zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Adalbert 2020-06-30 14:03:23

  Droga Redakcjo, w Żorach mamy 23 radnych więc nie mogło być wyniku głosowania 16-9. Sprawdziłem, 13 radnych było za wycofaniem tego punktu obrad, 9 przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu.

 • ~agel 2020-06-30 12:55:16

  A szkoła podstawowa SP4 na największym żorskim osiedlu straszy wyglądem z rodu PRL. Wstyd dla decydentów (na pewno nie w szkole..).. Okropna elewacja, w środku sala gimnastyczna brzydka.. Szkoła sportowa..
  Jaki to klucz wyboru szkół?? Kiedy "czwórka" przestanie straszyć na zewnątrz? Nie mówiąc o luksusowej rozbudowie.

 • ~m5 2020-06-29 21:02:04

  ~Arteks - wyłaź z dziury zapadniętej drogi ;P Czekam na Twoje odpowiedzi!
  Tylko pamiętaj merytorycznie, bez wycieczek do dworców pkp i pks, fojermuzeum, bkmu itp.

  Brak odpowiedzi potwierdza, że Twoja pisanina to zwyczajne warcholstwo.

 • ~gestskoczka 2020-06-29 12:01:45

  Taka jest wola wyborców. Mnie jest tylko przykro, że wojny PO-PiS o koryto będziemy mieć ciąg dalszy. Wojny o koryto, o to która banda będzie mieć Polskę na własność. To ONI decydują mając w (auto-cenzura) opinię publiczną. A ONI – PO-PiS ideologicznie tak naprawdę się nie różnią, świadczą o tym stadne przejścia mandatariuszy raz do jednej, raz do drugiej bandy, w zależności gdzie smaczniejszy kąsek dostaną. Polityczne prostytutki. Aby tej politycznej prostytucji zapobiec, powinniśmy się domagać, by mandatariusz był zależny mandatem od wyborców. Zakończyłyby się obietnice wyborcze bez pokrycia, bo dla takiego posła ważniejsza by była wola wyborców jak podpowiedzi czy nakazy płynące z kurii, amerykańskiej ambasady czy innych lobbystów.

  Do czasu jak nie będziemy w pełni upodmiotowieni, a we władzach nie będzie prawdziwego trójpodziału władz, to taki totalitaryzm partyjny będzie nami zarządzał i o nas decydował.

 • ~agel 2020-06-28 23:27:19

  Zdjęcia ze smartfonu?

 • ~boblas 2020-06-27 21:20:52

  @Józef Brzozowski - tylko gdzie umieścić ludzi których baraki zostałyby zlikwidowane?
  To tam mieszkają ludzie, którzy niestety nie pałają chęcią do pracy. Dodatkowo do wyburzenia pozostałyby inne budynki, co znów podnosi koszty.
  Podsumowując, albo ktoś faktycznie w UM tego nie przeanalizował, albo koszty i problemy po drodze byłyby na tyle duże, że według kalkulacji byłoby to nieopłacalne.
  Tego niestety nie wiem, nie pracuję w UM.

 • ~Józef Brzozowski 2020-06-27 14:38:12

  @boblas, wyobraź sobie że ja też spojrzałem na mapę satelitarną. Spojrzałem na mapę i na Twój ostatni komentarz i zobaczyłem ogromną niechęć tych wszystkich którzy mogliby zrobić coś pożytecznego komunikacyjnie i wizerunkowo dla miasta.

  Chodzi mi o teren na którym są baraki i osiedle kontenerowe aż do ulicy łączącej ul. Kolejową z obwodnicą. Po uprzątnięciu (baraki i kontenery mieszkalne można przebudować w inne miejsce) wyłonił by się piękny teren pod godne inwestycje, oraz na CP. Autobusy dojeżdżające do CP z obwodnicy, a ul. Kolejową można by na tym odcinku zlikwidować tak, by działka dochodziła do torów. Z CP można by postawić kładkę nad torami, lub wybudować przejście podziemne łączące CP z peronami i restaurowanym zabytkowym dworcem PKP. To wszystko można zrobić, oczywiście nie od razu. Ale ci, co tego nie chcą, niewerbalnie pokazują że albo mają w dupie rozwój Żor, albo nikłą wiedzę na temat industrializacji, czyli procesu przekształcania i rozwoju gospodarczego oraz społecznego miasta.

 • ~Grzegorz Radwanski 2020-06-26 13:26:56

  I znowu wstrzymanie się od głosu anny gaszki :p

 • ~agel 2020-06-26 12:22:18

  Dobrze, że pan Huzarewicz powiedział mieszkańcom o takiej możliwości.

 • ~Adalbert 2020-06-26 10:56:05

  Pan Huzarewicz zapomina, że aby mieszkaniec mógł czynnie uczestniczyć w tej sesji to musiał przedstawić 50 podpisów mieszkańców. Ani jeden radny nie zagłosował przeciw udzieleniu wotum zaufania i absolutorium. Po co więc strzępić język, skoro wszyscy uznają cię za czepialskiego. Inna sprawa, że wbrew opiniom panów Mentlika i Huzarewicza lektura raportu jest bardzo ciekawa. Np. cały czas miasto chwali się, że liczba mieszkańców rośnie, bo tak mówi urząd statystyczny. Raport jednak przedstawia, że liczba mieszkańców zameldowanych na stałe - spada. Na koniec 2019 roku jest nas 58570. Najciekawiej jest na 26 stronie raportu. Do 2018 roku wykresy długu inwestycyjnego bez umów wsparcia i z umowami wsparcia pokrywały się. W 2019 roku dług inwestycyjny z umowami wsparcia wzrósł o 160,4 mln i wynosi obecnie 325,6 mln. W tym roku przekroczy on pewnie roczne dochody i może z tego powodu małe zamieszanie przy debacie na temat miasteczka westernowego. Zachęcam do lektury.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 768