zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~boblas 2019-11-05 12:06:06

  @Arteks - Ty to jednak inteligencją nie grzeszysz.
  Artykuł opisuje kwoty za usługi komunalne a Ty wyjeżdżasz znów z komunikacją miejską. Byle by coś napisać, byle by nie zapomnieli.
  Byle by mówili, nie ważne jak ale żeby mówili.
  Jak już zacząłeś ten temat, to powiedz mi co Rybnik ma lepszego w USŁUGACH KOMUNALNYCH (celowo napisane dużymi literami, żebyś trzymał się tematu), że mieszkańcy tego twojego zacnego miasta płacą aż 1000 zł więcej?
  Aż tyle kosztuje korzystanie z komunikacji miejskiej w Rybniku i możliwość dojazdu na cmentarz czy do pracy?
  Jeżeli tak, to wychodzi na to, że jeden przejazd.kosztuje 9,25 zł, to w Rybniku na komunikacji miejskiej jeżdżą jakieś wypasione autobusy z szampanem i kawiorem dla pasażerów?

 • ~Arteks 2019-11-05 11:33:07

  Żory zyskują punktów dzięki darmowej komunikacji - ale nikt nie analizuje jak kiepska jest to komunikacja. Na dworzec się nie dojedzie, na cmentarz nie dojedzie, do pracy się nie dojedzie... Wychodzi na to, że można tylko dojechać do pustego Centrum Przesiadkowego oraz jak komuś się nudzi to może sobie dla zabicia żorskiej nudy pojeździć za darmo między blokami... Przy okazji, kilka dni temu na onet był ciekawy artykuł o wykluczeniu komunikacyjnym, odcinaniu miast od kolei Olgi Gitkowskiej. Autorka jako przykład na skalę ogólnopolską fatalnej jakości podróżowania podaje przykład popołudniowych przepełnionych busików z Katowic do Cieszyna jadących przez Żory. Wymowne nie?

 • ~gestskoczka 2019-11-05 10:55:32

  Myśliwi, jak muszą organizować polowanie zbiorowe, niech polują na siebie nawzajem.

  Las jest wspólny, zarówno zwierząt jak i ludzi. Może nie jest mordercą ten co zabija zwierze z głodu, by się najeść i wyżywić rodzinę – takie są prawa natury. Natomiast ten, co poluje na zwierzęta z przyjemności jest mordercą. Nie mam szacunku dla myśliwych.

 • ~Kamil Grzeszczak 2019-11-05 07:31:43

  Żory opłata prawie 2800, Warszawy opłata 3000. Brawo...

 • ~Asia Asia 2019-11-03 19:54:59

  Uważam, że centrum handlowe powinno było powstać już dużo wcześniej. Większość sklepów które mają być w galerii, rzeczywiście jest już w naszym mieście, jednak są one mniejsze, słabiej zaopatrzone. Zresztą robienie zakupów jeżdżąc z jednego końca Żor na drugi jest mało wygodne.

 • ~gestskoczka 2019-11-02 08:06:34

  A mnie ta nazwa „łaziszczanin” – podoba się.

  Nie podoba mi się jedynie pisownia. Bo łaziszczanie, żorzanie, gdańszczanie to Polacy, i powinno się pisać dużą literą.

  Jestem stary dziad i mam gdzieś purystów ortograficznych. Będę pisać: Łaziszczanie, Żorzanie, Gdańszczanie.

  @zbyzsek54, prościej tak napisać. Ale ja dumny jestem bardziej z określenia „Żorzanin” (choć imigrant), jak „mieszkaniec Żor”.

 • ~gestskoczka 2019-11-01 20:33:48

  @Adalbert, pisząc o mentalności chłopa pańszczyźnianego nie miałem Ciebie na myśli, nie oburzaj się. Dam Ci konkretny przykład: rozmawiałem na wiosnę z mieszkańcem ul. Słowackiego. W tamtym roku podciągnęli im rurki CO i każdy mógł się podłączyć. Ten co mi to opowiadał podłączył się. Zapłacił za przyłącze i był na początku zadowolony. Ale kilku jego sąsiadów się nie podłączyło. W domu miał czyściej i wygodniej, ale za oknem nadal smród od sąsiadów, którym to podłączenie się nie opłacało i nie musieli się przyłączyć. Powtórzę to jeszcze raz, co pisałem już w komentarzu: „Dlatego mam żal do władz miasta, że ładując pieniądze w rury CO nie wprowadzili obligatoryjnego przyłącza dla wszystkich mieszkańców, zapewniając darmowe przyłącze i pomoc w uzyskaniu kredytu na ocieplenie domu. Więcej by to nas kosztowało, ale ten rejon zrobiony byłby kompleksowo.”

 • ~zbyzsek54 2019-11-01 10:46:38

  cóż to za słowo"łaziszczanina",nie prościej było napisać pijanego mieszkańca Łazisk????

 • ~Adalbert 2019-11-01 07:24:01

  agel i gestskoczka, a co ten znajomy robi źle, jaka mentalnośc? Czy piec kupił i zamontował nielegalnie? Czy węgiel jest legalnym paliwem sprzedawanym do palenia i ogrzewania domów.
  Jeżeli z powodu zmian klimatycznych mamy problem ze smogiem, to zakazac sprzedaży pieców i węgla, a stare wymienic na koszt państwa. Jeżeli ktoś się nie zgodzi, to wtedy krytykowac.

 • ~Dariusz Kos 2019-10-31 15:04:13

  @Józef Brzozowski: Co do Kredytu dla PWiK, to formalnie nazwa kredyt zarezerwowana jest prawem tylko dla pożyczek, które przyznaje bank. Każda inna forma pożyczek, czy zaciągania zobowiązań nie może tak być nazwana. Wodociągi dostaną osobne pożyczki na sieć wodociągową bodajże z WFOŚiGW w Katowicach.
  Natomiast kwestia wykupienia udziałów przez Narodowy Fundusz z Warszawy: Wodociągi, jako spółka z o.o. wyemitują nowe udziały za łączną kwotę 27,5 mln zł i te wszystkie nowe udziały za tę kwotę kupi NFWOŚiGW z Warszawy, będzie je miał przez 5 lat do 2024 roku. Od 2025 roku żorskie wodociągi będą co roku odkupować od Funduszu część tychudziałów i je umarzać, aż do wykupienia wszystkich udziałów, które teraz kupi Fundusz. Tak ma być skonstruowana umowa wg. oświadczenia prezesa PWiK Żory. I znów: formalnie jest to "inwestycja kapitałowa", jednak zobowiązanie do wykupienia udziałów przez wodociągi stanowi de facto jakąś formę pożyczki. Przedziwnymi instrumentami finansowymi się już na świecie handluje, zatem to też taki "instrument finansowy o charakterze zobowiązaniowym". Radni na Komisji Budżetowej wczoraj, przed sesją chcieli wiedzieć, ile będzie to kosztować i się okazało, że to tajemnica, bo trwają negocjacje. Nic nie wiadomo o tej umowie. Nie wiadomo zatem do końca na jakich warunkach finansowych Rada Miasta wyrazi zgodę na ten deal z NFOŚiGW. Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych zawsze pierwszeństwo w nabyciu udziałów sp. z o.o. mają ich udziałowcy, w tym przypadku Gmina Miejska Żory, zatem jeśli wodociągi nie wykupią od Funduszu udziałów zgodnie z umową, ten zwróci się do Gminy o wykup. Co do bandyckich warunków, to nie wiadomo nic o tych warunkach, nie wiadomo także czy są bandyckie. To jest najgorsze, że radni mają głosować nad czymś w ciemno. Gdyby chodziło o sam zakup przez NFOŚiGW udziałów bez jednoczesnej transakcji odkupu po jakimś czasie tych udziałów to sytuacja byłaby inna. W takim przypadku, to jest zaciąganie zobowiązania bez znajomości treści tego zobowiązania. A tyle się pisze i mówi, by czytać to co drobnym druczkiem.

  Co do nazwy ulicy to tu jest protokół z komisji rady miasta: http://www.bip.zory.pl/?p=document&action=show&id=63587&bar_id=27446

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 996