zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~minges 2019-02-21 10:16:36

  Często słychać w mediach o Rybniku w kontekście smogu, osób jeżdżących pod wpływem alkoholu, morderstw czy osobników biegających z niebezpiecznym narzędziem w ręku po mieście. Stanowczo za często...

 • ~boblas 2019-02-21 07:32:37

  @Arteks - mylisz się jeżeli chodzi o budowane mieszkania, powstało ich trochę w ostatnich latach jeżeli chodzi o nowe budownictwo deweloperskie.
  Dodatkowo, powstają nowe osiedla domków bliźniaków czy szeregowych.
  Natomiast jeżeli chodzi o ceny które przywołałem, to tylko potwierdzenie, że Żory rozwijają się dobrze, mam tu na myśli dużo zakładów pracy jak i o wiele dogodniejsze położenie Żor jeżeli chodzi o drogi szybkiego ruchu czyli nasza stara Wiślanka, bardzo blisko do A1. To są min. najważniejsze aspekty ekonomiczne które na to wpływają, a przypomnę Ci, że to ciągnie się od kilku lat, sam Ci powiem na przykładzie, że kiedy kupowałem takie mieszkanie w Żorach, jedni z moich znajomych kupowali takie samo mieszkanie w Rybniku bo było o wiele tańsze, a stan był porównywalny. Ma na to wpływ też, że praktycznie na każdym z osiedli z wielkiej płyty jest szkoła podstawowa, przychodnia lekarska, nie wspominając już o sklepach, aptekach, wielu placach zabawach itp., co daję mieszkańcom tych osiedli wielką wygodę.

  Co do ul. Nad Rudą, tak jak napisała Ci Księgowa, Żory wybudowały pierwsze, cały odcinek, który jest przygotowany do ewentualnych dołączeń nowych dróg jak i pewnie poszerzenia gdyby trzeba było, jak na razie widać, że droga spełnia swoje zadania w 100%. Jest to obwodnica, bo tak jak było napisane, praktycznie 99% samochodów ciężkich jeździ właśnie nią, więc jak to może nie być obwodnica skoro omija centrum miasta?

 • ~Gregor Lakota 2019-02-21 06:53:55

  Zdaniem moim, na skrzyzowaniu Pszczyńskiej z wiślanką będzie jeszcze większy korek. Zapcha się jeszzce skuteczniej rondo na Pszczyńskiej i nastapi paraliż komunikacyjny tej części miasta. Ktoś policzył ile aut przybędzie w tym miejscu?

 • ~Arteks 2019-02-21 00:00:58

  @boblas - odpowiedziałem księgowej bardzo dokładnie i specjalnie dla ciebie powtórzę streszczając wypowiedź: jeśli już budować obwodnicę to tak jak Rybnik, Bytom czy Bielsko. To co wybudowały Żory nazwane Nad Rudą - to zwykła droga - na pewno nie obwodnica. Nawet Pszczyna bije na głowę Żory bo jej obwodnicowy odcinek P-R jest na całkiem dobrym poziomie. No ale... Żory to miasto ubożuchne bez fachowców od transportu i bez wizji.

 • ~Arteks 2019-02-20 23:44:58

  @aponeo - nie otrzymasz takiej odpowiedzi bo to są sprawy ściśle tajne dla władz Żor i takich danych nikt nie jest w stanie uzyskać. Jedynie Dariuszowi Kosowi udało się ustalić i ujawnić pewne dane - dzięki wygranym sprawom w sądzie! Jest to prawdopodobnie jedyny przypadek w Polsce kiedy samorządowa spółka nie chce ujawniać stanu swoich finansów. No i tym razem ja zadam pytanie tobie - dlaczego tak się dzieje? A deficyt spółki Nowe Miasto która zarządza Twinpigs jest znany więc logiczne jest to, że Twinpigs nie przynosi dochodów bo wtedy sytuacja byłaby odwrotna. Popraw mnie jeśli źle myślę. A co do pytań - ja tu na tym portalu nie dostałem odpowiedzi na setki moich pytań, a nie narzekam. @boblas - ale każdą umowę da się aneksować. Wasz prezydent nie tylko zdaje sobie sprawę z problemu ale też nie zamierza podjąć żadnych decyzji poprawiających komfort podróżowania. Sam obwieścił, że BKM wozi 400% więcej pasażerów niż zakładano. W innych miastach władze nie odważyłyby się ignorować sytuacji w której frekwencja tak stanowczo wzrasta i nie wzmacniać rozkładów czy taboru. Ba... w innych miastach takie BKM byłoby poprzedzone analizami i przewidzianoby, że bezpłatność przyciągnie dużą liczbę nowych pasażerów. Co do cen mieszkań to są jakieś urban-legends, że w Żorach w wielkiej płycie jest drożej niż w Rybniku. Wszystko zależy od stanu lokalu, miejsca itd. Ja sobie wszedłem teraz na otodom, wbiłem Rybnik, wbiłem Żory i jakoś różnicy na korzyść cen w Żorach nie zauważyłem. U nas spotkałem oferty za 4740 zł za m kw. w bloku, u was takiej oferty nie widziałem. Inne wahają się bardzo różnie i częściej zależne jest to nie od tego gdzie mieszkanie się mieści, a w jakim jest stanie. Poza tym u was nie można mówić o "rynku nieruchomości" bo poza domami jednorodzinnymi i blokami - nie ma niczego pośredniego. A u nas rynek nieruchomości obejmuje też wiele tanich lokalizacji w dzielnicach pogórniczych. Mamy mieszkania w kamienicach, są w blokach z wielkiej płyty, są w familokach, są w małych przytulnych blokach. Jestem pewien, że zakup nieruchomości w Żorach to bardzo zła inwestycja z prostego powodu. To miasto nie ma żadnej ekonomicznej przyszłości. Ja ciebie mogę zapytać już pomijając jakieś urban-legends dlaczego u was jest tak mało inwestycji nowych, deweloperskich? Kiedyś porównywaliśmy w jakieś dyskusji i było tego w Rybniku kilka razy więcej niż w Żorach. Zresztą niedawno przejeżdżałem przez Żory. Poza słynnymi komunalnymi blokami z którymi władze mają kłopoty - prawie nic się nie buduje. U nas pełno różnego rodzaju mniejszych i większych inwestycji deweloperskich. :)

 • ~aponeo 2019-02-20 23:00:28

  @boblas
  Ja też się nie doczekałem odpowiedzi od Arteksa nt. kosztów działalności Twinpigs'a (na potwierdzenie tego że przynosi straty). Jak rozmowa ma być "merytoryczna" , to opierajmy się na potwierdzonych danych...

 • ~boblas 2019-02-20 22:24:22

  @Arteks - te przetargi są bardzo ważne, dlatego że miasto miało przeznaczone na to taki budżet i tyle, to jak umowa o pracę, dogadujesz się z pracodawcą i tyle, nie wywiązujesz się z umowy to Cię wywalają, jak widać BKM wywiązuje się z założeń przetargowych, więc już ten temat uważam za zamknięty.

  Nie odpowiedziałeś na post Księgowej, dlaczego?

  Dodatkowo coś Ci powiem, bo widzę, że Twoje patrzenie kończy się na BKM. CP, PKP i muzeum ognia.
  Wytłumacz mi jedną różnicę, ja wiem na czym to polega.
  Dlaczego mieszkania z wielkiej płyty w Żorach kosztują w granicach 220000 a w Rybniku te same mieszkania kosztują 180000 ? (porównanie jest celowe, bo to takie same bloki i mieszkania u Nas i w Rybniku)
  Ta sytuacja jest od lat, zawsze macie tańsze lokale mieszkalne, nie dało Ci to nigdy do myślenia?
  Nie broń się tym, że macie większą ilość takich lokali i większą ilość mieszkańców bo to nie jest powód (tutaj już uprzedzam Twoją wypowiedź).

 • ~Arteks 2019-02-20 19:38:43

  @boblas - ale mnie nie obchodzą przetargi sprzed lat ale stan faktyczny i funkcjonowanie czegoś. BKM działa fatalnie, MZK też bez rewelacji (chociaż doceniam go za tabor) ale wkrótce może go już nie być, kolej w Żorach jest szczątkowa, PKS już nie ma. Zostały jakieś Drabasy które za jakiś czas mogą być nie wpuszczone do centrum Katowic. A ty zamiast np. walczyć o jakąś poprawę to skupiasz się na mnie i próbujesz się dowartościować jakimiś niesprawdzonymi opiniami. Żory są ogólnie bardzo nudnym miastem i nie dziw się, że często wraca się do tych samych tematów. Poza tym one są cały czas aktualne. W innych miastach starano by się ukręcić tematy - naprawiając czy likwidując jakieś patologie. A sam widzisz jak jest w Żorach... W innych miastach radni i prezydent wstydziłby się pod wpływem opinii publicznej brać kredyty na spłatę poprzednich a w Żorach? Nie dziw się, że dla osób z zewnątrz Żory są taką trochę "czarną dziurą" na tle normalnie funkcjonujących samorządów.

 • ~Arteks 2019-02-20 19:28:49

  @ksiegowa - oczywiście że Rybnik miał lepszy pomysł! Poczekaliśmy trochę dłużej i budujemy obwodnicę o parametrach autostradowych z węzłami, estakadą, 4 pasami ruchu, bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. To co wybudowały Żory to nie jest żadna obwodnica - to zwykła droga jakich w Rybniku i okolicznych miastach powstało kilka. Wy przeżywacie coś sprzed 10 lat bo stoicie w miejscu. Inni ciągle coś budują i ciągle się rozwijają. Nie żartuj z tą liczbą ludności - od kiedy się zwiększa liczba ludności bo jakoś w danych statystycznych tego nie widać. A jeśli zahamowaliście utratę ludności to wynika to ze struktury demograficznej ale... zobaczysz, że ludzie będą z Żor uciekać. Bo ono było i jest sypialnią z ofertą w każdej dziedziny zbliżonej do gminy wiejskiej. Komunikacja miejska - najgorsza w Polsce! Zadłużenie jedno z największych w Polsce i cały czas rośnie. Z czym do ludzi w XXI wieku? To sypialnia dla nie wymagających i godzących się z faktem, że po wszystkie miejskie atuty trzeba wyjeżdżać poza Żory.

 • ~Arteks 2019-02-20 19:17:51

  Często słychać w mediach o Żorach w kontekście odpadów, recyklingu, palenia się składowiska czy znalezienia niebezpiecznych materiałów. Stanowczo za często...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 775