zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Kamil Nowak 2019-05-12 17:38:53

  ...bo wartością jest rozmawiać a nie się pokazać!

 • ~gestskoczka 2019-05-12 13:35:19

  Może jestem gapa i przegapiłem spotkanie z kandydatem do Europarlamentu, nie jestem pewien. Ale jeżeli takich spotkań w Żorach nie było, to znaczy że oni wyborców ignorują. Ja ich też zignoruję! Oddam głos świadomie nie ważny. Doskonale zdaję sobie sprawę że im żadnej krzywdy nie wyrządzę, bo w tym totalitaryzmie partyjnym wybory są ważne bez względu na frekwencję, nawet jak na wybory pójdzie 1 procent uprawnionych do głosowania, a tyle to mają partyjniaków z rodzinami oraz chętnych do koryta via partia. Totalitaryzm partyjny jedynie w sprawie frekwencji to jest stanowczy – jak ma być referendum.

  Głos świadomie nie ważny oddaję od czasu rządów Buska i AWS. Szli po władzę by przekazać ją społeczeństwu. Porządzili sobie, a społeczeństwu wysmażyli cztery reformy – do dziś nie możemy dojść do siebie po nich. Dobrze mi z tym niegłosowaniem było, aż w tamtym roku coś mnie podkusiło by oddać głos ważny w wyborach samorządowych do sejmiku. Krzyżyk postawiłem przy Panu Kałuży i zaraz po wyborach dostałem w mordę. Gdybym wiedział że Pan Wojtek przejdzie do PiS-u to głos oddałbym nie ważny i po sprawie. Nie mam pretensji do Pana Kałuży o to przejście, mam pretensję do partyjniactwa. W tym wypadku PiS siedziało cicho, ale PO darło mordę okropnie, i ja ich rozumiem dlaczego. Ale nie godzę się na taką turystykę.

  Wiem, że w wyborach nie głosujemy na człowieka, tylko na partię – stawiając krzyżyk przy jakimś nazwisku. ALE TO JEST GŁOS MA PARTIĘ LUB KOMITET WYBORCZY.

  Zacznę głosować świadomie dopiero jak zmienią reguły gry i będziemy wybierać swoich przedstawicieli. Przedstawicieli zależnych mandatem od wyborców w okręgu. Czy to będzie przedstawiciel o poglądach lewicowych czy prawicowych, czy to będzie katolik, żyd czy muzułmanin – nie ważne. Ważne że to będzie przedstawiciel wyborców w okręgu.

 • ~Arteks 2019-05-11 20:43:40

  @Wryński - nawet jeśli musisz coś wybielać to wiedz, że słabo ci to idzie. Bo ja zwracam uwagę na beznadziejną salę i warunki na tego rodzaju spotkanie (widać to na zdjęciach!). A ty natrętnie odjeżdżasz w tematykę muzeum. To czemu właśnie w tym muzeum nie zorganizowano tego spotkania? Czyżby przez to, że nawet tam nie ma porządnej sali konferencyjnej? Spotkania związku któremu szefuje od niedawna szanowany wszędzie prezydent Rybnika odbywają się u każdego członka związku, w Rybniku też były ale u nas nie ma problemu z odpowiednimi i reprezentacyjnymi miejscami. A Żory same wydają o sobie kiepskie świadectwo wobec gości. Sala z rurami pod sufitem, bez okien, stoliki i krzesła jakby wypożyczone ze szkoły... Słowem obciach wobec innych samorządowców z województwa i przedstawicieli ministerstwa. ;P

 • ~Adam Wryński 2019-05-10 23:36:38

  Popatrz tak zacni goście a nie zawitali do Rybnika tylko do Żor :). Projekt rozbudowy i remontu obiektu w którym mieści się Muzeum Miejskie to projekt katowickiego biuro AiR Jurkowscy. Modernizacja otrzymała w roku 2013 tytuł modernizacji roku. Jury doceniło „świetne połączenie zabytkowej i nowoczesnej architektury, cegły i szkła, surowego betonu i drzewa, gdzie budynek z zewnątrz jest wizytówką, a szklana część daje przestronne, industrialne wnętrza stworzone dla Muzeum Miejskiego w Żorach”. Dodam, że w 12 kategoriach zgłoszonych było 932 realizacji. Poza tym żorski muzeum prowadzi wiele ciekawych badań z Muzeum Narodowym w Szczecinie. Może warto się zapoznać. Tym bardziej, że żorskie muzeum jest znane nie tylko w Żorach a o rybnickim sza...

 • ~Arteks 2019-05-10 18:17:23

  @Wryński - siedziba rybnickiego muzeum mieści się w ratuszu z wieżą czyli w obiekcie jakiego Żory nigdy się nie dorobiły jako miasteczko liche, biedne i niewiele znaczące. Dzięki za zaproszenie ale nie skorzystam. Maski afrykańskie mnie nie interesują, a historycznie niczego ciekawego w Żorach się nie spodziewam. Ale w paru innych miejskich muzeach na Śląsku byłem. Natomiast co twój wkręt o muzeum ma wspólnego z moim słusznym zarzutem? Zacni goście z większości miast województwa i w Żorach zaprasza się ich to klaustrofobicznej salki z rurami pod sufitem jak w jakieś piwnicy i krzesłami jak ze szkoły podstawowej...

 • ~Adam Wryński 2019-05-10 14:03:22

  może znajdziesz coś dla siebie http://muzeum.zory.pl/

 • ~Adam Wryński 2019-05-10 13:58:31

  Arteks zapraszam do żorskiego muzeum, nie ma aż tak ciasno. Prawie 2000 m2 powierzchni użytkowej, za prawie 13 mln zł. |Czekaj ... a gdzie mieści się siedziba rybnickiego muzeum bo jakoś cisza o nim ...

 • ~Arteks 2019-05-10 10:14:36

  Ale ciasno... Czy Żory nie mają ani jednego większego pomieszczenia w formie auli z wygodnymi siedzeniami i godniejszymi warunkami do obrad i dyskusji?

 • ~gestskoczka 2019-05-06 16:23:41

  Połowę tego co na wojsko i policję wydają rządzący na odsetki. Wychodzi na to, że rząd utrzymuje tyle samo żołnierzy, policjantów i bankstetrów. Chyba przestanę popierać nauczycieli skoro takich „ekonomistów” kształcą.

 • ~KochamŻory:) 2019-05-03 20:56:33

  Nie chcemy zdjęć z kałużą - jest przecież w Żorach piękna pogoda ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Gdzie władze Żor powinny instalować kamery?
Oddanych głosów: 473