zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2020-02-25 20:04:41

  Tylko częściowo rozumiem stanowisko prezydenta. To, odnośnie wybrania wariantu trasy. Ale moim zdaniem jest jeszcze coś istotnego o którym się nie mówi.

  Którykolwiek wariant byłby wybrany i realizowany, to trasa przebiega od granicy państwa przez Jastrzębie i Żory. Dla ekspresów międzynarodowych na terenie naszego subregionu może być najwyżej jedna stacja kolejowa. Ważne, moim zdaniem, by cały subregion zachodni, jednym głosem zajął stanowisko, aby zlokalizować gdzieś na naszym terenie tę stację kolejową. Tak, by nie było za późno jak w Rybniku, gdzie wybudowali ważną trasę krzyżującą się z autostradą, ale wjazd na autostradę będą mieć przez Rowień.

 • ~jasnypieron 2020-02-25 15:31:51

  gestskoczka:" komunikacja miejska nie powinna być warunkowana gimbusami"....przypomnę ci arteksiebis, że gimnazja zostały wygaszone!!! Jednakże poziom gimbazy intelektualnej jaki prezentujesz...wszystko tłumaczy- i ten fragment też:" Na Starówkę, do centrum, nie powinniśmy jechać własnymi samochodami a komunikacją publiczną."-brawo naśladowco fachowca od zrównoważonego transportu

 • ~Darek Rut 2020-02-23 05:41:39

  W tamtych okolicach dość często są wypadki, mimo ograniczenia wielu kierowców je ignoruje. Chyba jedynie fotoradar oponowałby wielbicieli szybkiej jazdy, a najlepiej odcinkowy pomiar prędkości.

 • ~gestskoczka 2020-02-21 20:37:58

  Z pewnością zagłosuję, nie jestem przecież robotem. Choć to głosowanie będzie dla mnie bardzo ambiwalentne, dwuwartościowe uczuciowo. Z jednej strony, jak mam na coś głosować z Żor lub spoza Żor, to tu bierze górę subiektywność uczuć. Po drugie, sam budynek bardzo mi się podoba, i w dzień i wieczorem. Myślę że powinien być bardziej otoczony opieką przez środowiska kultury, zwłaszcza przestrzeń na piętrze. Czekając na przesiadkę można „rzucić okiem” na salon wystawowy.

  Z drugiej strony, Centrum Przesiadkowe – noblesse oblige. Mamy CP, mamy BKM, i mamy ciasne parkingi na Starym Mieście. Tam powinno tętnić życie, Na Starówkę, do centrum, nie powinniśmy jechać własnymi samochodami a komunikacją publiczną. Parkowanie w centrum miasta powinno być ograniczone na rzecz przestrzeni społecznej. Parkingi powinny być lokalizowane z dala od centrum. Tylko do tego potrzebna jest komunikacja miejska z częstotliwością co 30 minut, no, maksymalnie co 60 minut w niedziele i święta. I ta komunikacja miejska nie powinna być warunkowana gimbusami i przewozami pracowniczymi a frekwencją. Większa frekwencja, większa częstotliwość. W końcu to MY – mieszkańcy miasta za BKM płacimy.

  A to miejsce byłoby Centrum Przesiadkowym w całym tego słowa znaczeniu, gdyby mieszkaniec Rogoźnej czy Baranowic, udający się do Katowic czy w inne miejsce nie musiał tu dojeżdżać własnym samochodem a przyjechał autobusem 04 czy 06 i nie czekał dłużej na przesiadkę jak 30 minut.

 • ~pikapl 2020-02-20 00:35:56

  Witam. Nie powiem, budynek na pewno przyciąga uwagę i jest o niebo lepszy niż to co było wcześniej. Czy jest ładny to już kwestia gustów, a jak wiadomo o nich się nie dyskutuje. Zastanawiają mnie tylko sprawy funkcjonalne tego projektu a mianowicie:
  Sale lekcyjne umiejscowione nad stropem sali gimnastycznej? Każda żywsza lekcja W-F wygeneruje taki hałas, że dzieciaki w klasach "wyżej" będą miały problem się skupić. Nieprzypadkowo kiedyś Ci "źli, komunistyczni architekci" umiejscawiali w projektach szkół takie miejsca jak sala gimnastyczna (hałas) i stołówka (zapachy) z dala od głównych części budynku. Pewnie i tak najważniejszy dla dzisiejszych dzieciaków jest dostęp do WIFI a nie możliwość skupienia na lekcjach. Pozdrawiam.

 • ~Kola 2020-02-18 19:51:00

  Byłam przerażona widząc tak duży ogień. Obserwowałam straż pożarną w akcji i jestem zdumiona. Od samego początku wiedzieli co robić a strażacy którzy gasili ogień na dachu to bardzo odważni ludzie.

 • ~jasnypieron 2020-02-18 14:42:59

  a ponoć naprzeciwko tego "cuda" jest coś a la pizzeria, która obrzydliwie dymi i smrodzi zwłaszcza po południu i wieczorami, ale przejadę się to sprawdzić w okolicach najbliższego weekendu

 • ~boblas 2020-02-17 08:47:44

  @Arteks - rozmowa z tobą to jak oglądanie wiadomości w tvp.
  Manipulujesz faktami, przedstawiasz wszystko w Rybniku w takim świetle, żeby pokazać, że jest najwspanialej na świecie.
  Zwróciłem ci uwagę dotyczącą tego kredytu, że cała suma zadłużenia wzrośnie do ponad 320 mln, czyli 30% budżetu Rybnika, oczywiście się do tego nie odniosłeś. Napisałeś tylko wcześniej, że kwota o którą Rybnik chce zwiększyć zadłużenie to tylko 5%.
  Tylko ty bronisz wszystkich pomysłów Rybnika, przykłady? Proszę:
  1. Kredyt w/w - w komentarzach na stronie Rybnika tylko ty wychwalasz tą decyzję, każdy inny to krytykuje.
  2. Ścieżki rowerowe i kontrapasy - tylko ty jesteś z tego zadowolony, większość mieszkańców Rybnika a także i ja twierdzą, że to głupi pomysł, ale ty wiesz lepiej.
  Kończę już wszelaką rozmowę z tobą, szkoda czasu na przedstawianie argumentów, kiedy ty manipulujesz faktami i danymi jak jedyna słuszna telewizja wraz z jedyną słuszną partią.
  Mam tylko jedną prośbę, nie odnoś się już do moich wpisów, nawet do tego który w tej chwili czytasz.
  Możesz sobie tutaj wypisywać co tylko chcesz o Żorach, ja mam to już tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

 • ~azan3 2020-02-16 15:43:04

  @Arteks - im częściej komentujesz ten artykuł tym coraz większe niedorzeczności piszesz. Oświeć, mnie, co zagarniają bezdomni na dworcu. Czym różni się zagarnianie przestrzeni na naszym dworcu a na dworcu na przykład w Rybniku. I jednak nie masz słuszności: koło sądu nie zauważyłem, żeby było dużo więcej czekających niż na dworcu autobusowym, a mieszkam niedaleko i jakoś nie widziałem kolosalnej różnicy. Ciekawe, że koleś , który nie mieszaka w Żorach, wie lepiej.

 • ~Arteks 2020-02-16 11:56:32

  @boblas - u nas bierze się kredyty na spektakularne inwestycje, a nie na pierdoły. Nasze problemy pojawiły się z powodu reformy oświatowej (w Rybniku jest najwięcej szkół ponadpodstawowych w regionie i to Rybnik musi je utrzymywać - nie samorządy z których pochodzą uczniowie) oraz zwrot podatku od wyrobisk górniczych. Ale damy radę. :) W was kredyty idą przeważnie albo na rzeczy niepotrzebne lub na bieżące wydatki czy pokrycie strat miejskich spółek. Mimo twoich pragnień wiejski dworek nie da się porównać z pruskim kompleksem szpitalnym bo to nie ta sama klasa ani wielkość obiektów. Poza tym u nas będziemy mogli pochwalić się kolejnym pięknym gmachem w centrum - wy w centrum nie macie niczego ciekawego do pokazania.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Znana jest data wyborów prezydenckich. Na kogo zagłosujesz?Oddanych głosów: 1297