zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Ewa Rotter-Płóciennikowa 2020-05-26 19:00:23

  Nabrałam do Pani wielkiego szacunku.

 • ~Adalbert 2020-05-26 18:57:48

  Ja również dołączam się do pytań agel. Mam jeszcze jedno: czy zbieżność nazwisk z prezydentem Żor jest przypadkowa?

 • ~agel 2020-05-26 18:38:08

  A ja ponawiam swoje pytanie, w jakiej branży można tyle zarobić jako młoda kobieta, matka..
  Poproszę stronę www firmy.

 • ~Mieszkanka 2020-05-26 18:18:20

  Prezydent Duda nie jest z mojej bajki, ale pisać do prezydenta "że moja ośmioletnia córka umie lepiej po angielsku" jest co najmniej osmieszaniem się piszącej Pani

 • ~agel 2020-05-26 17:39:34

  4 klasa szkoły podstawowej. Zwroty grzecznościowe w listach - piszemy "Pan", nie "pan" bez wyjątku. Na tym polega kultura osobista i klasa.
  I co to za argumentacja:
  "Zrobił pan kiedykolwiek porządny biznesplan, umie pan nie tylko teoretycznie zbilansować przychody, rozchody i koszty? Oczywiście, że pan tego nie potrafi, wiec niech pan ma chociaż odrobinę oleju w głowie ( bo podobno na oleju pan się zna) żeby siedzieć cicho i słuchać mądrzejszych."
  Przepraszam, ale który prezydent RP przez objęciem funkcji prowadził działalność gospodarczą? Czy przedsiębiorczość ma być wyznacznikiem wartości człowieka a doktorat, praca naukowa się nie liczą? Nie mówiąc o innych wartościach zwykłych ludzi..

 • ~gestskoczka 2020-05-26 17:04:47

  Gdybym uważał Andrzeja Dudę za naszego przedstawiciela do władz, tak jak na przykład Waldemara Sochę, to faktycznie uznałbym że jest mocny. Ten list Pani Agnieszki Sochy jest raczej odważnym aktem rozpaczy.

  Dlaczego Waldemara Sochę uważam za przedstawiciela wyborców do władzy a Andrzeja Dudę nie?, z prostego faktu. Przedstawiciel jest zależny mandatem do sprawowania władzy od wyborców – od tych, co mu to przedstawicielstwo dają. Jak uznamy że Waldemar Socha źle sprawuje władze, nie nadaje się na to stanowisko – to możemy zwołać referendum, i w trakcie kadencji możemy cofnąć mandat.

  Andrzejowi Dudzie, tak jak radnym, posłom, czy senatorom, wyborcy nie mogą cofnąć mandatu do sprawowania władzy, bo oni nie są przedstawicielami wyborców, a kogo innego. Najczęściej wodza partyjnego.

  W PRL-u ten system sprawowania władzy był bardziej czytelny. Wiadomo, że decyzje podejmowali Gomułka czy Gierek – premier był gdzieś w tle. W III RP szef partii, która wprowadziła do Sejmu najwięcej swoich przedstawicieli, jak nie chce być premierem, to mianuje z tylnego siedzenia – jak kiedyś Krzaklewski, Tusk jak już nie chciał być premierem, czy teraz Kaczyński – uległych, na stanowiska premiera, prezydenta czy ministrów.

  Wydaje mi się że arogancja władzy jest odwrotnie proporcjonalna do praw wyborczych. Innymi słowy – im bardziej mamy ograniczone prawa, tym arogancja większa.

 • ~agel 2020-05-26 16:25:57

  Czy można wiedzieć jaką działalność Pani prowadzi?
  5 milionów składek i ZUS-u to sporo pieniędzy, zwłaszcza dla młodej kobiety.. Nie wiedziałam, że Żory dają takie możliwości..

 • ~zeus12345 2020-05-26 16:20:34

  Tak chomeopatia leczy wszystko tak nie przemyslalem co pisze sorry :)

 • ~zeus12345 2020-05-26 16:18:47

  Dlaczego liczba zwrosła bo ludzie juz masek nie nosza bo mysla ze juz koniec kwarantalny nie ma patroli to po co maski nosić :)

 • ~Oscar 2020-05-26 10:26:10

  zeus12345

  Nawet nie wiesz jak się namęczyłem, żeby zrozumieć co chciałeś napisać. I nawet do końca nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem co miałeś na myśli pisząc to co napisałeś.

  Nie wiem jakie wydobycie koło morza miałeś na myśli skoro artykuł jest o leku na raka. Możliwe, że teraz leki się wydobywa a nie wynajduje ale kto wie.

  Ja mam problemy z ortografią i składnym pisaniem ale dzisiejsza technologia strasznie to ułatwia. Przeglądarki i edytory tekstu podkreślają błędy. Więc to chyba zwykłe lenistwo żeby nie przeczytać przynajmniej raz tego co się chciało napisać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 2581