zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Adalbert 2019-02-27 22:26:09

  Ciekawe czy pochwaliliśmy się także tym, że to "cudo" udało się nam wybudować raptem w 7 lat za prawie 2,5 mln dolarów. Znajomy z pracy był przez kilka lat przekonany o tym, że jest to wejście do przejścia podziemnego pod dwupasmówką. W tym roku go uświadomiłem i upewniłem, że nie jest to nasze ostatnie słowo chociaż karuzelę ciężko będzie przebić. Liczyłem na tężnię, ale chyba już zapał nie ten co dawniej, bo coś ucichło.

 • ~Arteks 2019-02-27 19:21:13

  @boblas - zauważ, że szanuję punkt widzenia także innych osób które mają coś do powiedzenia w tym twój czy @gestskoczka. Ale twoje pytanie to moim zdaniem nie była podpucha tylko jednak leczenie kompleksów. Bo jeśli przykładowo Libeskind został zaproszony przez architekta który projektował Muzeum Ognia to nie odwiedził też tysięcy innych miejsc w Polsce z ciekawą architekturą. Gdyby chciał zobaczyć tylko ciekawsze obiekty na Śląsku - musiałby tu spędzić tydzień, a na sam Rybnik poświęcić cały dzień. Przyznam rację, że obiekt ten jednym może się podobać, innym nie ale trochę ożywił żorskie nudne "drogi i rozjazdy" - jak to dyplomatycznie określił wybitny architekt. Przynajmniej jest o czym dyskutować bo wcześniej nie było. ;) @gestskoczka - słaby argument z tym TZR bo po 1 dyskutujemy o architekturze, a w kontekście funkcjonalności i bryły to obiekt wybitny - piękny dominant centrum maista, po 2 w dużej mierze służy przedstawieniom teatralnym - nawet premierowym czy imprezom teatralnym o znaczenie ogólnopolskim, po 3 jeśli według ciebie teatr bez grupy teatralnej nie jest teatrem to czy można w jakikolwiek sposób łączyć ogień z muzeum? Pomyśl teraz logicznie.

 • ~boblas 2019-02-27 17:41:53

  @gestskoczka - żeby była jasność, chyba że źle napisałeś.
  Mój post nie był skierowany do @jasnypieron i nigdy go nie podpuszczałem.

  Nie chcę wchodzić w żadne dziwne układy i proszę abym nie był łączony
  w jakieś takie dziwne układy.

 • ~gestskoczka 2019-02-27 17:33:40

  @A. Widzisz Pałac Kultury i wiesz że to Warszawa. Widzisz spodek i wiesz że to Katowice. Widzisz Muzeum Ognia i wiesz że to Żory.

  Ty jak zwykle najpierw komentujesz potem czytasz (jak masz czas). Ja staram się (przynajmniej) myśleć. Gdzie w Rybniku masz gmach teatru? Do tej pory byłem przekonany że w Rybniku, tak jak w Żorach nie ma teatru. Owszem, od dawna jest budynek zwany „Teatrem Ziemi Rybnickiej”, ale w na takiej zasadzie megalomani w Żorach (też by się znaleźli, tak jak w Rybniku) mogliby nazwać MOK „Teatrem nad Arkadami”. Dyrektor tego „Teatru” występował w kilu sztukach, na moje oko nie gorzej od zawodowych aktorów. Ale MOK to nie teatr, tak samo jak Scena na Starówce. Pomimo że często są spektakle zarówno zawodowych aktorów, jak i miejscowej elity teatralnej.

  @@jasnypieron z boblasem cię podpuszczają, a Ty, stary wyga dajesz się nadziać na haczyk...

 • ~boblas 2019-02-27 17:31:59

  @Arteks - zacytuję Ci coś: "We wtorek, 26 lutego o godzinie 12:30 słynny architekt przyjedzie do Muzeum Ognia w Żorach. Zostało ono wybrane jako jeden z kilku najciekawszych budynków w Polsce, które Daniel Libeskind odwiedzi w ramach projektu związanego z 100 rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości."
  To z innego portalu, więc proszę Cię, nie szukaj już na siłę dziwnych argumentów które potwierdzają tylko Twój "jedyny słuszny" punkt widzenia.
  Nad wyborem pewnie pracowało wielu ludzi, którzy mają o tym pojęcie i wykształcenie w tych kierunkach, więc według Ciebie oni się mylą?

  Natomiast jakoś widocznie wymienione przez Ciebie budowle w Rybniku, zostały pominięte, czyżby dlatego, że nie spełniały tych wymagań?
  Proszę Cię nie ośmieszaj się i nie broń już ze wszystkich sił Rybnika, nie krytykuj Żor, daj sobie już spokój. Wszystko co chciałeś już powiedzieć powiedziałeś, powtarzasz się ze wszystkim i nic ciekawego już nie wnosisz do dyskusji.
  Żory idą swoją drogą i będą nią szły, czy Ci się to podoba czy nie, koniec i kropka.

 • ~Arteks 2019-02-27 13:52:51

  @boblas - oczywiście, że się wypowiem skoro nalegasz. To jest ekscentryczny budynek dlatego on może robić wrażenie na kimś kto go zobaczy pierwszy raz jakieś. Kierowcy na niego podobno narzekają "bo oślepia" - efekt jest odwrotny od "wow". Natomiast ja bym polemizował z tym architektem który twierdzi, że budynek nawiązuje do ognia bo przecież nie projektowano go jako Muzeum Ognia tylko jako miejski pawilon powitalny. W trakcie budowy jak brakło kasy i media obśmiały ten pomysł, wymyślono nową funkcję - niemniej dziwną. Jakby zaproszono go do Rybnika to moglibyśmy mu pokazać tyle miejsc, że zabrakłoby mu czasu... Wymienię kilka unikalnych obiektów. Ze staroci: zamek, bazylika, gmach Juliusza, zespół szpitala psychiatrycznego, gmach szkoły muzycznej, modernistyczny gmach szkoły mechanicznej, z industraliów i obiektów dziwnych: Kopalnia Ignacy, jedyny w Polsce Szyb Basztowy Szymański, jedyny w Polsce tego rodzaju przystanek kolejowy wbudowany w nasyp Rybnik Paruszowiec, akweduktowy Most Zamysłowski - który PKP uważa za jeden z najciekawszych w Polsce(!), z czasów współczesnych: FocusPark, Domy Sąsiedzkie (reprezentowały Polskę na wystawie architektonicznej), dom igloo, a z ciekawostek z czasów PRL gmach Teatru czy okrąglak. @jasnypieron - każdy kopcący dom jaki zobaczy Liebeskind to cywilizacyjna porażka Polski i Śląska. @gestskoczka - to tylko świadczy jak słabym miastem w architekturze są Żory bo każde inne miasto może się pochwalić wieloma ciekawymi obiektami z przeróżnych czasów, różnych stylów, różnego pochodzenia i różnej wielkości. A Żory tylko jednym obiektem który kontrowersyjny ale może też trochę ekscentryczny zarazem. Funkcjonalnością wszystkich wokoło śmieszy i powiększa deficyt spółki która się nim zajmuje. Jego wygląd wcale nie jest powodem przyciągania doń turystów.

 • ~gestskoczka 2019-02-27 13:28:13

  Lubię patrzyć na ten obiekt, często przez pryzmat maszyny umieszczonej na rondzie Huloki. Szczególnie wieczorem, jak odbija się zachodzące słońce.

  Myślę że ten budynek jest takim wizerunkiem Żor, jak spodek w Katowicach czy Pałac Kultury w Warszawie.

 • ~jasnypieron 2019-02-27 08:14:18

  "Światowej( zawężonej do rybnickich Nowin) sławy "znafca" i ekspert od wszystkiego zrównoważonego" czyli arteks zwiedzai poznaje w końcu na rowerze oczywiście kolejne dzielnice światowej sławy Rybnika i węszy, węszy....gdzie i komu wylatuje dym z komina i jako wzorowy obywatel i mieszkaniec podzieli się tą wiedzą z.....

 • ~boblas 2019-02-26 17:10:06

  @Arteks - wypowiesz swoje zdanie na ten temat?
  Nawet tak sławny architekt potrafi docenić tą konstrukcję....
  Czy odwiedził też Rybnik?

 • ~gestskoczka 2019-02-26 17:00:35

  W moim zrozumieniu tekstu, komentarz eksperta ekonomisty nic nie wyjaśnia, a jest podobny do wypowiedzi krytyków pisowskich. „Jest tragicznie bo rządzi PiS”. Jak oPOzycja dorwie się do władzy będzie podobnie.

  Deficyt budżetowy oznacza, że więcej się wydaje jak ma się dochodu. Stąd jest coraz większe zadłużenie, zarówno na szczeblu rządowym jak i samorządowym. Nie godzę się, aby rządzący państwem i miastem zaciągali w moim imieniu zobowiązania na czas dłuższy niż mają mandat do sprawowania władzy. Na koniec kadencji władzę powinni przekazywać następcom bez zobowiązań.

  Nieodpowiedzialny przed wyborcą polityk żeruje na głupcach którzy na niego głosują. Obieca to, co głupcy chcą usłyszeć, potem, by zrealizować obietnice za 40 mld, zabierze nam 50-60 mld zł w różnych dodatkowych opłatach i ukrytych podatkach.

  Ja podatki i inne ciężary narzucone przez ONYCH muszę ponosić, bo to ONI ustanawiają prawo. I nie piszę tu tylko o rządzącej partii PiS, ale PO, SLD też były tak samo aroganckie jak kiedyś PZPR. Żal mi tylko, że społeczeństwo godzi się na ubezwłasnowolnienie na rzecz ONYCH. Robią co chcą i nie ponoszą konsekwencji.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 775