zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-09-12 10:48:39

  @DariuszKos - życzę ci powodzenia w odwołaniu. Kilka dni temu na rybnik.com.pl pisało, że trener żużlowców został uniewinniony za nazwanie jednego z byłych zawodników "perfidną ruską świnią", a ty masz zapłacić 500 zł za zadanie pytań odnośnie spółki... Przeprowadź się do Rybnika. To byłby skok do lepszej ligi miast i przede wszystkim poznałbyś smak życia w normalnym mieście. Nie bez wad ale z jawnością informacji i bez użerania się z jakimiś dziwnymi spółkami czy bucami w urzędzie. Na pewno lepiej by ci się tu żyło niż w zaściankowych Żorach w których ludzie akceptują bylejakość, marnotrastwo i marazm w wielu dziedzinach życia. U nas tego nie ma. Burza jest nawet z powodu jakichś żab i wybudowania stawu, który okazał się niepotrzebny w tym miejscu. Ludzie patrzą na ręce władzom miasta. Kiedyś nawet prezydent musiał pozbyć się współpracownika po tym jak media po nim pojechały.

 • ~Arteks 2019-09-12 10:39:14

  Żory w wielu dziedzinach przypominają Białoruś i tamtejsze realia... Wolność słowa niemile widziane, jawność informacji o finansach trzeba załatwiać przez sądy, sarkazmy i pytania są traktowane jak szkalowanie, po mieście błąkają się marszrutki i białoruskie(!) złomy autobusowe MAZ. Żory nie przypominają europejskiego miasta z żyjącym centrum, ładnymi kamienicami i gmachami - ale takie ruskie socrealistyczne miasto w którym najważniejszą rolę odgrywają bloki, a centrum składa się z biednych kamieniczek-stodółek. Wokół osiedli szerokie prospekty przy których budują się w chaosie różne niskie budyneczki też przypominają wschodni styl urbanistyczny. Niezbyt normalne finanse miasta w których toleruje się stałe straty miejskich spółek, długi. Budowanie niepotrzebnych budynków takich jak Centrum przesiadkowe trochę na zasadzie - zastaw się a postaw się - też przynosi na myśl wschodnią mentalność. Żory to taka dziwaczna enklawa na mapie Polski!

 • ~agel 2019-09-11 22:15:58

  Ja jako laik mogę zadać wścibskie pytanie. Konkretnie kiedy ww spółka złamała prawo? Czy zawsze? System 0-1. Łamała - wygrana, nie łamała - przegrana w sądzie. Tak mi podpowiada racjologikum.

 • ~gestskoczka 2019-09-11 16:53:02

  Zacytowane pytanie nie wygląda dobrze. Jedno zdanie wyrwane z całości, cytuję: „Czy Zarząd Nowego Miasta zawsze musi łamać prawo, nawet regulaminy korzystania z mediów społecznościowych?”, wskazuje, że temu Zarządowi często się zdarza łamanie prawa. Ale wskazuje także na to, że pytający wie o wcześniejszym łamaniu prawa – pytanie czy zgłosił to do prokuratury? Tak ja to rozumiem.

  Fakt, że skazany się nie zgadza z wyrokiem i chce się odwołać do instancji wyższej jest dla mnie zrozumiały.

  Sąd nakazał publikację wyroku w Biuletynie Informacji Publicznej. Rozumiem że do wyroku będzie dołączone pisemne uzasadnienie tego wyroku (na razie było ustne), oraz krótkie wyjaśnienie skazanego. Bez tych dwóch dodatków może mieć efekt zastraszający obywateli. Audiatur et altera pars.

  Inna sprawa. Słyszałem, że były problemy z dostępem do informacji ze strony gospodarujących pieniądzem publicznym odnośnie jawności. Uważam, że wszystkie spółki i podmioty korzystające z miejskich pieniędzy powinny mieć obowiązek raz w roku przedstawić społeczeństwu sprawozdania z działalności. Tak samo władze miasta. Wszystkie te zobowiązania i kredyty zaciągnięte w ciągu roku w imieniu mieszkańców, winny być przedstawione i uzasadnione. Przedstawione albo w Kurierze Żorskim, albo na łatwo dostępnej stronie w internecie.

  Uważam że przestajemy być społeczeństwem mentalnie feudalnym, a stajemy się społeczeństwem obywatelskim, świadomym tego że GMINA ŻORY – TO MY - MIESZKAŃCY.

 • ~azan3 2019-09-10 21:40:11

  I co to za prawo, jak gościu dostał zakaz prowadzenia samochodu, a on ma to gdzieś i beztrosko po pijaku sobie dalej jeździ. Co chwilę pełno takich podobnych informacji. A potem tragedia gotowa.

 • ~azan3 2019-09-10 21:33:30

  "Drogi na pół wieku"- kolejna propaganda przed wyborami. Ao tych "złodziejach" to od 1989 roku słyszy się cały czas. To jakaś paranoja narodowa

 • ~azan3 2019-09-10 21:29:49

  A to ciekawe, bo jak przejeżdżałem Wiślenką po 12.00 to się paliło, a wy piszecie , że przed 14.00 to było. Chociaż 12.00 to w sumie też przed 14.00, dziwne macie określenia na czas w redakcji ;)

 • ~azan3 2019-09-10 21:25:20

  Arteks ty jak zostajesz wyprowadzony z równowagi, to piszesz jeszcze większe bzdury. Miałem ci nie odpisywać, ale na brednie trzeba reagować. Po pierwsze to już naprawdę żałosny tekst z twojej strony, ze do meneli można się przyzwyczaić, naprawdę żenada, trzeba być ułomnym, żeby coś takiego palnąć. Nie zadawaj mi bezczelnie pytań, bo sam na pytania nie odpowiadasz, postaw sobie lustro i sam siebie pytaj. Piszesz, że w Rybniku ( a może od teraz należałoby zmienić nazwę na Żabnik albo Żulnik ), doszło do procesów urbanistycznych. Tak doszło do procesów urbanistycznych i miasto jest teraz jeszcze bardziej ściśnięte i zatłoczone w centrum z kopcącymi domami. Tego chcieliście? Jakbyś umiał logicznie myśleć, to byś zauważył, że Żory rozwinęły się od czasów pruskich właśnie na południe z infrastrukturą , a nie w stronę dworca. Do lasu miały się rozwijać? Pisząc, że od czasów pruskich Żory się nie rozwinęły zaprzeczasz sam sobie, ale znając ciebie i twój analfabetyzm, to chyba nie masz pojęcia, kiedy były czasy pruskie , więc ci wybaczam. A kopcących chatek jest więcej w Rybniku (Żabniku) niż w Żorach, już nawet statystycznie rzecz biorąc. Tak zwane centrum przesiadkowe choć z mankamentami to nie są zmarnowane pieniądze. Trzeba być idiotą, zęby nie zauważyć plusów tej inwestycji, nawet , jeśli to tylko dworzec autobusowy. I nieprawda, że zawsze my mieszkańcy bronimy nawet wbrew rozsądkowi Żory i żorskie władze. Wystarczy trochę poczytać komentarzy na tej stronie. Aha, zapomniałem, że ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
  Naprawdę jesteś takim fanatykiem, że musiałeś jeszcze dopisać drugi komentarz o tej niby aferze z metanem? Jakbyś doczytał ze zrozumieniem, to byś wiedział, że to może być burza w szklance wody ;) Jesteś nieobiektywny i tendencyjny i rzucasz propaganda jak w TVP. Założę się, zę gdyby w Żorach byłą awaria przesyłu ścieków taka jak w Warszawie, to pierwszy byś tu na żorskiej stronie hejtował i napisał, że tylko w Żorach takie coś mogło się zdarzyć. Czyż nie mam racji? Biedny skrzywdzony przez życie chłopak, który o każdej porze dnia siedzi i pisze głupoty w necie na złość, żeby inni nie mieli za dobrze.

  Przychodzisz tu na żorską stronę bezczelnie i zostawiasz złośliwe komentarze. To teraz ci wytłumaczę , dlaczego cię tak za to nikt nie lubi i atakuje. Otóż to jest tak, jakby ktoś bez zaproszenia wprosił się do twojego mieszkania, rozsiadł się i zaczął wyśmiewać gospodarza domu, i wystrój wnętrza i sposób jak mieszkają inni. Co cię to obchodzi? Byłbyś zadowolony? Jesteś teraz zadowolony, jak ja złośliwie wypisuję na temat ciebie i Rybnika takie rzeczy? Piszesz o kulturze w internecie i merytorycznej spokojnej dyskusji i obiektywnej. Zacznij więc od siebie, daj przykład, a nie hejtuj i obrażaj. Jesteś chamski, bezczelny, nieobiektywny, złośliwy i kaleczysz polski język. Gdzie byli twoi rodzice, jak trzeba było cię wychować? Gdzie byli twoi nauczyciele?

 • ~Adalbert 2019-09-10 21:06:45

  Dziś dowiedziałem się z innego żorskiego portalu, że z końcem listopada 2019 r. zakończy się remont murów obronnych i budowa amfiteatru. Okazuje się, że ponad rok dewastacji murów zamknie się kwotą 3 mln. 3 mln za skatepark.

 • ~Grzegorz Stec 2019-09-10 20:53:34

  TO nie jest żadne centrum przesiadkowe ,to zwykły dworzec autobusowy.Żeby było to centrum przesiadkowe ,trzeba by wybudować parking na co najmniej 100 samochodów , wtedy zostawiasz samochód i przesiadasz się na BKM, lub rower.Atak to bubel gdzie wsiadając do autobusu -kapie ci na głowe,a poczekalnia to czysty bubel.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 1