zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2020-06-18 14:38:04

  @jasnypieron – miej świadomość, nie jesteś anonimowy. Za to zdanie, cytuję: „Masz jeszcze jakieś "naleciałości" ze współpracy ze służbami, że potrzebujesz nazwisk???” i wcześniejsze obelgi możemy się spotkać w sądzie. Nigdy nie współpracowałem ze służbami. Jeszcze raz zobaczę jakąś obelgę pod moim adresem z Twojej strony, spotkamy się w sądzie. Ja ostrzegam tylko raz.

  Gdy pisałem „Chciałem wiedzieć kto podjął decyzję.” nie chodziło mi o nazwiska tylko o to, czy ta decyzja jest władz Aquarionu czy prezydenta miasta. Bezpłatne poniedziałki to nie był pomysł Aq., tylko prezydenta miasta. To nasze pieniądze są przekazywane na prowadzenie takich akcji. Mam chyba prawo wiedzieć jak są wydawane?

 • ~jasnypieron 2020-06-18 09:23:47

  gestskoczka: "Nałożony przepisami reżim sanitarny, dotyczące m.in. ograniczenia liczby osób przebywających w Parku Wodnym Aquarion sprawia, że program „Bezpłatne poniedziałki dla mieszkańców” musi zostać zawieszony. O jego wznowieniu będziemy informowali na naszej stronie"....wcześniej masz, że źródłem jest UM i.....czego tu nie rozumiesz? Masz jeszcze jakieś "naleciałości" ze współpracy ze służbami, że potrzebujesz nazwisk??? W myśl "ideologii": dajcie mi nazwisko, a paragraf się znajdzie? No liczę, że tak to jednak nie działa, choć dziwnie się to czyta! Poza tym gdzie ja cokolwiek "wykrzyczałem"?

 • ~piszczel 2020-06-17 22:32:26

  Dalej niech władze miasta je betonują i dalej niech się nie dba o czyszczenie studzienek.

 • ~Mag 2020-06-17 16:46:56

  Dziękuję Pani Kasiu. Dzięki Pani ulica wygląda wspaniale. Miło się spaceruje. Oby powstawało więcej takich miejsc.

 • ~gestskoczka 2020-06-17 15:54:49

  @jasnypieron, widzę postęp z Twojej strony, bo nie ubliżyłeś mi i nie porównałeś do @Arteksa. Co prawda nadal nie przeczytasz uważnie, nie zrozumiesz, ale swoje musisz wykrzyczeć. Idziesz w dobrym kierunku, staraj się czytać uważnie, a zrozumienie przeczytanego tekstu przyjdzie.

  Ja nie miałem pretensji o to że nie będzie bezpłatnych poniedziałków. Chciałem wiedzieć kto podjął decyzję. Coraz częściej zwracam uwagę na sposób przekazywanej informacji. Może mam kompleksy, ale oburza mnie przekaz „ex cathedra” informacji – jak do ciemnego luda stojącego pokornie ze zgiętym karkiem i z czapką w garści.

 • ~jasnypieron 2020-06-17 09:09:16

  gestskoczka.....aż tak Cię boli fakt, że za darmo przepoconego po weekendzie tyłka nie umyjesz???

 • ~gestskoczka 2020-06-16 16:24:30

  Okolice przystanku Bajerówka w kierunku os. Sikorskiego to coraz piękniejsze, zadbane miejsce. Pozazdrościć. Niestety, przejście z Bajerówki na os. Pawlikowskiego jest tak, jak było kilkanaście lat temu – ciemno, buro, nieprzyjemnie. Kiedyś były zebrania z mieszkańcami na os. Pawlikowskiego, ale to historia. Ostatnie podobno było w 2017 r. Podobno. Temat cywilizowanego przejścia na Bajerówkę z os. Pawlikowskiego był w latach wcześniejszych poruszany kilkakrotnie. Ja nawet zwracałem się do trzech radnych o pomoc w tej sprawie. Jeden mnie całkiem olał (zapomniał odpowiedzieć), drugi odpisał grzecznie że poruszy to na sesji RM. Nie wiem czy była mowa, bo jakość dźwięku z transmisji była fatalna. A trzeci mi odpisał, cytuję: „ (…) informuję, iż proponowana przez Pana droga przechodzi przez prywatne posesje. Dlatego też, zgodnie z żorskim geoportalem droga ta przechodzi przez teren, który jest własnością osób fizycznych a nie miasta. Miasto w takim przypadku nie ma prawa ingerować w prywatną własność Mieszkańców. W związku z tym konieczne jest by przejście zostało takie jakie jest.” Pisownia oryginalna. Radny ten (mieszka na os. Sikorskiego) nawet nie wie, że to przejście jest też na terenie prywatnym, dlatego miasto nie może go oświetlić.

  A mnie chodziło, by miasto wykupiło pomiędzy posesjami 3-4 metrowy pas ziemi na przejście tak jak to było w latach 80.

  To miło czytać że w innych dzielnicach coś się robi w ramach budżetu obywatelskiego, przykro tylko że os. Pawlikowskiego traktowane jest po macoszemu.

 • ~gestskoczka 2020-06-14 17:34:10

  Informacja typowa dla epoki feudalnej: Pan powiedział jak ma być i koniec. Nie będzie się pan tłumaczył przed chamstwem.

  Ja chciałbym jednak wiedzieć, kto podjął decyzję o zawieszeniu bezpłatnych poniedziałków. Czy to władze miasta, czy Aquarionu. Te pieniądze które Aquarion dostawał z kasy miasta za dwie godziny bezpłatnych wejść w poniedziałki, to nie były pieniądze pana feudała, ale nasze - mieszkańców. W kinie są bezpłatne poniedziałki na jeden określony seans a też mają określone zaostrzenia, w Muzeum Miejskim również, więc proszę Redakcję – jak podajecie jakieś informacje to piszcie: „kto, co, jak i dlaczego”.

  W moim rozumieniu taka powinna być rola mediów – informować, nie ogłupiać.

 • ~gumiber 2020-06-12 20:15:35

  Ciekawe czy pomyślano o działkowiczach, praktycznie na całej długości ul. Okrężnej powinien być pas parkingowy. Parkowanie w rejonie działek na całej długości jest bardzo utrudnione.

 • ~gestskoczka 2020-06-12 17:19:25

  Rozbudowa oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, zmodernizowanie i doposażenie Medycznego Laboratorium Diagnostycznego, tomograf komputerowy. To są potrzebne inwestycje. Ale też bardzo potrzebny jest – a zaraza (COVID-19) to uwypukliła – sanepid w Żorach.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 256