zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Dariusz Kos 2019-04-19 11:33:29

  @jasnypieron... znów się pan myli co do skuteczności policji w sprawie nakładania mandatów za spalenie śmieci. Otóż zgodnie z prawem każdy może odmówić wejścia na posesję funkcjonariuszom policji. Bez zgody właściciela posesji lub zarządcy albo nakazu sądowego/prokuratorskiego policja nie może wejść na teren prywatny. Natomiast upoważnieni przez organ gminy urzędnicy mają prawo wchodzić na teren prywatny w sprawie kontroli ochrony środowiska bez zgody właściciela. Niewpuszczanie ich na teren podlega osobnej karze -właśnie na podst. ustawy Prawo ochrony środowiska. Dlatego w innych miastach to straże miejskie lub urzędnicy nakładają kary za tego typu czyny, a nie policja.

 • ~jasnypieron 2019-04-19 11:04:12

  panie Kos jakoś się zbytnio ani UM, ani policji nie spieszyło jak Żory dotknęła katastrofa(x2) ekologiczna!! Ludzie dzwonili i po czasie dowiedzieli się, że "Polacy nic się nie stało", to po co znów gdziekolwiek dzwonić???....przeprosi pan za te potężne lekceważenie ludzi i zaniedbania, (za nie swoje zaniedbania). Poza tym chyba policja jednak jest skuteczniejsza od urzędników UM, a może się mylę?

 • ~Dariusz Kos 2019-04-19 10:14:07

  Każdy przypadek łamania prawa dotyczącego ochrony środowiska należy zgłosić do właściwego urzędu gminy, powiatu, województwa. Tak stanowi prawo, a dokładnie ustawa - Prawo ochrony środowiska. Tym wszystkim komentującym i dziwiącym się dlatego ma się dzwonić do UM Żory w takich sprawach, jak opisano w artykule, polecam najpierw przeczytanie chociaż art. 379 ustawy Prawo ochrony środowiska, zanim zrobią z siebie publicznie idiotów wypisując bzdury.
  Organem kontrolnym w przypadku spalania śmieci przez osoby fizyczne jest w Żorach prezydent miasta i upoważnieni przez nich urzędnicy - tak stanowi art. 379 prawa ochrony środowiska. Karę także nakłada w takim przypadku prezydent miasta. Dlatego tam gdzie jest straż miejska mandaty wystawia ona, bo ma do tego ustawowe upoważnienie właśnie z art. 379.
  To co anonimowi komentatorzy: przeprosicie pana Marcina za swoje nieuctwo?

 • ~jasnypieron 2019-04-19 08:34:22

  gestskoczka....napisałeś: "Mnie się wydaje że w urzędzie (i nie tylko) są sprawy pilne, bardzo pilne, "...wymień chociaż jedną z aż tak pilnych spraw, chociaż jedną!!! Co do tego zgłoszenia, to trzeba było zwrócić się od razu do policji, a chociażby po to, żeby jakiś "pseudopomocnik" typu gestskoczka nie robił z ludzi debili...

 • ~Zenon Stuchlik 2019-04-19 07:52:14

  Tylko zlikwidowanie rejonizacji ,karty nauczyciela i wprowadzenie bonu oświatowego może przynieść jakiekolwiek rozwiązania z których skorzystają dzieci i nauczyciele same płace które też muszą wzrosnąć o minimum 50 % sprawy jednak nie załatwią

 • ~agel 2019-04-19 00:33:18

  pewnie zostanę zjedzona tu na forum, ale... moim zdaniem dla Żor jest bardzo korzystny układ osobowy sił rządzących. Prezydent miasta i wicemarszałek/eks wiceprezydent miasta. Takie znosząco znające się siły, więc patrzące sobie na ręcę, porządkujące.. Poczekajmy na to co dobrego pan Kałuża zrobi dla naszego miasta, nie krzyczmy. Moim zdaniem on chce zrobić dużo dobrego ponieważ jest lokalnym patriotą (prawdziwy Ślązak). Ja nie jestem Ślązaczką, ale cieszę się że mamy wicemarszałka z Żor.

 • ~agel 2019-04-19 00:18:29

  Nie rozumiem całego "gdybania" w tym temacie.. Gdyby Pan Marcin vel petent byłby taki zadowolony z obsługi, jak to ujęła pani Ujma, to jakim cudem byłby napisany niniejszy artykuł? To nie jest artykuł pod tytułem "o szczęściu petenta". Jeżeli UM jest instytucją monitorującą czystość powietrza, to znaczy że Pan Marcin wybrał dobry numer telefonu (na centrali mają być dobrze zorientowani, która komórka czym się zajmuje i z nią łączyć).
  Jeżeli petent dzwoni i mówi, że są palone śmieci to jaki problem dla UM posłać tam natychmiast drona, pojechac autem a nie trochę grać na zwłokę (nie wszyscy używają smartfony żeby od razu posłać maila ze zdjęciem).. Trzeba dbac o zdrowie społeczeństwa, bo niektórzy mają ciezkie alergie na te wszystkie smrody, chemie... i kto im zwróci pieniądze za leki, za życie? ci ktorzy palą śmieci? oj nie, ci to oszczedzają..

 • ~gestskoczka 2019-04-18 16:56:59

  Bezrobocie w aglomeracji śląskiej nie jest – tak myślę – problemem. Problem może jest w mobilności ludzi, chęci do pracy. Małżeństwo z czwórką dzieci (4 x 500+) do tego jeszcze jakieś zapomogi i idzie wyżyć. A jak jeszcze będzie krowie 500+ co pan Kaczyński obiecał, to żyć nie umierać. Stać będzie rodzinę nawet na utrzymanie samochodu.

  Mobilność ludzi jest spora. Nieraz idę spacerkiem wokół nowo powstałych zakładów na strefie koło Pawlikowskiego. Chodniki są porobione, można spacerować. Przechodzę koło takich zakładów jak Woobotech, Jelux, Schutz, Sekonix i widzę na parkingach samochody w większości spoza Żor. Z Jastrzębia, z Rybnika, powiaty – pszczyński, rybnicki, cieszyński, wodzisławski.

  Nie zrozumiałe są duże różnice w procentowym bezrobociu pomiędzy miastami Katowice a Chorzów czy Bytom. Jest dobra komunikacja, co stoi na przeszkodzie by więcej mieszkańców Bytomia dojeżdżało do Katowic. Mój syn kilka lat pracował w Katowicach, ale znalazł lepiej płatną pracę bliżej Żor.

 • ~gestskoczka 2019-04-18 15:57:21

  Mnie się wydaje że w urzędzie (i nie tylko) są sprawy pilne, bardzo pilne, i takie, którymi urzędnik zainteresuje się ewentualnie – z nudów.

  Myślę że większość mieszkańców nie wie, gdzie się zwrócić z konkretną sprawą. Tu się zwracam do Pani Anny Ujmy z prośbą, aby w jednym z najbliższych wydań Kuriera Żorskiego zrobić poradnik petenta (przepraszam za wyrażenie) . Na przykład, gdzie zgłaszać problem „kopcącego komina” lub skargę na BKM – oraz w jakiej formie dokonać zgłoszenia, by było skuteczne.

  Nie ma co się dziwić urzędnikom, większość jak może, to odłoży sprawę. Aby tak się nie stało, dobrze jest problem zgłosić na piśmie, a na kopii poprosić o potwierdzenie przyjęcia (z datą).

 • ~gestskoczka 2019-04-18 15:53:12

  A co ze stadionem lekkoatletycznym przy SP13 znowu w odstawkę?

  Pan Wojciech Kałuża.
  W ostatnich wyborach postanowiłam oddać ważny głos – normalnie na listy partyjne nie głosuję – i postawiłem krzyżyk przy jego nazwisku. Gdybym wiedział że zmieni partię (i to nie chodzi że na PiS, ale na każdą inną), to by nie miał mojego głosu. Czuję się oszukany. Pan Wojciech Kałuża ma szansę zrehabilitować się, gdy doprowadzi do bezpośredniego połączenia kolejowego Żor z Katowicami. Gdzieś przeczytałem że odbudowa połączenia do Orzesza miałaby kosztować 200 milionów zł. To jest w kompetencji Urzędu Marszałkowskiego. A pieniądze mają. Przeznaczają ponad 200 milionów na renowację Parku Śląskiego. A moim zdaniem połączenie kolejowe Katowice-Żory-Jastrzębie jest ważniejsze nawet dla Katowic, bo to setki samochodów mniej w centrum.

  @zbyszek54 rozumiem Twoje oburzenie, ale takie przeskoki są normalne w nienormalnym systemie. Wyborcy powinni żądać cofnięcia mandatu i nie tylko dla Kałuży, ale każdego aroganta który lekceważy swoich wyborców.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak często korzystasz z oferty Muzeum Miejskiego w Żorach?

Oddanych głosów: 55