Kultura, rozrywka i edukacja
„Świadomi obywatele” w ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty
>> Zobacz galerię zdjęć: „Świadomi obywatele” w ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty
W czasie wycieczki do Warszawy uczniowie mogli się przekonać, jak wygląda życie w wielkim mieście oraz zobaczyć najważniejsze miejsca w stolicy. Zwiedzili Sejm, Zamek Królewski, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego. Zdobywali wiedzę w Centrum Nauki Kopernik, a rozrywkę znaleźli w Teatrze Syrena podczas spektaklu „Pajęcza sieć”. Dzięki dotacji Urzędu Miasta podopieczni Stowarzyszenia Dzieci Matki Teresy w niezwykle aktywny i atrakcyjny sposób mogli poznać polską historię i zabytki kultury, ale przede wszystkim podnieść kompetencje z zakresu świadomości obywatelskiej i patriotycznej, bo taki był cel wyjazdu.
- Dla uczniów ZSS to nie tylko lekcja wiedzy o społeczeństwie, ale przede wszystkim budowanie przekonania, że również od nas zależy, kto sprawuje władzę w naszej „małej” i „dużej” ojczyźnie. Chcemy przez podniesienie świadomości obywatelskiej zachęcać młodzież do aktywnego życia w społeczeństwie. Mamy nadzieję, że udział w projekcie zaowocuje ukształtowaniem młodych, świadomych obywateli, dla których sprawy naszej społeczności lokalnej, regionalnej i państwowej będą zawsze na pierwszym miejscu - mówią nauczyciele placówki.
Zobacz także
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Salony Kultury w Żorach. Wczoraj kadra spotkała się w Pałacu Baranowice
4083 -
Kończy się Tydzień Promocji Zdrowia w Tischnerze. Czego dowiedzieli się uczniowie?
1536 -
Fashion Revolution - w sobotę casting na modeli i modelki
750 -
Walentynkowy weekend w Kinie na Starówce – seanse, miłość i promocje!
658 -
Spotkanie z Markiem Bieńczykiem w MBP Żory
340
Najwyżej oceniane
-
Sukces aktora z Żor. Kamil Owczarek laureatem Nagrody im. Andrzeja Nardellego
+5 / -0 -
Kończy się Tydzień Promocji Zdrowia w Tischnerze. Czego dowiedzieli się uczniowie?
+3 / -0 -
Miasto Ognia - wystawa Anny Flagi
+2 / -0 -
"Przyszłość na horyzoncie" - projekt, który ma pomóc młodym ludziom w wyborze studiów
+2 / -0 -
Spotkanie z Markiem Bieńczykiem w MBP Żory
+1 / -0
Najczęściej komentowane
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert