zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Adalbert 2019-12-20 15:46:14

  "Renowacja" murów obronnych w 2020 r.? Przecież to miało być zakończone 30 września, później 29 listopada 2019. Byłem tam ostatnio. Dramat. Pieniądze wyrzucone w błoto. Nie pierwszy raz w Żorach.

 • ~boblas 2019-12-20 13:29:06

  @Arteks - nie pisz, że nowych ponieważ w warunkach przetargu pisze jak byk, że mogą być autobusy wyprodukowane po 2014! Jak byś się zagubił to przypomnę Ci, że mamy 2019 a już za niedługo 2020, więc te Twoje "nowe" autobusy mogą mieć i 6 lat, a wiesz ile przebiegu rocznie robi taki autobus miejski?
  A tak do poczytania wkleję ci poniżej link, gdzie Żory znajdują się wśród miast przyszłości a nie tam Rybnika.....
  http://www.zory.pl/aktualnosci/89-aktualnosci-komunikaty/3460-%C5%BCory-w%C5%9Br%C3%B3d-miast-przysz%C5%82o%C5%9Bci-w-rankingu-financial-times.html

  Poczytaj, zamiast ciągle siedzieć i pisać te same brednie, w dodatku jak już poruszyłeś temat budżetów miejskich, to ciekawe jak Rybnik sobie poradzi z tą dziurą.
  Wiesz jakie będą rozwiązania? Zapewne kredyty, a ile brakuje w kasie? Macie mieć mniej o 110 mln zł, dodatkowo wisi nad wami widmo spłaty pobranego podatku od wyrobisk górniczych, to jest kolejne 60 ml zł.
  Już po raz kolejny ci napiszę, belki w swoim oku nie widzisz....
  Pozdrawiam

 • ~azan3 2019-12-20 12:43:07

  @Arteks- baranku, jak nie umiesz polskiego i nie umiesz nic mądrego i obiektywnego napisać, to zamilcz. Jest takie przysłowie: "mowa jest srebrem, milczenie złotem" Żenada

 • ~Arteks 2019-12-20 09:02:56

  @pikapl - mieszanie kogoś z błotem to właśnie troling. Na żorskim portalu nie szukam posłuchu, ani tym bardziej akceptacji tylko edukuję Żorzan. Prędzej czy później takie argumenty jak ten, że Socha wydaje 4x więcej kasy rocznie na banki niż na transport publiczny - zrobią wrażenie. Może się tym zainteresują jakieś media? Może Żorzanie którzy podróżują w warunkach urągających wszelkim standardom, zaczną o tym rozmawiać i się buntować? A rybniczanie właśnie na święta dostali informacje o kolejnym zakupie nowych autobusów, tym razem na gaz. https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,w-2020-pojawia-sie-w-rybniku-gazowe-autobusy,wia5-3266-43112.html :D

 • ~pikapl 2019-12-20 00:00:36

  Witam.
  Proszę nie karmić trolla.
  Ten cały @Arteks jest mieszany z błotem przy okazji jakiejkolwiek wypowiedzi na rybnickich forach przez swoich "ziomków". Dlatego zdesperowany szuka posłuchu i akceptacji na forach żorskich. W swoich wypowiedziach stara się zgrywać alfę i omegę ale:
  1) nie mieszka w Żorach
  2) nie korzysta z BKM
  3) nie zna poziomu życia w naszym mieście
  Jak najpierw znajdzie posłuch i szacunek u swoich współbratymców z miasta Rybnik to dopiero jego głos na temat Żor będzie czymś więcej niż szukanie atencji.
  Pozdrawiam.

 • ~Arteks 2019-12-19 12:23:22

  @jasnypieron - finanse Rybnika są w dobrych rękach i nie muszę się o nie martwić. Zmniejszenie dochodów jest powiązane z decyzjami polityków, a największe inwestycje będą nadal realizowane. Finanse Żor są w kryzysie od lat i nie ma to związku z reformą szkół - tylko z kiepskimi władzami które. Marnują kasę na obsługę zadłużenia zamiast poprawić wygodę podróżowania swoich mieszkańców. Ostatnio stanem żorskiego zadłużenia i chowania go po miejskich spółkach zaniepokoiła się RIO. Ja przestrzegam i informuję mieszkańców - ty tylko hejtujesz jak jakiś próżniak. @azan3 - mnie nie obchodzi czy ty chcesz czytać moje komentarze czy nie - baranku. Zależy mi, żeby czytali je rozsądni Żorzanie i w końcu przyznali jak są kiwani przez swoje władze. Będę powtarzał do skutku. Wasze rozrzutne władze wydają 16 mln na obsługę długu, a na komunikację miejską tylko 4,4 mln. Skutek jest taki, że Żorzanie mają mało kursów, zbyt mało pojemny tabor, gruchoty w BKM.

 • ~jasnypieron 2019-12-19 11:14:05

  arteks zajmij się chłopie długami i problemami Rybnika, bo one już przerastają problemy Żor. Dochodzi do tego, że będziecie oszczędzać m.in. nawet na wodzie w fontannach, a takie rybnickie "eldorado" ciągle przedstawiałeś w komentarzach. A ty uparłeś się i na tym wyświechtanym przykładzie od 5 lat pitolisz ciągle to samo...

 • ~azan3 2019-12-18 22:46:07

  @Arteks- czy ty rozumiesz, co się do ciebie pisze? Nie odpowiadaj na moje komentarze, bo to nic nie da. Poza tym napisz mi, co darmowe jest wspaniałe? i znów obrażasz ludzi, tekst typu "kiedy żorzanie zaczną myśleć" to żenada i nietakt. kiedy ty zaczniesz myśleć. Nawiasem mówiąc żorzanie pisze się z małej litery, matołku. Tego też nie wiesz, co? gdzie byli twoi rodzice, jak trzeba było cię wychować?

 • ~azan3 2019-12-18 22:41:45

  @agel- wstyd to jest to, co tu wypisujesz i nie masz nawet klasy , żeby przeprosić, to jeszcze zaczynasz mnie obrażać, bo piszesz, że jestem jak okupant. Co to za język? Wskaż mi, gdzie na piałem, że promuję trucie, gdzie. Nie grzeszysz ani kulturą ani rozumem. Powiedz mi, gdzie były kolejne rządy od kilkudziesięciu lat, które po czśści winne są tego, że byliśmy i jesteśmy truci. Od ponad 70 lat co najmniej truł nas przemysł, transport i sami się truliśmy papierosami, a teraz nagle rządy się obudziły i promują nagonkę i dyktat. Więc nie pisz, zę ludzie są mordercami, tylko kochana nasza cywilizacja i rządy po drugiej wojnie światowej. I wiesz, co, napisałaś, że niech ten kto mieszka w domu i nie stać go na inne ogrzewanie niż węglowe , to niech idzie do bloku- to jest zachowanie dyktatora. Łatwiej będzie , jeśli ty wyjedziesz ze Śląska, taniej będzie i prościej niż exodus tysięcy ludzi do bloków jak sie to wyraziłaś. Poza tym kiedyś już obiecałaś , że wyjedziesz. Umiesz tylko obiecywać, czy coś jeszcze?

 • ~gestskoczka 2019-12-18 19:01:57

  Na deskach scen warszawskich, krakowskich czy łódzkich jest duży tłok. A może by tak Pan Jakub Gola stworzył teatr w Żorach? Wzorem Piotra Wiśniewskiego, który w budynku dworca kolejowego Katowice Piotrowice stworzył Teatr Żelazny. Spektakle i dla dzieci i dla dorosłych, scena kameralna, ale fajnie to funkcjonuje.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 272