zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Bronisław Zabielski 2019-06-17 23:39:27

  Dałem minus za publikację,bo w żadnym zdaniu nie jest napisane ,że chodzi o pływanie.Myślałem że to zawody w stawianiu głupich kroków.

 • ~Rej 2019-06-17 11:17:18

  Reasumując na szczęście nikomu nic się nie stało, ale jestem pełna podziwu reakcji służb!!!

 • ~jasnypieron 2019-06-17 08:12:46

  Szanowna Redakcjo: powtórzę: " Po 20-minutowej przerwie w obradach Rada Miasta omawia projekt budżetu na 2019 rok"....cały projekt, czy fragmenty, czy.....skoro " omawia projekt budżetu na 2019 rok"...to można odnieść wrażenie, że całego i jakby od początku. Gdyby było to precyzyjniej napisane nie czepiałbym się...Pozdrawiam

 • ~gestskoczka 2019-06-16 09:56:14

  @Kombajnista. Piszesz: „… ja staram się śledzić wszystkie sesje, bo na tym polega wg. mnie społeczeństwo obywatelskie - śledzić ale i przede wszystkim rozumieć to co się dzieje,” Szacunek.

  Chciałbym zapytać – jeżeli można – czy to śledzenie jest na sali plenarnej, czy w domu przed komputerem. O ile to drugie, to co robisz by zrozumieć sens, pomimo zagłuszania. Bo w tym wypadku, śledzenie to przede wszystkim aktywne słuchanie i analiza tego co się słyszy, i łączenie z tym, co się ma w magazynie pomiędzy uszami. Ja chciałbym śledzić przed monitorem posiedzenia Rady Miasta. Też uważam że społeczeństwo obywatelskie polega na partycypacji, czyli świadomym zarządzaniu swoją gminą osobiście, lub przez przedstawicieli. Niestety, nie możemy decydować osobiście (w referendum), ani przez swoich przedstawicieli – bo radni nie są przedstawicielami wyborców (tak uważam), a partii PiS lub komitetu wsparcia prezydenta Waldemara Sochy, lub Żorskiej Samorządności. Radni nie zależą od wyborców mandatem.

  Mnie ciekawi, czy są jakieś sposoby na poprawę dźwięku przez odbiorcę. Podobno w latach 60. ubiegłego wieku ludzie znali takowe, by z większym zrozumieniem odbierać zagłuszane przez służby specjalne Radio Wolna Europa.

  Tobie się marzy, aby to nasze "społeczeństwo obywatelskie" się do edukowało trochę. Ja kiedyś czytałem, że w społeczeństwie, w wysokim stopniu obywatelskim, to około 20% obywateli się udziela i partycypuje w życiu gminy, reszta ma inne priorytety. Nie wiem czy w Żorach można naliczyć choć 1%. Dojście do tych 20% to daleka droga, a na niej wiele przeszkód.

 • ~piszczel 2019-06-15 22:51:58

  Ale to w końcu będzie staw czy basen? Jeszcze niedawno przekonywano mieszkańców, że staw to najlepsze rozwiązanie. A przy okazji - rozpoczął się kolejny gorący sezon w którym spragnionym kąpieli mieszkańcom władze proponują obrzydliwy Śmieszek albo piękne baseny u sąsiadów albo wannę w mieszkaniu.

 • ~Redakcja tuŻory.pl 2019-06-15 20:50:08

  @jasnypieron - Radni omawiali projekt budżetu na rok 2019 ponieważ zostały do niego wprowadzone zmiany:

  14.54 - Po 20-minutowej przerwie w obradach Rada Miasta omawia projekt budżetu na 2019 rok.

  15.04 - Zmiany w projekcie uchwały budżetowej na 2019 rok zostały przez radnych jednogłośnie zatwierdzone.

  Pozdrawiamy!

 • ~Kombajnista 2019-06-15 00:13:51

  no właśnie... nie znacie procedur... ja staram się śledzić wszystkie sesje, bo na tym polega wg. mnie społeczeństwo obywatelskie - śledzić ale i przede wszystkim rozumieć to co się dzieje, rozumieć, że samorząd działa w ramach polskiego prawa i wydaje uchwały w ramach polskiego prawa. Czasami czytając komentarze o tym co radni i prezydent powinni robić, to mam wrażenie, że większość ludzi nie wie w jakim kraju mieszka, jaki mamy ustrój oraz o tym jakie uprawnienia mają prezydent/burmistrz/wójt i radni. Kurcze, to jest dramat! Marzy mi się, aby to nasze "społeczeństwo obywatelskie" się do edukowało trochę. Czasami czytając komentarze tu czy na fb mam wrażenie, że niektórzy naoglądali się strażnika teksasu i się im kraje mylą. Po za tym tak sobie myślę, po co startować do sejmu czy na stanowisko prezydenta RP, jak wg. komentarzy nad wszystkimi nimi jest prezydent Żor ;)

  Wcale się nie dziwię, że ludzie tak łatwo dają się manipulować "faktami prasowymi" czy wypocinami z powyrywanymi z kontekstu paragrafami...

  Na koniec chciałem pogratulować panu Huzarewiczowi bardzo trafionej i merytorycznej wypowiedzi. Serdeczne pozdrowienia!

 • ~Kombajnista 2019-06-15 00:00:57

  @mlodypolak

  myślę, że problemem nie jest sama budowa a ilość zezwoleń, pozwoleń i innych papierowych bzdet, które UM musi spełnić aby móc zacząć budować... + przetargi itd itp... no i pewnie środki na to nie małe pójdą stąd taki długi czas realizacji (przesunięcia w budżecie, rozłożenie środków na lata itd) ... cieszę się, że coś się ruszyło, szkoda, że aż 3 lata trzeba będzie czekać, no ale oby tylko sprawnie poszło i nic się nie opóźniło już.

 • ~mlodypolak 2019-06-14 15:23:17

  Jestem ciekawy (prawdziwie, nie ironicznie) jakie miejsca w Żorach są na tyle interesujące w kontekście przyrody, że warto dla nich robić wycieczki i je omawiać, aczkolwiek do pomysłu raczej nie ma co się przyczepiać - dobra inicjatywa dla rodzin i osób starszych!

 • ~mlodypolak 2019-06-14 15:21:28

  Nie żebym się czepiał, ale podejrzewam, że gdyby władze naprawdę chciały to postawiły by cały kompleks w ciągu maksymalnie jednego roku... Pozostaje czekać i liczyć, że kompleks będzie wyglądał chociaż w połowie tak jak na wizualizacji, bo wiadomo jak to bywa ze zderzeniem oczekiwań i rzeczywistości.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wysokie krawężniki w Żorach utrudniają poruszanie się na rowerze?
Oddanych głosów: 254