zamknij

Wiadomości

Bezpieczny pieszy. Ujawniono prawie 50 wykroczeń

2023-09-27, Autor: KB

W poniedziałek (25 września) w Żorach odbyła się kolejna akcja "Bezpieczny pieszy". W jej trakcie ujawniono prawie 50 wykroczeń.

Reklama

Przez cały miniony poniedziałek mundurowi prowadzili działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. To już kolejne tego typu działania w bieżącym roku ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W działaniach tych wykorzystane zostało Ruchome Stanowisko Dowodzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. „Pod lupą” znaleźli się zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami nieprawidłowo zachowujący się względem niechronionych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. Marcin Leśniak z żorskiej policji.

Działania te nie z przypadku są organizowane cyklicznie, gdyż tylko w tym roku doszło do 7 zdarzeń z pieszymi, których sprawcami byli kierujący i aż 5 z nich zakończyło się groźnymi obrażeniami dla uczestników.

Podczas działań mundurowi ujawnili aż 46 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem pieszych, a do najczęstszych, popełnianych przez kierujących należało przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych (41 wykroczeń), a także wyprzedzanie innych pojazdów na tych przejściach (3 wykroczenia).

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze uzależnione jest od respektowania obowiązujących przepisów oraz wspólnej i poprawnej relacji pomiędzy wszystkimi użytkownikami tego ruchu, o czym zapomniało dwóch pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - dodaje policjant.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Elvis 2023-09-28
  20:25:10

  1 1

  A ja się pytam jak przyszły prezydent miasta ma zamiar zmniejszyć korki w żorach. Już teraz jest ogromny problem wjechać na autostradę, nie mówiąc już o włączeniu się na ul wodzisławską i jedne rondo tu nie pomoże.budując tyle mieszkań i domów trzeba myśleć też o drogach ,obwodnica północna to jakaś porażka za dużo świateł , skrzyżowań może by tak pomyśleć o obwodnicy południowej połączonej z wiślanką i o dopracowaniu kilku rond niedaleko autostrady

 • ~Elvis 2023-09-28
  20:27:07

  1 1

  O godzinie 19 49 przez dwie minuty na ulicy Wodzisławskiej przejechało 46 samochodów, jak żyć?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1218