zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2020-06-25 17:14:59

  Bardzo ciekawa informacja. Do tej pory myślałem że radni PiS są tak samo spolegliwi prezydentowi jak radni z Żorskiego Porozumienia i Waldemar Socha. Że jedynie radni z Żorskiej Samorządności czasem mogą mieć zdanie odrębne.

  Kiedyś Pan Piotr Huzarewicz (i nie tylko On) prowadził blog, i tam można było zajrzeć odrobinkę za kulisy. Teraz nie trafiam na takie relacje żadnego z radnych. Prośba do Redakcji jak coś wiecie na ten temat, to napiszcie.

  Nie wiem jak mam rozumieć tą przepychankę. Zresztą, im bardziej się zastanawiam, tym mniej wiem – a właściwie nie wiem jaki jest zakres kompetencji i obowiązków radnego, a jaki prezydenta miasta. Czy jest to gdzieś podane do publicznej wiadomości? Wybieramy prezydenta miasta, głosujemy na listy radnych, a wiemy na co się godzimy dając im mandat do sprawowania władzy?

 • ~azan3 2020-06-25 16:56:12

  @Arteks - masz rację, z tym wstydem , bo ty go nie masz i nawet nie wiesz, co to wstyd. Gdybyś wiedział, to byś takich głupot nie pisał. Mówisz, że świata nie znam. Nie znasz mnie, to skąd bezczelny typie możesz o tym wiedzieć. Gdzieniegdzie byłem i trochę widziałem , jak już chcesz wiedzieć. Ty za to nie znasz ani świata, ani życia , ani języka polskiego , ani wstydu ;)

 • ~gestskoczka 2020-06-25 14:18:01

  @boblas, może się mylę, ale uważam że Twój ostatni komentarz, cytuję: „Odpowiem zbiorczo dwóm moim przedmówcą.” dotyczy także mnie.

  Jeżeli nie mnie dotyczy, to przepraszam.

  Wydawało mi się, że dość jasno i zrozumiale dla mieszkańca Żor opisałem miejsce, gdzie moim zdaniem jest idealne miejsce na żorskie centrum przesiadkowe. Nie jest ono po północnej, a na południowej stronie torów kolejowych. Pomiędzy ulicami Kolejową a Nad Rudą. Wszystkie autobusy, a szczególnie te podmiejskie i dalekobieżne miałyby dobry dojazd z obwodnicy północnej, nie musiałyby rozjeżdżać Starego miasta. A autobusy miejskie dojeżdżające do dworca PKP nie musiałyby stać przed zamkniętymi rogatkami na przejeździe ul. Dworcowej.

  Stary, zabytkowy budynek dworca PKP po północnej stronie torów byłby po trosze dworcem, a w większości domem kultury dla mieszkańców Kleszczówki.

  Już dziś stanie na przejeździe nieraz się przeciąga, a jeździ znikoma ilość pociągów pasażerskich. A jak dojdzie kolej+ do Jastrzębia, to przejazd będzie więcej zamknięty jak otwarty.

  Poparz na naszych sąsiadów z Rybnika. Kolej miałaby marne znaczenie gdyby dworzec kolejowy wybudowano przy ul Kolejowej zamiast ul. Dworcowej. I jeszcze jakiś „rozsądny inaczej” kazałby zlikwidować przejście podziemne pod torami tak, jak u nas kładkę...

 • ~boblas 2020-06-25 11:33:17

  Odpowiem zbiorczo dwóm moim przedmówcą.

  Rozumiem, że oboje macie wykształcenie budowlane, przestudiowaliście dokumentacje odnośnie terenów na których stoi obecnie remontowany dworzec Pkp tak?
  Czy jednak coś pomyliłem?
  Gdzie byście wsadzili cp? Na tym skrawku trawnika na środku, czy zabralibyście plac który jest równocześnie dojazdem do prywatnej firmy? Bo o ile kojarzę działa tam dalej skup złomu.
  Gdzie zmieścili byście parking dla samochodów czy też rowerów?
  Także jeżeli macie dostęp do takich danych, może jakieś plany to pokażcie, chętnie dowiedziałbym się, że można tam było zrobić coś takiego.

 • ~jasnypieron 2020-06-25 08:06:57

  arteks ale po co prezesom partii, ministrom, wicepremierom samochody skoro za pieniądze podatników ich tyłki, a czasem tyłki ich rodzin , są wszędzie wożone służbowymi limuzynami o czym dowiadujemy się "przy okazji kolejnej kolizji"? Dorzucę podróże samolotami do Rzeszowa, Gdańska,...czy niedawną helikopterową wycieczkę wiceministra Sasina

 • ~jasnypieron 2020-06-25 07:55:56

  "Z uwagi na to, że do tej pory nie zdołano ustalić jego tożsamości"....w całości artykułu nie ma wzmianki o tym kiedy do tego doszło. Ja nie pomogę, ale może komuś data coś by podpowiedziała???

 • ~Arteks 2020-06-24 23:06:27

  Przykładowo politycy którzy nie mają aut: Zandberg, Kamiński, Karczewski, Emilewicz, Gowin. Wielu ma auta ale i tak woli jeździć do Warszawy pociągiem np. często widuję w pociągach na stacji posła Piechę, senatora Piechę, posła Krząkałę, Woś zanim został ministrem jeździł nawet osobówkami (widywali go znajomi).

 • ~Arteks 2020-06-24 23:01:41

  @boblas - coś się gubisz bo jeśli chwalisz się nagrodą - powinieneś też na klatę wziąć sensowność danej inwestycji i to, że ogarnęły ją żule. Oczywiście, że u nas jest więceje meneli - bo dużo ludzi, dużo ławek, dużo skwerów - ich najzwyczajniej przyciąga. W każdym większym mieście zawsze jest więcej meneli niż w mniejszych. @gestkoczka - mądrze piszesz, ja też to doradzałem. Gdyby za transport nie odpowiadał chemik - z pewnością by tak było. Nawet finansowo kiepsko to wygląda bo miasto poza środkami unijnymi musiało dołożyć zarówno do dworca kolejowego jak i do cpk. No ale finanse to też nie jest mocna strona waszych władz więc będziecie mieli dwa punkty obsługi podróżnych - obawiam się, że obydwa będą pustawe. W jednym byłoby zdecydowanie więcej "życia". Co ciekawe jest szansa na Kolej+ i odbudowę połączenia do Jastrzębia więc i tak w przyszłości życie przeniesie się na kolej - tak jak było przez dekady.

 • ~Arteks 2020-06-24 22:48:06

  @azan3 - świata nie znasz, a o wstydzie chcesz coś pisać. Nawet wielu polityków, dziennikarzy, artystów nie ma aut tym bardziej rodziny wielodzietne. Po co auto osobom które wszystko mają na miejscu, a tam gdzie często jeżdżą mają autobus czy pociąg? W Żorach samochód powinien mieć każdy bo to dziura odcięta od świata ale w innych miastach województwa, kraju czy Europy to nie jest konieczne. Ale wróćmy do meitum - co według was spowodowało, że Twinpigs jest inwestycją nietrafioną? Ja uważam, że kiepskie położenie Żor i słaba komunikacja z innymi ośrodkami województwa spowodowały dużo mniejsze zainteresowanie od szacowanego. A wy?

 • ~agel 2020-06-24 20:37:49

  W Żorach zdecydowanie powinien powstać darmowy park wodny dla dzieci. Taki jak np. jest w Rybniku Kamieniu czy w Tychach Paprocany.. To przyciąga, a nie strzelnianki i pokazówki (z całym szacunkiem dla aktorów).. Ile razy można oglądać to samo? Niektóre dzieci się boją huku. A płacić kupę kasy żeby pobawić się w parku linowym, pojeździć na gąsienicy? Ile można? Nuudy...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?
Oddanych głosów: 289