zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2019-07-13 08:23:37

  Nie wiem jaki zakres zadań ma pełnomocnik prezydenta Pani Anna Ujma, ale tzw biały wywiad powinien chyba tam być ujęty. Dziś przeglądałem starsze wydania Dziennika Zachodniego i trafiłem na artykuł Arka Biernata: „ W internecie sesję zobaczysz z opóźnieniem. W słabej jakości” [DZ 05-04-2019] Zacytuję fragment wypowiedzi:

  „Kto choć raz oglądał sesję z Żor musi przyznać, że jakość obrazu (przypominająca transmisje sportowe z lat 80. XX wieku) i dźwięku (nie zawsze można zrozumieć, co poszczególni radni mówią) odbiegają od standardów XXI wieku. Takich problemów nie widać w Jastrzębiu, Wodzisławiu Śl. i Rybniku. Co na to urzędnicy?”

 • ~Mag 2019-07-13 07:23:21

  Wysokie krawężniki w mieście, to nie tylko problem rowerzystów. Wyjście z wózkiem na spacer, to prawdziwy tor przeszkód. Nie wspomnę już o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 • ~Jarek Zientek 2019-07-13 03:54:57

  Kondolencje dla Rodziny

 • ~azan3 2019-07-13 00:51:02

  A jak już zachwalasz pod niebiosa , jak to Ruda Śląska dba o zabytki, to sobie poczytaj , jak bezczelnie niszczy się schrony bojowe OWŚ za zgodą konserwatora zabytków , żeby wybudować kolejny .... blaszak dla jakiejś korporacji, a ty bardzo kochasz takie blaszaki, co nie?

 • ~azan3 2019-07-13 00:43:51

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Arteks 2019-07-12 19:18:15

  Zobacz sobie co Katowice zrobiły z dawną kopalnią Katowice, jak Ruda zadbała o Ficinus czy Kaufhaus, a Bytom jak wyremontował kamienice na Rynku, przedwojenną pływalnię czy linię tramwajową w Łagiewnikach. A Żory?... W czasach Sochy wyremontowano budynek gdzie mieści się szkoła muzyczna o wielkości domu jednorodzinnego... Reszta wymuszona krytyką w komentarzach po 20 latach nic nierobienia przez władze Żor.

 • ~Arteks 2019-07-12 19:10:22

  @azan3 - to ty piszesz same brednie, podtrzymywane przez tony wylanego jadu na innych. Konfrontować możesz moje komentarze - jak ci to wychodzi to sami widzimy. Ja o tym, że przyczyniłem się do pobudzenia waszych niepoważnych władz do tego aby się zajęli rewitalizacją - a ty mnie atakujesz mimo, że każdy kto prześledzi moje wypowiedzi z ostatnich 10 lat przyzna mi całkowitą rację. Jeszcze niedawno wasz prezydent chciał stawiać tężnię, Yatengę i budową kolej linową, a rudery miały być stałą częścią miasta bo wszyscy się do nich przyzwyczaili. Wszyscy poza mną które ciągle się nabijał z tego, że macie tak niewielką spuściznę historyczną, tak mało ciekawych budynków i jeszcze o nie nie dbacie. To ty mi pokaż które miasto na Śląsku ma tyle miejskich ruder co Żory! Ja nie znam drugiego takiego. Kiedyś nawet zwróciłem uwagę na to, że jak ktoś jedzie pociągiem z Kołobrzegu do Bielska to pierwszy dworzec ruderę na który się natknie z okna to właśnie Żory. Poza tym miasta które wymieniłeś od lat rewitalizują byłe kopalnie, kolonie górnicze, wieże ciśnień, miejskie kamienice. A Żory tego nie muszą robić bo tego nie mają. Ale za to mają kilka ruder za które wzięły się pod wpływem ciągłej krytyki. Sami od siebie by tego nie zrobili - może z powodu nieświadomości a może z powodu swojej próżności. Gdzie ty byłeś gdzie sypał się dworzec, młyn czy dworek? W urzędzie na grzędzie? ;)

 • ~gestskoczka 2019-07-11 17:31:37

  Popieram akcję Pani Anny Mariety Nowackiej i Żorskiej Samorządności. Wodę z kranu piję, czasem czystą, czasem z sokiem (z domowych przetworów). Plastykowych „sztućców” nie używam od dawna. Kiedyś znajomi uznali mnie za dziwaka: zaprosili nas na dobre piwko i pieczoną kiełbaskę. Piwo wolałem pić z butelki, nie z plastikowego kubka, a kiełbasę jadłem trzymając w palcach, nie na plastikowym widelcu. Ledwo tolerowałem plastikową tackę, ale nie śmiałem zapytać czy nie mają talerza.

  Popierając akcję Pani Anny Mariety Nowackiej i Żorskiej Samorządności, chciałbym zapytać, czy całkowita rezygnacja z plastykowych butelek nie jest narzucaniem woli innym? Może dobrze byłoby podawanie wody w szklanych dzbankach, i postawienie parę plastykowych butelek dla tych co nie piją „kranówy”?

 • ~luiza 2019-07-11 00:41:49

  Gwoli ścisłości. Odznaczeni zostali wszyscy ratownicy WOPR Żory. Nie tylko pan Małek. I wszyscy oni na to zasłużyli.

 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-07-11 00:08:49

  Chciałbym zobaczyć jak prezydent pije "wodę pitną" z kranu w tym mieście.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wysokie krawężniki w Żorach utrudniają poruszanie się na rowerze?
Oddanych głosów: 360