zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~mlodypolak 2019-01-16 12:12:26

  Ciekawy jestem jakby wyglądała sytuacja gdyby ranking był jednolity dla liceów i dla technikum a nie dwa osobne, tak czy inaczej gratuluję - im lepsze szkoły tym lepiej dla miasta!

 • ~gestskoczka 2019-01-16 06:55:14

  @Arteks, dziękuję za uznanie dobry człowieku, ale nie wiem czy wiesz, że pochwała z Twojej klawiatury to pocałunek śmierci w oczach niektórych komentatorów. Ja się tym nie martwię ani nie cieszę.

  Mój komentarz odczytałeś na swój sposób. Ja nie pisałem nic na temat prezydenta Gdańska, nie znam człowieka. Nie oceniam ludzi, i nie manifestowałbym żalu za Pawłem Adamowiczem, lecz chciałbym wyrazić swój sprzeciw dla nietolerancji i chamskiego dzielenia na lepszych i gorszych – drugi sort! I nie piję tego tylko do PiS, bo wiele środowisk – skrajnej prawicy, czy religijnych – od dawna manifestowało wrogość do innych. PiS jedynie poluzował smycz tym ujadaczom.

 • ~Arteks 2019-01-15 19:06:41

  @gestskoczka - ja też razem z tobą bym manifestował bo Adamowicz to wzorowy samorządowiec, a mord na nim perfidny i straszny. A Owsiak zaraził wszystkich chęcią dzielenia się i żal, że jest tak niesłusznie hejtowany przez jakieś hieny. To wspaniały człowiek, a działalność jego fundacji widoczna choćby w każdym szpitalu bo wszędzie jest aparatura z serduszkami WOŚP. Szacun dla ciebie za ten wpis. :)

 • ~mlodypolak 2019-01-15 15:59:24

  Ani się nie obejrzymy sprawa ucichnie a Panowie wrócą do pracy, ot, Polska :)

 • ~aponeo 2019-01-15 11:33:20

  Na podstawie tego artykułu nie można nic powiedzieć o tym ilu się urodziło a ilu zmarło mieszkańców Żor.
  Akt urodzenia i akt zgonu wydaje USC MIEJSCA TEGO ZDARZENIA. Redakcja całkiem sprytnie pisze: "na terenie Żor sporządzono 1140 aktów urodzenia". To znaczy, że w Żorach URODZIŁO SIĘ 1140 dzieci. Ilu z nich (a raczej ich rodziców) mieszka w Żorach? Pewno większość, ale na pewno nie wszyscy. Moja córka rodziła się w Rybniku, akt urodzenia wydał USC Rybnik - poszło w ich statystyki.
  Przyszłe mamy spoza Żor również decydują się na poród u nas. A to siostra - położna, a to znajomy lekarz, a to z powodu tego, że "Żory są FAJNE"...
  Tak samo ze zgonami. Np. mamy hospicjum - na pewno nie wszyscy tam są z Żor. W Żorach nie tylko żorzanie umierają. Ale akt zgonu wydaje USC Żory. I tu redakcja błąd popełniła pisząc o " zgonach mieszkańców" ( choć w dalszej części artykułu jest już poprawne stwierdzenie: "liczba zgonów w naszym mieście").
  Jakby to wyglądało - 1140 mieszkańców się urodziło a zmarło 645. No ewenement. Przyrost naturalny genialny.
  Prawda jest taka, że np. w 2017 urodziło się 658 mieszkańców, a zmarło 491. Tu link: https://katowice.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_slaskie/portrety_miast/miasto_zory.pdf
  W 2018 będzie pewno podobnie...
  Takie statystyki są chyba robione po to żeby były...
  Wystarczyło w artykule 1 zdanie dodać, że te dane obejmują nie tylko żorzan. A tak to niedomówienia powstają.

 • ~mimik 2019-01-15 10:27:30

  BIP UM Żory » Komórki Organizacyjne Urzędu Miasta » Wydział Spraw Obywatelskich » Informator wydziałowy » Statystyka » Dane dotyczące ewidencji ludności

  30.XII.2017 - 58.685
  30.XII.2018 - 58.756

  A więc przyrost o 71 osób

 • ~bartekk 2019-01-15 08:28:00

  Z tego co widziałem kondolencje na swoim profilu na facebooku dodał też Pan Radny Grzegorz Książek. Proszę o rzetelne informację na portalu. Pozdrawiam Redakcję i również Ja dołączam się do kondolencji [*]

 • ~gestskoczka 2019-01-15 08:24:28

  Żory to jeszcze senne miasto. Sprzeciw wobec fali nienawiści był manifestowany wczoraj w wielu miastach Polski, w Żorach nie ma organizatorów? Czy Pani Anna Marieta Nowacka, nie mogłaby zorganizować na Rynku takiej manifestacji?

  Jakaś epoka się kończy, Jurek Owsiak odchodzi. Rozumiem Go. Nie rozumiem tych podjudzaczy skorych do dzielenia Polski na lepszy i gorszy sort. Tolerancja musi być w obie strony, inaczej się pozabijamy.

  Chętnie wziąłbym udział w manifestacji wspólnoty. Nie ważne czy obok mnie stałby Polak czy Ukrainiec, żyd czy katolik, gej czy hetero, ważne – byśmy wspólnie manifestowali szacunek dla drugiego człowieka. Na pohybel niektórym politykom i niektórym mediom.

 • ~gestskoczka 2019-01-15 07:48:14

  @młodypolak Przepraszam za mój drugi komentarz. Był zbyt emocjonalny a mało racjonalny. Komentując powyższy artykuł nie można pomylić przyrostu naturalnego z przyrostem rzeczywistym.
  Nie wiem, może się mylę, ale przyrost naturalny to różnica pomiędzy narodzinami a zgonami. Natomiast przyrost rzeczywisty to różnica pomiędzy liczbą zameldowanych mieszkańców powiedzmy w 2017 i 2018 roku.

  W pierwszym moim komentarzy powołałem się na artykuł „Więcej zgonów, mniej narodzin. Rybnik się wyludnia” https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,wiecej-zgonow-mniej-narodzin-rybnik-sie-wyludnia,wia5-3266-39283.html

  Na rybnickiej stronie można było wyliczyć, że przyrost naturalny jest ujemny i przyrost rzeczywisty jest ujemny. Na żorskiej stronie tego nie można wyliczyć, można jedynie stwierdzić że przyrost naturalny mamy dodatni.

  @Arteks, ja cię proszę nie kompromituj się. O ile w pewnych tematach można z Tobą polemizować, to ten tu – twój komentarz to zwykłe brednie byle opluć Żory. Komentując powyższy artykuł, prawda jest taka, że Rybnik się wyludnia a Żory nie wiadomo.
  To co piszesz o defetyzmie i marazmie komunikacyjnym, to bardziej dotyczy Rybnika jak Żor. Możesz się posikać ze złości, ale ja twierdzę że Żory o wiele lepiej się rozwijają jak Rybnik.

 • ~Rej 2019-01-15 00:56:08

  Do czego to doszło... jeszcze w trakcie takiego pięknego święta... jestem załamana, wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich [*]

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w Żorach są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 795