zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2019-03-11 16:35:28

  Zadłużenie indywidualnych gospodarstw domowych jest problemem. W dużym stopniu problemem społecznym. Ja przez kilka lat byłem członkiem zarządu PKZP na kopalni, widziałem te problemy. Niektórzy nie potrafią wyjść z tej zaciskającej się pętli. A władze, które są na naszym utrzymaniu, zamiast tworzyć odgórnie pomoc – i tu nie chodzi o spłacanie indywidualnych zadłużeń – nie widzą problemu.

  Władze w ogóle nie widzą problemu z zadłużaniem nas bez naszej wiedzy. Nie piszę tu o zgodzie, bo ci, co oddają ważny głos w wyborach do Rady Miasta i do Sejmu godzą się na zaciąganie nieznanych im zobowiązań w ich imieniu, prawdopodobnie bez świadomości, że to zadłużenie MY będziemy spłacić wraz z odsetkami.

  Zadłużenie Polski, to oficjalne wraz z ukrytym, liczone jest już nie w miliardach, a w bilionach. Nie chciałbym, by Polska poszła śladem gminy Ostrowice.

  Potrzebna jest ustawa sejmowa zabraniająca władzom pochodzącym z wyboru zaciągania zobowiązań na czas dłuższy niż mają mandat do sprawowania władzy. O zobowiązaniach na czas dłuższy, powinni decydować tylko i wyłącznie ci, co będą te zobowiązania realizować. Czyli, w referendum lokalnym dla zobowiązać władz lokalnych, w referendum narodowym dla zobowiązań rządowych.

 • ~mlodypolak 2019-03-11 12:14:43

  Statystycznie mamy na Śląsku najwięcej przedsiębiorców, możliwe, że stąd to przełożenie.

 • ~Rej 2019-03-11 12:12:58

  Faktycznie nie pierwszy raz słyszę o dokonaniach tego Pana i gratuluję podejścia do pracy i zasad. Policjant z powołania!!

 • ~Tomasz Śmietana 2019-03-10 14:01:14

  na wyciagu bankowym pisze gdzie byla platnosc. jesli to sklep internetowy to adres wysylki jesli sklep stacjonarny - monitoring dodatkowo na sprzet agd ciezki wystawiana jest faktura ...

 • ~gestskoczka 2019-03-09 13:08:42

  Zastanawiam się, jaki to biznes robi GeoVelo. Rowery stosunkowo drogie, koszt utrzymania i satelitarnego namierzania też, a wypożyczanie stosunkowo tanie.

  Ciekawe ile nas to kosztuje rower miejski, szczególnie tych co na rowerze nie jeżdżą, lub jeżdżą na własnym. Mam pod ręką artykuł z Dziennika Zachodniego z września 2018 roku dotyczący rowerów miejskich w Bielsku-Białej. Miasto ogłosiło przetarg i ponownie wygrała ta firma co wypożyczała rowery wcześniej. Ale odwołała się firma która nie wygrała przetargu, zarzucając rażąco niską cenę. Cytuję fragment tekstu: „Z dokumentów przetargowych wynikało że Next-Bike zaproponowała 3,65 mln zł, a BikeU 2,79 mln zł.” Dwa czy trzy miliony dopłaty, a przecież użytkownicy też płacą za wypożyczenie.

  Jak to jest w Żorach? Bajeruje się nas piękną perspektywą, a pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają. Ja nie jestem dżentelmenem i zastanawiam się, czy władze żorskie po cichu nie dopłacają GeoVelo tak jak dopłacają MZK. Bilet na 101 z DA na Bajerówkę (do trzech przystanków) kosztuje 1,2 zł jak ktoś ma e-bilet, jak nie to u kierowcy 4,20. Ale wydatki MZK są tak wielkie, że trzy czwarte pokrywają nasze miasta, a jedna czwarta to wpływ z biletów. Gdyby nasze miasta nie dotowały MZK, to bilet do trzech przystanków, np. DA – Bajerówka kosztowałby 4,80 zł, a dalej na strefę czy na ul. Gajową bilet kosztowałby 9,60 w jedną stronę.

 • ~minges 2019-03-07 15:17:57

  jasny - wpierw poczytaj, zainteresuj się, co to jest - jak piszesz - "szkoła branżowa zawodowa". Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by obok liceum działała tam inna szkoła (przypomnę Ci, że jest to Zespół Szkół, więc logiczne, że składa się z więcej niż jednej szkoły). Inne żorskie technika mają się dobrze. Nie wiem czy zauważyłeś, ale "Miarka" oferuje całkiem inne kierunki kształcenia niż choćby "Tischner", "Budowlanka" czy CKZiU - żadne się nie dublują. I nie zestawiaj szkoły branżowej z technikum - inny jest cel kształcenia w każdej z nich, inny jest poziom trudności. Zamiast cieszyć się, że młodzież ma naprawdę duży wybór zdobycia dobrego wykształcenia, na poziomie, to biadolisz. Idzie wiosna, uśmiechnij się człowieku.

 • ~Kasia:) 2019-03-07 13:19:28

  Internet teraz bardzo dużo daje :)

 • ~Kasia:) 2019-03-07 13:12:09

  To aż zabawne co ludzie są w stanie zrobić!

 • ~juliusiekk 2019-03-07 12:53:27

  Bardzo fajnie!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 776