zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~jasnypieron 2018-05-21 07:01:14

  nawet jak tych czujników będą tysiace, to nie zmieni sytuacji(no oprócz strat w budżecie). Podobnie żaden "papierek" nie zmieni stanu jakości paliwa( no oprócz wydłużenia kolejek przy zakupie). Żadna też konferencja, seminarium, itp niczego radykalnie nie zmieni, a tego że sytuacja smogowa powoli się poprawia jakoś niewielu chce zauważyć, zwłaszcza wielu histeryków smogowych udaje ślepych, a przynajmniej z "klapkami na oczach"

 • ~gestskoczka 2018-05-19 12:21:05

  Czy wprowadzenie norm jakości paliw przyniesie przełom w walce ze smogiem – tego nie wiem. Wiem już natomiast, a przekonała mnie do tego rozmowa Marcina Zasady z Piotrem Woźnym zamieszczona we wczorajszym DZ, że dla Żor ważniejsza jest stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, jak te gadżety do pomiaru jakości powietrza zakupione przez miasto i zamieszczone w dziesięciu miejscach.

  Cytat z tej rozmowy: [c] Piotr Woźny – Z Nowego Targu do Zakopanego jest 12 km. I w Nowym Targu powietrze jest pewnie dużo gorsze niż w Zakopanem, ale miasto ma tego pecha, że nie ma w nim stacji monitoringu powietrza. Marcin Zasada – Witamy w Będzinie, w Piekarach, Siemianowicach, w Bytomiu… Tam też nie bada się powietrza. Wszyscy wiedzą że jest równie złe, jak w sąsiednich miastach, w których działają stacje pomiarowe, ale nie ma ich na liście WHO, więc od rządu nic nie dostaną. [/c]

  Reasumując. W tych miastach śląskich, wymienionych w powyższym cytacie są takie gadżety do pomiaru powietrza jakie władze Żor zakupiły, ale nie ma profesjonalnej stacji z WIOŚ. W Żorach mamy, małą ubożuchną (w porównaniu z Rybnikiem czy Wodzisławiem) stację, ale jest. I dotację rządową dostaniemy. O Jastrzębiu się nie mówi, choć tam jakość powietrza nie jest lepsza niż w Żorach, więc nie wiem, czy Jastrzębie znalazło się w programie rządowej pomocy w walce ze smogiem.

 • ~mała mi 2018-05-18 21:13:23

  @gestskoczka - Moje komentarze nie są zgryźliwe. To raczej sarkazm. Jak ktoś nie ma dystansu do siebie to nie powinien zajmować się dziennikarstwem. Chociaż dziennikarstwo to słowo na wyrost.
  Piszesz o przekroczeniu uprawnień przez redakcję. Masz rację. Przeginają i to na maksa. Zwłaszcza że nikt z czytelników nie wie jaki jest regulamin, którym notorycznie redakcja się wysługuje kasując komentarze.

 • ~gestskoczka 2018-05-18 17:27:31

  Burza tu była? Tyle komentarzy tu wysiekło, aż chciałoby się zapytać Redakcję, czy aby nie nadużywa swoich uprawnień.

  Zajrzałem tu wczoraj, przeczytałem opis zdarzenia, zadowolony [kciuk w górę] że rybnicka redakcja nie popełniła błędu – jak to często się zdarzało – w nazwie tej ulicy. Obwiednia jest w Rybniku, to zdarzało się że tak rybnicka redakcja przechrzczała naszą Obwodnicę Północną. Były tam dwa komentarze (jeszcze w całości), a że nie rozróżniam przyczepy od naczepy, więc specjalnie nie zastanawiałem się nad sensem tych komentarzy. Ale wydaje mi się że @Robert Karol nie pisał nic obraźliwego, może trochę zgryźliwie. Teraz zastanawiam się, co spowodowało wymiecenie: czy rzeczywiście pojechał po bandzie, czy ktoś w redakcji poczuł się urażony. @mała mi też często pisze zgryźliwie, ale w moim rozumieniu regulaminu nie łamie. Co się stało? Ja też święty nie jestem, to o Obwiedniej/Obwodnicy też jest złośliwe, ale czy łamię regulamin komentarzy TuŻory?

 • ~mała mi 2018-05-18 15:17:34

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~jasnypieron 2018-05-18 13:50:17

  hahaha...proszę zapytać redakcję, albo "wszechwiedzącego" ich doradcy....

 • ~Jarek Kożdoń 2018-05-18 13:33:03

  Gdzie w Żorach jest osiedle "Pawlikowskie"?!

 • ~jasnypieron 2018-05-18 13:31:53

  mala mi......a napisz coś o arteksie....to w "bonusie" ban na kilka dni lub na zawsze...

 • ~Damian Kossakowski 2018-05-18 13:18:08

  Na tym odcinku to tylko. 50km .nawet pijany to wyrobi.

 • ~mała mi 2018-05-18 11:34:34

  Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść vs Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zmiana obwodów do głosowania wpłynie na Twoją decyzję dotyczącą udziału w głosowaniu podczas najbliższych wyborów?
Oddanych głosów: 229