osiedli wokół, ale dla całych Żor i okolic.

  Odważna, choć dla mnie niezrozumiała decyzja prezydenta miasta. Szczególnie w roku wyborczym.

  Nie wiem dlaczego os. Pawlikowskiego traktowane jest po macoszemu przez władze miasta. Szkoła podstawowa z największą ilością azbestu musiała czekać na sam koniec modernizacji i ocieplania żorskich szkół. Jedyna placówka o charakterze ogólnomiejskim czyli Miejska Biblioteka Publiczna ma zostać przeniesiona do starego młyna na Rybnickiej. Ciekawe, co powiedzieliby ci decydenci – miłośnicy skupiania wszystkiego co dobre w Żorach na Starym Mieście, gdyby tak bezcenną kolekcję średniowiecznych kielichów, monstrancji oraz relikwiarzy władze centralne chciałyby przenieść do Katowic lub Warszawy. Byłby lament że okradane są Żory – i słusznie! Kiedyś, jak przejmowali budynek po klubie, zapowiadali że będzie tam filia Muzeum Miejskiego, miały być wystawy … skończyło się na tym że jest tylko archiwum. Teraz jeszcze ten obiecany stadion lekkoatletyczny przechodzi „ad Kalendas graecas”...

  Popieram komentarz @ Roberta Kaczorka. Tym bardziej, że to CP na dworcu autobusowym to fatalna decyzja – moim zdaniem – CP powinno być przy dworcu PKP od strony ul. Kolejowej.

 • ~Weronika Honysz 2018-07-20 22:42:20

  Bardzo dobra decyzja jeśli chodzi o przesunięcie środków, szkoda tylko że tak późno. Mieli już "ostrze na gardle" nie mogli już przeciągać przecież wybudowano osiedle europejskie co wiąże się z większą ilością dzieci, nie wiem czy koniecznie z tej inwestycji w stadion ale najważniejsze, że coś się ruszyło.

 • ~Robert Kaczorek 2018-07-20 18:48:48

  Mogli poczekać z budową centrum przesiadkowego,to można było przełożyć

 • ~antekmuzykantek 2018-07-20 12:01:56

  Rovera czy rowera?

 • ~antekmuzykantek 2018-07-20 11:55:31

  Blisko domu go złapali.

 • ~Zofia Stachera 2018-07-19 23:08:12

  Istnieje jeszcze ten sklep? 19.07.2018

 • ~Arteks 2018-07-19 13:56:40

  @gestskoczka - można oczywiście popsioczyć na wyjazdy-drobiazgi ale... można też obejrzeć premierę Dracha na którą już dzisiaj zapraszam do TZR. https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,drach-w-teatrze-ziemi-rybnickiej-masz-juz-bilety,wia5-3267-37587.html

 • ~gestskoczka 2018-07-17 07:23:46

  @Arteks skończ pieprzyć i wychwalać ten swój Rybnik. Choć to nie na temat do tego artykułu: „Rybnik oddał 26 mieszkań komunalnych” a w Żorach buduje się 460 mieszkań komunalnych, pierwsze już będą chyba w tym roku bo jeden z bloków już się wykańcza, żuraw budowlany zdemontowano. Zachwycasz się swoim miastem i dobrze, podpowiem ci coś aby było w nim lepiej – w sferze komunikacyjnej, bo to cię najbardziej interesuje. Wczoraj odwiedziłem salon Hyundaia w Rybniku na ul, Gliwickiej. Wjechać łatwo, ale wyjechać w kierunku centrum Rybnika i Żor fatalnie. Trzeba wyjechać kręcąc w prawo (na Gliwice) dojechać do Biedronki i stamtąd można już jechać w kierunku centrum. IDIOTYZM KOMUNIKACYJNY. Pytam tego co mi sprzedaje auto dlaczego tak, to mi powiedział że trwają rozmowy, ale UM Rybnik się nie godzi na skręt w kierunku centrum, bo to ważna droga. Powtarzam, idiotyzm. W Żorach tysiące mieszkańców Rybnika i nie tylko korzysta z centrum Auchan, na początku był problem z wyjazdem, ale wybudowano specjalnie odcinek ulicy łączącej to centrum z obwodnicą prowadzącą między innymi do Rybnika.

  Wracając do przyjemniejszej – dla mnie – części tego komentarza.
  W Żorach jest kilka grup teatralnych, ale nie często można je oglądać. Oczekiwałbym takiej inicjatywy w tej dziedzinie, by w Żorach powstał (może przy MOK-u, może gdzie indziej) Teatr Lalki i Aktora. Zacznijmy małe dzieci uczyć wrażliwości na teatr. Ja w szkole podstawowej (w latach 60. ubiegłego wieku) chodziłem do teatru średnio dwa razy w roku, i magia teatru drzemie we mnie do dziś.

 • ~Arteks 2018-07-15 20:23:29

  Na forum urbanistycznym w wątku kolejowym poświęconym linii Nędza-Chybie ktoś z Poznania napisał dzisiaj: "Wczoraj jechalem tamtedy z Poznania do Żor TLK Halnym relacji Bdg-Zkp. Rewelacja. Mam nadzieję, że po zakończeniu remontu V handlowa wyniesie 120 km h a trasowanych będzie tamtędy dużo więcej PKP ic. Na stacji w Żorach wysiadło z 50 osób a wsiadło też pewnie tyleż. Zatem dajcie podaż a będzie popyt. Piękne nowe perony w Żorach, dworzec w początkowej fazie remontu." Oczywiście nie można tego zweryfikować ale załóżmy, że to prawda z tymi 50 pasażerami. Sami teraz skonfrontujcie te zaściankowe bzdury jakie o kolei produkuje Wryński czy ksiegowa z rzeczywistością... To nawet człowiek z Poznania który być może przyjechał do Żor pierwszy raz w życiu - widzi potencjał stacji kolejowej, którego wy próbujecie nie widzieć. Bo nie pasuje od do waszych chorych wizji wymyślonych w urzędzie odnośnie dworca dla busików. Ja też kiedyś jechałem pociągiem Kołobrzeg-Bielsko i w Żorach widziałem jak wyszło naprawdę dużo pasażerów w tym wycieczka niepełnosprawnych która razem z opiekunami liczyła z 60 osób. Za to jeżdżąc autobusami Zakopane-Rybnik czy Nowy Sącz-Rybnik nigdy nie widziałem aby w Żorach wyszło więcej niż 3-5 osób i to w czasach rozkwitu linii autobusowych 10-15 lat temu.

 • ~nowy 2018-07-15 19:29:03

  Dla zirytowanymieszkaniec.Za prad jest jedna stawka a za pwik i prezydenta to malo trzeba to rozdzielic woda osobno deszczowka osobno kanalizacja osobno policzmy to niech pwik wykaze ile idzie na utrzymanie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy mieszkańcy miasta powinni płacić za deszczówkę?
Oddanych głosów: 698