zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~azan3 2017-08-16 19:34:49

  Arteks- jak w tytule: jesteś skazany na zagładę ;)

 • ~azan3 2017-08-16 19:31:59

  @Arteks
  "nie kreuję się na eksperta ale sporo wiem"- co za skromność, egocentryzm i narcyzm - szacun :)
  "ich miasto jest księciem"- zacytuj kogoś, kto napisał, ze Żory sa , jak to pięknie określiłeś księciem
  "Nie! Kategorycznie Żor nie można porównywać z Mikołowem "- Tak, można porównywać Żory z Mikołowem. Mikołów ma 38 tys. mieszakńców przy powierzchni 79 km kwadratowych,
  a Żory 60 tys. przy powierzchni 64 km kwadratowe. Jak na miasto w centrum Śląska, dobrze skomunikowane, to słabo.
  A jeśli stosujemy kryteria liczby mieszkańców, to dlaczego porównujesz notorycznie Żory do Rybnika? Widzisz, sam się motasz w zeznaniach ;)
  Jeśli zrobić sondę i zapytać mieszkańca Warszawy czy znają Tenneco i czy znają Mokate, to jak myślisz, która marka miałaby więcej odpowiedzi: "znam" ?
  I tak, będę cię pouczać, bo jesteś bezczelny i dajesz się łatwo sprowokować trolu z marokańskich dołów ;)( Odpiszesz mi,że nie jesteś trolem- jesteś, takim specjalnej troski)

 • ~Arteks 2017-08-16 18:12:27

  @azan3 - nie kreuję się na eksperta ale sporo wiem. I to właśnie jest zgubne dla osób którym wymarzyło się, że ich miasto jest księciem - a niestety jest zwykłą żabą... Nie! Kategorycznie Żor nie można porównywać z Mikołowem bo w Żorach jest ok. 10 tys. miejsc pracy, a w Mikołowie ok. 13 tys. przy czym Mikołów ma tylko 38 tys. mieszk. a Żory prawie 60 tys.!!! Z Rybnika wymieniłem ci przeróżne potężne firmy. Tennecco to tylko jedna z wielu. A jeśli dla ciebie to takie byle co to podaj inny przykład firmy z ROW która zwiększyłaby zatrudnienie 5 krotnie z 400 pracowników na początku do 2000 obecnie. Znasz takie? Jeśli nie to nabierz szacunku bo u was największym pracodawcą ciągle jest Urząd Miasta. ;) I to nie ty będziesz mnie pouczał gdzie mam pisać, a gdzie nie. Ja o tym będę decydował.

 • ~Arteks 2017-08-16 17:57:59

  @ksiegowa - nie ja nie mam problemu. Słusznie napisałem, że JBG2 to firma z Warszowic. Zwróć się do @gestskoczka bo to on prawdopodobnie nie rozróżnia różnych firm. Za to jak zwykle okazało się, że was zatkałem. Poza just który próbował ale nie sądził, że wykryję fakt, że firma nie jest w Żorach - nikomu nie udało się wymienić chociaż jednej firmy w Żorach która godnie by płaciła swoim pracownikom. Bo... w Żorach nie ma pracy dla ambitnych osób, które chciałby zarabiać więcej. Wyjątkiem mogą być jakieś małe prywatne biznesy i stanowiska kierownicze, których jest jednak bardzo mało.

 • ~Arteks 2017-08-16 17:53:53

  @gestskoczka - co do nazw nadanych w okresie PRL - dlaczego uważasz że niektóre są zasadne, a niektóre są niezasadne? Czy Teleekspres, Osiedle Sikorskiego w Żorach, polopiryna albo Miś Uszatek - to nazwy które już nie obowiązują bo pochodzą z czasów PRL? Przecież dla takich ludzi jak ty rozbudowano do obecnych rozmiarów Żory - sypialnię ROW właśnie w tamtych czasach! Ile po 1989 roku wybudowano w Żorach bloków? No powiedz? Żadne pytanie nie jest idiotyczne. To odpowiedzi mogą być idiotyczne. W twoim przypadku może to nie jest problem - ale młode pokolenie przy obecnym rozwoju miast i różnych miejskich dóbr często może się spotykać z określeniem, że Żory to dziura. I raczej będą musieli się z tym zgodzić. Co do wypowiedzi Kuczery - dość ciekawie z tego wybrnął. Rybnik ma coś czego często nie mają poszczególne miasta GOP - uzależnione od siebie. Przykładowo my mamy WORD, Urząd Górniczy, Urząd Celny, ZUS, starostwo, GUS, WKU, komisje lekarskie, szpitale specjalistyczne, media, dobry przemysł. A jakbyś popatrzył na GOP tam to też jest ale... rozsiane po każdym mieście. Przykładowo w Bytomiu jest WORD, ale ZUS w Chorzowie, w Gliwicach za to Urząd Górniczy, ale w Zabrzu kliniki... W ROW tego nie ma bo wszystkie instytucje są w Rybniku... Poza tym Rybnik ma władze opiniotwórcze i zaangażowane w działalność także pozamiejską. Przykładowo w ramach forum dyskusyjnego Miast Idei - Rybnik to jedno z nielicznych miast zapraszane do dyskusji na różne tematy. Prezydent Kuczera bardzo mocno angażował się w prace nad uchwałą o zakazie palenia mułem, jego poprzednik z kolei mocno był zaangażowany w prace nad planem transportowym województwa. Ostatnio media podały informację (nawet PAP!), że PKP PLK zbudują nową stację w Łaziskach Bradzie - o co apelował prezydent Rybnika bo przysłuży się to do jeszcze większego usprawnienia ruchu między ROW a GOP.

 • ~ksiegowa 2017-08-16 16:22:07

  Arteks ma problem ze zrozumieniem czytanego tekstu: JBG to nie JBG2, to dwie osobne firmy.

 • ~gestskoczka 2017-08-16 11:14:40

  @Arteks, ja już ci pisałem że w rowie pijaki leżą. Wiem, że pisząc „ROW” masz na myśli nie rybnicki klub sportowy, a starą peerelowską nazwę naszego subregionu. Ona była zasadna w ubiegłym wieku, teraz to tylko historia.

  @Arteks, zadałeś pytanie które uważam za retoryczne. Ja nie znam nikogo kto oprócz @Arteksa, mógłby zadać tak idiotycznie złośliwe pytanie.

  Masz rację @Arteksie pisząc że watro się zastanowić co zrobić, aby nasz subregion nie był gorszym i bardziej zacofanym miejscem do życia jak metropolia.
  Dlaczego uważam że Żory, Rybnik i pozostałe miasta naszego subregionu z będą ulegać marginalizacji? Ano dla tego że władze naszych miast kompletnie zignorowały powstawanie metropolii. Nie trafiłem na wypowiedź w tej kwestii prezydentów Żor i Jastrzębia, natomiast prezydenci Rybnika i Wodzisławia nie mieli nic przeciwko temu że nasz subregion będzie traktowany gorzej jak niektóre gminy wiejskie wchodzące w skład metropolii. Oczywiście, pan prezydent Rybnika nie porównywał się do gminy wiejskiej, ale na zadane pytanie w Radiu Piekary „Czy Rybnik boi się metropolii, która po sąsiedzku powstanie w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej?” z rozbrajającą szczerością odpowiedział: „Powiem przewrotnie: uważam że metropolia jest szansą dla Rybnika (...)” Uznał, że osobno, pomiędzy aglomeracjami katowicką i ostrawską Rybnikowi będzie lepiej.

  Moim zdaniem, naszą wadą jest to, że władze naszych miast nie potrafią się porozumieć we wspólnym, ważnym interesie, tylko każdy patrzy na swoje piórka.

 • ~Arteks 2017-08-16 09:54:05

  @mała mi - a niby dlaczego? Mnie z Żorami nie łączą żadne emocje. A gdyby Żory pojawiły się na takiej liście to ty byś przeżyła? ;) To w takim razie dobrze, że nie interesowałaś się życiem miasta w czasie kiedy PiS ogłosił listę samorządów "w ruinie". Żory były tam jedynym "reprezentantem" w naszym województwie. ;) @gestskoczka - gdyby.... gdyby.... Zamiast gdybać warto się zastanowić co robić aby ROW nie był gorszym i bardziej zacofanym miejscem do życia od GOP. Zadam pytanie, spróbuj pomyśleć i rozsądnie odpowiedzieć. Co byś odpowiedział na dzisiaj komuś z GOP który stwierdziłby, że Żory to kompletna dziura? Masz trochę racji bo byłem w Jeleniej Górze i tam centrum miasta tętni życiem. A w Żorach wygląda trochę tak jakby przez cały rok był wieczór wigilijny czyli pusto i smutno. @mimik - dochody są takie, że Żory na 39. miejscu, a Rybnik na 17. To ogromna różnica! Inwestycje przedsiębiorstw za 2015 w Rybniku były wyższe 8,5x od Żor, ilość miejsc pracy w Rybniku to ok. 40 tys. a w Żorach 10 tys. (nie licząc samozatrudnionych i małych firm). A popatrz na zadłużenie? Popatrz na inwestycje, w Rybniku ciągle się coś dzieje, a w Żorach wybudowano schody do parku i tablicę urodzonej w Głubczycach pisarce i to wszystko... Nie wspomnę o fatalnej jakości transportu, groszach na sport i kulturę, umierającej starówce, fatalnych dworcach, braku miastotwórczych inwestycji czy powolnej likwidacji miejskich struktur - najpierw zlikwidowano Straż Miejską, potem część etatów policji, teraz przyszła kolej na ZTK.

 • ~Dariusz Wiśniewski 2017-08-16 01:07:07

  Muzeum ognia to wrak smoleński ! Miasteczko westernowe - porażka ! Park cegielnia - wc dla psów ... DNO !!!

 • ~Dariusz Wiśniewski 2017-08-16 01:03:55

  Czerwony rynek. Na tropie handlarzy organów, złodziei kości, producentów krwi i porywaczy dzieci...
  Scott Carney

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów na Festiwal SARI są za wysokie?

Oddanych głosów: 512