zamknij

Wiadomości

Żorzanin sfotografował złodziei na gorącym uczynku

2017-10-16, Autor: ww; źródło: KMP Żory

Przyłapał złodziei na gorącym uczynku, zrobił im zdjęcia i wezwał policję. Przypadkowy świadek tym samym przyczynił się do zatrzymania złomiarzy, którzy wczoraj po południu ukradli elementy infrastruktury kolejowej. Zanim złodzieje trafili z nimi na złom zostali zatrzymani przez policjantów, gdy ukrywali się w krzakach.

Reklama

Wczoraj, po godz. 17:00, jeden z mieszkańców Żor zaalarmował mundurowych o kradzieży, której chwilę wcześniej był świadkiem. Mężczyzna zauważył jak trzech złodziei przy remontowanym odcinku Obwodnicy Północnej pakuje na wózek metalowe elementy infrastruktury kolejowej. Nie zastanawiając się ani chwili uwiecznił ten moment swoim aparatem i natychmiast wezwał policyjny patrol.

- Mundurowi po przybyciu na miejsce wprawdzie rabusiów już nie zastali, jednak, gdy tylko świadek zrelacjonował im przebieg zdarzenia i pokazał na zdjęciu trzech mężczyzn natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Chwilę później w pobliskich krzakach zatrzymali ukrywającą się tam całą trójkę wraz z wózkiem po brzegi wypełnionym jeszcze gorącym łupem – relacjonuje asp. szt. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

Dwóch 52-latków i ich 27-letni kolega trafili do policyjnego aresztu, w międzyczasie przyznali, że łup chcieli sprzedać na złomowisku. Zanim jednak usłyszą zarzuty śledczy ustalą m.in ile warte były dwie metalowe skrzynie i zabezpieczony mechanizm do opuszczania szlabanów.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~gestskoczka 2017-10-16
    13:59:08

    16 1

    Jeszcze jest to bardzo trudny temat. KAPOWAĆ?!? Szczególnie dla ludzi starszych, gdzie ormowiec był jak Indianin – im bardziej martwy tym lepszy.

    Wychowani w PRL-u, wcześniej okupacja, zabory, pańszczyzna... Mamy to w genach że jak państwowe to znaczy niczyje. Las jest nie nasz, więc śmieci można tam wysypać. Majątek gminy jest nie nasz, więc radni z prezydentem mogą zaciągać kredyty i wydawać na co uważają. Osprzęt kolejowy nie nasz, lepiej się odwrócić i udać że nie widzimy. Po co kłopoty. Nie wiem jak ja bym zareagował na miejscu tego Człowieka, ale szacunek.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.