zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-01-02 23:33:48

  Nie chcesz pracować w niedzielę, to zmień pracę.

 • ~gestskoczka 2019-01-02 19:13:40

  Zakupów nie robię ani w niedziele ani w dni robocze. Jest to mi obojętne czy niedziela handlowa, czy kościelna.

  Ale nie jest mi obojętne, że ta klerykalno-prawicowa ideologia rozdziela ludzi na dwa sorty. Sort pierwszy to pracownicy sklepów, którzy do tej pory pracowali w niedziele, a teraz ustawowo będą mieć wolne. Sort drugi, to pracownicy którzy pracowali w niedziele i będą nadal pracować.

  Ideologia wprowadzając zamknięcie sklepów w niedziele motywuje, że niedziela powinna być dla rodziny. ZGODA. Ale policjanci, pracownicy stacji benzynowych, kina, pogotowia, kolei nie mają rodzin? Mają rodziny, ale to II sort. Ich nie dotyczy walka o wolne niedziele dla rodziny.

  Gdyby ustawodawcy chcieli traktować wszystkich równo, wprowadziliby ustawę, że każdy pracownik ma ustawowo dwie wolne soboty i niedziele w każdym miesiącu. To nie znaczyłoby że dwie niedziele w miesiącu nie ma patroli policyjnych, pogotowie i kolej nie działa. Byłoby prawdopodobnie większe zatrudnienie.

  Od dłuższego czasu obserwuję że rządzący (nie tylko PiSowcy, ale i poprzednicy) konstytucję traktują wybiórczo. Fakt, że wszyscy są równi wobec prawa do ONYCH nie przemawia, bo to ONI stanowią prawo.

 • ~gestskoczka 2018-12-28 17:22:20

  Widać że władze planują dalsze zadłużanie. Więcej wydamy jak zbierzemy do wspólnej kasy.

  Nadal odwracamy się od kolei. Miliony na renowację dworca kolejowego, ale to – moim zdaniem – psu na budę. Na stacji kolejowej, z roku na rok będzie coraz więcej pociągów. Być może za kilka lat będą również pociągi do Katowic. Im więcej pociągów, tym częściej i dłużej będą zamknięte rogatki.

  Uważam, że dworzec kolejowy, kasa i przystanek autobusowy powinny powstać od ulicy Kolejowej. Powinna być odbudowana kładka nad torami z zejściem na perony. Pieniądze które RM przeznacza na centrum przesiadkowe przy Męczenników Oświęcimskich, powinny trafić na rozbudowę stacji kolejowej i budowę tam centrum przesiadkowego przy ul. Kolejowej. To byłoby rzeczywiste centrum przesiadkowe.

  I jeszcze taka osobista uwaga. Wielu ludzi złości centralizm. Bogacenie się centrum kosztem prowincji – „warszawka” to symbol arogancji. Na os. Pawlikowskiego mamy jedną instytucję centralną – Miejską Bibliotekę Publiczną, ale żorskich centralistów to uwierało. Może ktoś zaplanował, że ten budynek świetnie się nadaje na mieszkania socjalne...

 • ~Józef Brzozowski 2018-12-28 16:41:14

  Pytałem radnych na Fb (Wirtualne Żory – oznaczając ich nazwiska), co oznacza pozycja „budżet obywatelski”. Najwyraźniej mnie ola...hmm, zapomnieli. Może tu ktoś wyjaśni. Przecież budżet obywatelski poległ w boju, po przegłosowaniu „remont basenu w Roju”. Czy to ma być reaktywacja budżetu obywatelskiego, czy pod tą pozycją zaplanowano środki na co innego.

  Kilku radnych się zmieniło, ale zadłużanie miasta nadal jest prowadzone. Wydatki większe od dochodów – moim zdaniem skandal.

 • ~Damian Kazimierczak 2018-12-21 04:26:26

  Dlaczego zawsze na święta dzieją się nieszczęścia :-(

 • ~jasnypieron 2018-12-19 10:08:14

  gestskoczka.....najważniejsze, że ktoś wezwał pomoc i człowiek został URATOWANY!!!

 • ~gestskoczka 2018-12-18 19:20:13

  @szaffka, też się zdziwiłem tym, ale potem uznałem, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie rozumiem dlaczego wezwano straż pożarną a nie pogotowie ratunkowe, które jednak potem chyba ktoś wezwał, skoro to pogotowie nie strażacy odwieźli nieprzytomnego do szpitala.

 • ~gestskoczka 2018-12-18 18:39:40

  Widać że dla posłów konkordat ważniejszy od konstytucji. Konstytucja nakazuje traktować wszystkich równo, ale co tam konstytucja, ważne że Episkopat łaskawszym okiem na ONYCH spojrzy.

  Ktoś, kto ma etat – nawet ateista – cieszy się z wielkich piątków, trzech króli i z tych wszystkich katolickich świąt, bo ma wolne od pracy.

  Ktoś, kto pracuje na dniówkę – nawet katolik – z takich dodatkowych dni cieszy się umiarkowanie. Bo wie, że o te dniówki będzie mieć pomniejszoną wypłatę. A rodzinę trzeba wyżywić.

  Gospodarka jest a-religijna. Każdy dodatkowy dzień wolny jest kamieniem w trybach. Idealnie jest gdy praca i produkcja jest od poniedziałku do piątku, lub od poniedziałku do poniedziałku – regularnie, beż takich kamieni w trybach jak świąteczne dni ustawowo wolne od pracy.

  Uważam, że te wszystkie dni wolne od pracy poza sobotami i niedzielami są niekonstytucyjne. Bo, nie traktuje się wszystkich jednakowo. Powinna być ustawa likwidująca – nie święta, ale – wszystkie dni świąteczne wolne od pracy. Dająca w zamian 10 dni „świątecznych” w roku każdemu pracownikowi do wybrania po wcześniejszym zgłoszeniu pracodawcy. Taka ustawa byłaby i konstytucyjna i sprawiedliwa. Traktowałaby wszystkich jednakowo, a gospodarkę pozbawiłaby kamieni w trybach. Początkowo, byłaby kumulacja wolnego w takie dni jak 24 grudnia, 1 stycznia, puchar świata czy olimpiada, ale wcześniej zgłoszone u pracodawcy, więc pracodawca wiedziałby, czy w takie dni jest produkcja czy tylko konserwacja lub remanent.

 • ~zeus12345 2018-12-18 16:46:42

  a gdzie zorek rolnik bo tez mamy pola wokol zor

 • ~Adam Wryński 2018-12-18 14:30:33

  ~minges nie kwestionowałem wolnego dnia dla urzędników UM Żory. Chodziło mi o treść artykułu (widzę, że już została zmieniona) z której w pierwotnej wersji można było zrozumieć, że w związku z zarządzeniem Szefa KPRM UM Żory też ma w wigilię dzień wolny.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w Żorach są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 774