zamknij

Wiadomości

Galeria Wiślanka: prace już trwają! [zdjęcia]

2019-07-23, Autor: maj

Na ten moment czekało wielu mieszkańców naszego miasta. Przy skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej i Nad Rudą trwają już pierwsze prace przygotowawcze do budowy galerii!

Reklama

Przypomnijmy, przetarg na wykonawcę generalnego galerii wygrała firma Strabag oddział Południe. Po rozstrzygnięciu przetargu prezes spółki Galeria Wiślanka oznajmiła, że podtrzymuje otwarcie obiektu w 2020 roku. Proces przetargowy wydłużył się m.in. ze względu na dużą ilość oferentów.

- Czas trwania przetargu wynikał m.in. z dużego zainteresowania oferentów oraz wprowadzenia optymalizacji ze względu na dynamicznie rosnące ceny materiałów budowlanych oraz kosztów budowy - mówiła w marcu prezes Teresa Jonas.

> Zobaczcie jak będzie wyglądało wnętrze galerii <

W galerii, na blisko 20 tys. mkw. powierzchni najmu, ma znaleźć się 80 sklepów i punktów usługowych, w tym jedyne w mieście nowoczesne, wielosalowe kino oraz supermarket. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów zostanie oddany podziemny i naziemny parking na ponad 600 miejsc postojowych.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~bestia_wojny 2019-07-23 12:41:04

  "Na ten moment czekało wielu mieszkańców naszego miasta"

  Dlaczego redaktor taki skromny? Dlaczego tylko wielu? Wszyscy!!! Wszyscy czekali z wypiekami na twarzy aż po trawie zacznie jeździć spychacz. No i oczywiście na zamieszczenie 16 wzruszających zdjęć rzeczonego spychacza :-D

  World Press Photo w kieszeni :-P

  Teraz czekamy na usunięcie komentarza.

  35 3
 • ~Arteks 2019-07-24 10:09:18

  @bestia_wojny - a co mieliby pokazać jak tam nic nie ma, kupy ziemi, w tle ekrany Wiślanki i kilka domków. Prawdziwe galerie handlowe powstają w śródmieściach miast wokół innych budynków. W Żorach wszystko jest robione od d. strony. Powstaje kolejny przyuliczny market w sytuacji kiedy nasycenie marketami w Żorach jest tak duże, że znikają powoli inne (np. Tesco na Malinowej), a centrum już prawie umarło.

  3 21
 • ~boblas 2019-07-24 19:24:52

  @Arteks - rozumiem, że między innymi Europa Centralna Gliwice, Fashion House Sosnowiec, Quick Park Mysłowice są według Ciebie postawione w śródmieściach? No i jak na złość radzą sobie całkiem nieźle.
  Niestety musisz przełknąć tą gorzką pigułkę i tak, Żory będą miały dużą galerię handlową nawet z kinem z prawdziwego zdarzenia.
  A co do centrum to się nie martw, jeszcze się odrodzi i tak na marginesie ostatnio czytałem pewien artykuł o najlepszych 10 rynkach w śląskich miastach, były tam Żory jednak zabrakło Rybnika.... przypadek?
  https://dziennikzachodni.pl/przepis-na-rynek-idealny-10-najlepszych-rynkow-w-wojewodztwie-slaskim-zdjecia/ar/c1-14272055
  Powyżej masz link, żebyś nie musiał za długo szukać.

  13 2
 • ~Arteks 2019-07-25 19:37:41

  @boblas - ale mi wcale nie chodzi o to jak one sobie radzą. Może Wiślanka będzie sobie też dobrze radziła jako taki przyuliczny market z Lidlem. Ale wasze centrum kompletnie sobie już nie radzi, a będzie tylko gorzej. Czemu władze Żor zamiast na odludziu nie postawiły sobie za cel wykorzystania terenu po dawnej odlewni i dworcu autobusowym? To nie jest artykuł tylko letni cykl różnych subiektywnych zestawień. Chcesz znaleźć Żorzan na Rynku? Szukaj ich w Rybniku albo Gliwicach.

  3 12
 • ~azan3 2019-07-26 10:00:59

  Arteks- analfabeto naucz się polskiego, tyle razy ci pisałem, a to jak krew w piach. A co do tematu, to ja nie jestem zwolennikiem budowy tego centrum handlowego, ale tak jak kolega boblas napisał, wiele miast ma takie miejsca poza centrum, dodam, że Tychy też tak zrobiły. I uważam, że umiejscowienie galerii handlowej w miejsce byłej odlewni, jak sugerujesz, jest jeszcze głupszym pomysłem. Widziałeś ten teren? Byłeś tam? Tam nie ma miejsca, to po pierwsze, po drugie galeria w pobliżu oczyszczalni ścieków- kiepski pomysł, wciśnięta między dworzec, bibliotekę i ogródki działkowe, też nie za bardzo, już pomijając fakt, że krucho byłoby zbudować drogi dojazdowe. Jak nie masz pojęcia, o czym piszesz, to po prostu... nie pisz ;) My, żorzanie sobie poradzimy sami bez rad zakompleksionych dyletantów z Rybnika ;)

  8 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.