zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-09-13 22:23:49

  @DariuszKos - w innych miastach byłbyś noszony na rękach za to co robisz i od razu znalazłbyś innych społeczników, współpracowników. Niestety Żory są jakimś dziwnych hermetycznym ośrodkiem trochę tak jak jakieś chińskie miasto ze specjalnych stref przemysłowych. Każdy się boi wychylić, ludziom wystarcza praca za najniższą stawkę w jakimś hangarze, bezpłatny transport w pojazdach przypominających auta kurierskie, bar mleczny i karuzela na Rynku przed świętami... Namawiam do wyprowadzki. :D

 • ~Arteks 2019-09-13 22:18:18

  @azan3 - zobaczymy czy kordula zwróci uwagę na twój nieustający jad, hejt i niegrzeczne odzywki i to prawie w każdej dyskusji. Cały ty. Jesteś z siebie dumny? Żory będą lepsze dzięki temu? ;)

 • ~Arteks 2019-09-13 22:15:37

  @azan3 - grzeczna wymiana poglądów kończy się w momencie kiedy pojawiasz się ze swoim hejtem - tak jest niestety zawsze. Skąd się biorą u ciebie te ciągłe złe emocje? Społecznicy proponują walkę o nowoczesny transport, władze Żor chcą coś co było akceptowalne w realiach upadku ZSRR i PRL... W GOP które jest cywilizacyjnie bardziej do przodu nawet Inter zlikwidował niektóre linie. Po prostu nikt tym nie chce jeździć mając do wyboru Elfa, Solarisa, Mercedesa czy Twista. I wcale mnie to nie dziwi. Czy Polacy nie zasługują na większy komfort? @gestskoczka - relację Gliwice-Wisła/Cieszyn/Bielsko będzie można w przyszłości przedłużyć do lotniska w Pyrzowicach. Projekt realizacji odbudowy kolei pasażerskiego do lotniska wkrótce się rozpocznie. Będzie tam można dojechać zarówno od strony TG jak i od strony Zawiercia.

 • ~agel 2019-09-13 22:00:02

  @arteks wolałabym żeby dziecko do Gliwic jeździło busem. Z prozaicznego powodu - mamy kawał drogi do dworca PKP w Żorach, zanim się dostać autobusem podmiejskim na dworzec PKP, czekać na pociąg, to już się jest w połowie trasy busem do Gliwic. Co do kolei to żałuję że nie ma wielu połączeń dalekobieżnych, ale mój żal wynika z troski o innych. Sama korzystam z auta pomimo zagrożeń na drogach, które wymieniałes..

 • ~Arteks 2019-09-13 21:40:34

  @gestskoczka - cieszę się, że przekonujesz się do kolei bo kiedyś tak nie było. W twoim rodzinnym regionie też jest progres. Był okres kiedy stacja w Legnicy zamierała - niedawno wznowili ruch po wielu latach na linii w kierunku Lubina. Szkoda, że widać u ciebie mimo wszystko u ciebie taki żal, pomieszany z nostalgią i lekką zazdrością... Co masz na myśli "rachityczne"? 24 pociągi w każdą stronę z Rybnika do Katowic i z powrotem? To całkiem dobry standard jak się popatrzy na tabele w Polsce. Z plotek jakie słyszałem - będzie jeszcze więcej od nowego rozkładu. Pewnego rodzaju niesprawiedliwością dziejową jest to, że wszyscy się składamy na kolej w podatkach - a niektórzy mieszkańcy w mniejszym stopniu mogą korzystać z tego dobrodziejstwa niż inni. I choćby dlatego warto popierać inicjatywy takie jak ta petycja, w której społecznicy podpierają się prestiżem większych miast - ale najbardziej zależy im na mniejszych miastach, których głos jest w stolicy regionu słabo słyszalny. Mało kto w Katowicach wie gdzie są Żory, Knurów czy Strumień. A tam też mieszkają podatnicy, też mieszkają turyści, dojeżdżający do pracy, niepełnosprawni itd. Jestem przekonany, że gdyby do Żor był sprawny dojazd z GOP - Miasteczko Westernowe odwiedzałoby dużo więcej osób. Niestety tam gdzie nie ma sprawnego transportu - jest turystyczna mizeria bo turyści jednodniowi czy rowerowi wybierają miejsca gdzie można dojechać pociągiem.

 • ~agel 2019-09-13 21:31:46

  Panie Kos, ja osobiście Panu współczuję nerwów. Słyszałam kiedyś taką sentencje - do sądu idzie się po wyrok, niekoniecznie po sprawiedliwość. Potwierdzają to historie różnych skazańców, uniewinnionych po latach..

 • ~gestskoczka 2019-09-13 21:27:28

  Z Jastrzębia przez Żory autobus lub bus powinien jechać – moim zdaniem – na lotnisko. Do Gliwic znacznie lepsze byłoby połączenie kolejowe.

  Uważam, że gdyby uruchomiono by trasę kolejową łączącą Gliwice z Bielsko-Białą, to lepiej przez Strumień niż przez Pszczynę ze względu na marny, pojedynczy tor. Na takiej trasie liczy się czas przejazdu, nie oglądanie suszeckiej hałdy. Na trasie Pszczyna – Żory – Rybnik powinien kursować pociąg osobowy, zatrzymujący się na wszystkich stacjach.

  Połączenie kolejowe Gliwice – BB przez Rybnik – Żory, powinno być szybkie i kursujące z częstotliwością co 60 minut lub częściej. To ważna trasa na mapie połączeń wojewódzkich, ale obawiam się że w centralistycznym układzie władz, jak władza jest w Katowicach, a połączenie nie dotyczy Katowic, to z punktu widzenia takiej władzy ma małe znaczenie. To znaczenie może jedynie wzrosnąć, gdy władza usłyszałaby gromki głos z miast zainteresowanych tym połączeniem.

 • ~Grzegorz Grze 2019-09-13 20:48:57

  Ktoś wgl redaguje teksty umieszczane na portalu czy to tak na szybko co kto napisze to wrzuca jako artykuł?

 • ~gestskoczka 2019-09-13 20:43:16

  Mnie też Kapeny nie przeszkadzają. Mało tego, uważam, że Kapeny na linii 01 i 02 są idealne, ale ze względu na częsty tłok w autobusach, powinno się zwiększyć częstotliwość. Innym rozwiązaniem, aby zastąpić Kapeny dużymi autobusami, to trasa tych linii musiałaby być zmieniona. Zamiast środkiem osiedli Pawlikowskiego i Sikorskiego musiałyby jeździć ul. Okrężną – a to mieszkańcom tych osiedli mocno by się nie spodobało. A busy do Katowic (jak nie ma połączenia kolejowego z czasem przejazdu 30 min.) mnie się podobają. Ilość kursów do Katowic mamy tak dużą, że ten twój Rybnik – licząc połączenia kolejowe i busy – to blado wygląda.

  A władza Arteksie jest wszędzie taka sama. Arogancja władzy jest odwrotnie proporcjonalna do świadomości społecznej. To znaczy, im głupsze i potulne społeczeństwo, tym bardziej arogancja władzy rośnie. A im większa świadomość jest w społeczności, tym bardziej poziom arogancji spada i nie pomoże ani ZOMO ani WOT.

  Zgadzam się z Tobą że na kolej trzeba stawiać, nie na busy. Władze metropolii myślą, marszałek myśli, jak wymyślą projekt przyślą. Gdyby nie te rachityczne parę połączeń kolejowych Rybnika z Katowicami, to powstałoby dwutorowe bezkolizyjne, szybkie połączenie Katowic z naszymi miastami. A tak to jesteśmy jak te małpy w ZOO – jedne czegoś się domagają, a drugie zamiast pomóc, to się śmieją, bo ochłap im wystarcza.

 • ~Arteks 2019-09-13 20:02:10

  @agel - a chciałabyś aby twoje dziecko jeździło na politechnikę busem lub autem, autostradą na której prawie codziennie są wypadki, niektóre śmiertelne? A co ciekawe na Śląsku nie było w ostatnich 30 latach ani jednego wypadku kolejowego w którym zginąłby pasażer pociągu. Naprawdę zdecydowanie bardziej warto walczyć o pociągi. Lepiej patrzyć na rozwój kolej i na zachodzi i brać od nich przykład niż od sowietów w których tak jak w Żorach króluje przeżytek w postaci marszrutki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 8