zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-09-10 11:05:13

  @azan3 - za te niedopatrzenia odnośnie braku ekranów na pewnym odcinku stoi prezydent Koper - człowiek z Żor. Natomiast chcesz porównywać jakieś ekrany do budowy bloku na odwiercie górniczym gdzie może wydobywać się metan? To dopiero jest mistrzostwo świata w idiotycznych pomysłach... Hehehe

 • ~Arteks 2019-09-10 10:51:39

  @gestskoczka - ale się uśmiałem. Te złomiki do Wisły chcesz porównywać z nowoczesnym Elfem II który obsługuje Kubalonkę? Hehehe To jest świetny przykład na mentalne zacofanie albo zagubienie mieszkańców Żor. Bo tylko w Żorach i Jastrzębiu busiki-złomiki nie mają alternatywy w dojazdach i tylko wy zostaliście na poziomie podróżowania z przełomu XX i XXI wieku. Nas koleje rozpieszczają... Poza KŚ, można IC dojechać do Warszawy, Katowic, Sosnowca, Pragi, Ostrawy, Budapesztu, Wiednia... Mamy ciągle jakiś progres i to jest właśnie różnica w mieszkaniu między miastami, a tworami miasto-podobnymi jakim są Żory. Odnośnie tych busów to jakbym mieszkał w SZO lub SJZ wolałbym po jakiegoś gościa jechać autem A1, niż pozwolić mu na to aby się tłukł przepełnionym złomem, stojącym w korku na remontowanej ciągle Wiślance. @azan3 - kostki da się naprawić, do żuli można się przyzwyczaić. Ale jaką receptę masz dla umarłych Żor - miasta które istnieje bardziej administracyjnie niż funkcjonalnie? W Rybniku dworzec kolejowy jest w takiej samej odległości od Rynku co w Żorach ale... w Rybniku doszło do procesów urbanistycznych, powstała strefa administracyjna w okolicy dworca z wieloma obiektami administracyjnymi, szkołami itd. W Żorach jak na wsi - nic się od czasów pruskich nie zmieniło... Kilka kopcących chatek między dworcem, a centrum... No dobra, niech się nazywa to "Centrum Przesiadkowe" ale nie pełni swojej funkcji. Zmarnowane pieniądze. Nawet jeśli gdzieś tam w głębi duszy was to wkurza to nie chcecie tego uczciwie przyznać chociażby ze względu na mnie. Piszecie wbrew sobie aby tylko nie narazić na szwank swojego miasta. Dziwne.

 • ~gestskoczka 2019-09-10 07:41:38

  @Arteks, zrobię wyjątek i Ci odpiszę. Normalny człowiek rozróżnia takie pojęcia jak „pobudzać do myślenia” a „obrażać” trol tego nie potrafi.

  Jakim arteksim megalomanem trzeba być, by napisać: „Dzięki moim wpisom uświadomiłem cię o stanie dziadostwa komunikacyjnego...” Byłem świadomy dziadostwa komunikacyjnego nie tylko Żor ale i całej tutejszej okolicy, łącznie z Rybnikiem. Mieszkam w Żorach od 1978 r. W tym czasie, w tym regionie, dominowała komunikacja przewozów pracowniczych, wspomagana przez WPK i PKS. W 1980 roku dostałem mieszkanie na Pawlikowskim. Samochodu wtedy nie miałem, do Legnicy jeździłem pociągiem. Najczęściej szedłem pod czołg i stamtąd PKS-em do Katowic. Mogłem koleją jechać z Żor, ale na dworzec miałem prawie 4 kilometry piechotą, bo wtedy WPK nie było w Żorach.

  Co do połączenia komunikacyjnego Żor z Katowicami, to za brak kolejowego połączenia Żor i Jastrzębia z Katowicami, główną winą obciążam marszałków województwa śląskiego. Bo to na nich ustawa komunikacyjna kładzie obowiązek. Dopóki nie ma szybkiego połączenia kolejowego z Katowicami (Katowice – Żory do 30 minut jazdy), to busiki są lepsze niż poprzednie połączenie kolejowe z przesiadką w Orzeszu. Z kilku powodów: bosą szybsze, mają przystanki przy dużych osiedlach, i jeżdżą z dużą częstotliwością. Zdaję sobie sprawę że z Stawowej znikną, ale z Sądowej też jest niedaleko centrum. Problem korków był i będzie, pomimo inwestycji drogowych na Kościuszki.

  A sobotnio-niedzielny pociąg z Gliwic do Wisły, to jest „jaskółką” jest być może dla Rybnika. Z Żor jest codziennie chyba 10 busów do Wisły. Zatrzymują się na Bajerówce, a więc blisko domu.

  Polecam Ci „ekspercie od komunikacji” artykuł z GW z dnia 6 września, „Prosto z Zurychu. Gotowy przepis na idealną komunikację”. Jest w dodatku trójmiejskim. Nie wklejam e-adresu, bo rybnicka redakcja zabrania.

 • ~azan3 2019-09-09 23:00:22

  Artkeks- gestskoczka prawdę napisał. Pytanie tylko z jakiej farmy troli jesteś ;) I rzeczywiście ostatnio Rybnik nie ma dobrej passy, ten wasz żabi staw to ewenement chyb ana skalę światową ;) Śmiechu warte, a na ekrany dźwiękochłonne kasy nie ma i te atakujące przechodniów kostki brukowe na deptaku i menele wokół rynku. I tak ci się ta wasza "metropolia" śmierdząca podoba? Wystarczy, ze pajacujesz tam u siebie, tu bagna nie rób, bo poziom dyskusji na rybnickiej stronie to żenada. A co do centrum przesiadkowe, to musi sie tak nazywać, bo kasa była na centra przesiadkowe w całej Polsce, a nie na remont dworca. Taka polska kreatywność, w tym kraju to normalne. Dlatego to się nazywa centrum przesiadkowe. A pretensje, że dworzec kolejowy jest oddalony od dworca autobusowego, to napisz do pruskiego króla, za którego budowali ten dworzec kolejowy. Zresztą znam wiele miast , gdzie jest podobnie. I nie rozśmieszaj ludzi, że ty niby uświadamiasz elity. Przecież ty jesteś zwykłym dyletantem i trolem, który się zwija w rozwoju.

 • ~Arteks 2019-09-09 22:10:19

  @gestskoczka - nie wiem dlaczego obraźliwie określasz mnie trollem skoro pobudziłem do myślenia całą żorską elitę odnośnie ogólnego stanu Żor jako miasta ruder i ruin? Dzięki moim wpisom uświadomiłem cię o stanie dziadostwa komunikacyjnego Żor. Jeszcze kilka lat temu broniłeś busików do Katowic. Teraz sam jesteś już świadomy, że to przeżytek w obliczu nie tylko korków i tego, że Katowice je w końcu wyrzucą ze Stawowej. W co kiedyś nie wierzyłeś. Ale sam na pewno masz świadomość jak się rozwijają koleje w Polsce. Ale... nowe połączenia omijają Żory za wyjątkiem niewielkiej "jaskółki" jaką jest sobotnio-niedzielny pociąg z Gliwic do Wisły. Poza tym przyznasz, że totalna stagnacja... @boblas - co mnie obchodzi jakiś staw. Ważniejsze, że powstaje najnowocześniejsza obwodnica w tej części Śląska. Bezdomni? U was ich nie ma? Jak to, przecież też są schroniska. Natomiast bezdomni są tam gdzie się przemieszczają ludzie. w Żorach centrum umarło i może faktycznie tam nie ma bezdomnych bo są na parkingach marketowych czy między blokami. W Żorach resztki życia toczą się na osiedlach nie w centrum. I jeśli chodzi o informacje kryminalne to jest o czym pisać. A czy wreszcie ktoś wyjaśnił na co i z czego można się tu przesiadać? Już tydzień po otwarciu, a informacji nadal nie ma... ;)

 • ~gestskoczka 2019-09-09 17:24:39

  @boblas, Twój apel do Arteksa jest jak wołanie do obraza…
  Karmisz trola to się nie dziw że trol pluje na Żory. On inaczej nie potrafi.

  Miałam nic na ten temat już nie pisać, bo tylko zezłościłem komentatorów @Laki Luk i @Kordula, ale dziś rano przeczytałem ciekawy artykuł w GW na temat komunikacji publicznej w Szwajcarii. To tak w związku z moimi powyższymi komentarzami. Zacytuję krótki fragment tekstu, dotyczący centrum przesiadkowego w niewielkim szwajcarskim miasteczku Wetzikon liczącym niecałe 25 tysięcy mieszkańców:

  „Na stacji węzłowej Wetzikon co 30 min spotyka się pięć pociągów, dwa do Zurychu (wolny i szybki – przyjeżdżają po sobie w odstępie 2 min), dwa z Zurychu (wolny i szybki – przyjeżdżają po sobie w odstępie 2 min) i jeden do miejscowości Hinwil. W ciągu kilku minut przed ich przyjazdem na pętlę przed dworcem przyjeżdża osiem autobusów, które parę minut po przyjeździe pociągów odjeżdżają na swoje trasy. W tym czasie na stacji zajęte są wszystkie krawędzie peronowe oraz wszystkie przystanki autobusowe. Wszystko powtarza się co 30 min.”

  Zdaję sobie sprawę że Żory są w Polsce, nie w Szwajcarii, ale chciałbym ten zacytowany fragment dedykować naszym władzom jako dobry wzorzec do naśladowania.

 • ~zbyzsek54 2019-09-09 16:48:42

  odbieracie pieniądze złodziejom podatkowym,z tym mogę się zgodzić,natomiast z drugą część tej wypowiedzi nie w pełni się zgadzam,owe pieniądze zabieracie sobie,bo wam się to prostu należy!!!

 • ~boblas 2019-09-09 16:29:31

  @Arteks - daj sobie już spokój. W każdym komentarzu to samo, ciągle ta sama paplanina, a w Twoim kochanym Rybniku też coraz gorzej. Jak tam staw dla żab? Tyle utopionych pieniędzy a z tego co czytałem to i tak go zasypią, to Ci nie przeszkadza? To może wypowiesz się nad nieudolną strażą miejską w Rybniku, jak nie potrafią sobie poradzić z bezdomnymi, gdzie ciągle bardzo duża część mieszkańców Rybnika narzeka na to jak wygląda ta Twoja ukochana starówka przez obecność tych ludzi.
  Jak to było, belki we własnym oku nie widać co?

 • ~Kordula 2019-09-09 11:37:12

  "~Arteks" podaj się rękę z "~gestskoczka" na pewno byście się dogadali ze sobą jakbyście się spotkali na piwie. Obaj tak samo narzekacie na wszystko i zaśmiecacie portal TuPolska swymi komentarzami! Nic wam się w życiu nie podoba, nie macie innego zajęcia tylko pisać głupie komentarze! Waszych komentarzy nie da się czytać!!!

 • ~Kordula 2019-09-09 11:32:02

  I love you hater

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 1